Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa odkurzacz pionowy z podświetleniem?

Odkurzacze pionowe to wygodne w obsłudze urządzenia, które świetnie nadają się do usuwania zabrudzeń z różnych powierzchni. Producenci sukcesywnie wyposażają je w coraz ciekawsze funkcje, aby odkurzanie stało się jeszcze efektywniejsze. Jedną z nich jest podświetlenie. Sprawdźmy, jak działa taki odkurzacz pionowy z podświetleniem i jakie są jego zalety.

 

e_STRONA_PROMOCJI_1350x230.webp [32.40 KB]

 

Odkurzacz pionowy z podświetleniem – co oferuje?

Jedną z nowoczesnych funkcji, jakie stosują producenci w swoich odkurzaczach, jest podświetlenie. Mówiąc o podświetleniu, możemy mieć na myśli albo podświetlenie LED w poszczególnych akcesoriach, albo podświetlenie z lampą UV. W dalszej części tekstu omówimy, jakie są zalety obu tych funkcji. 

 

Odkurzacz pionowy z podświetleniem LED

W niektórych akcesoriach dołączonych do odkurzacza producenci montują diody LED, które podświetlają podłogę podczas sprzątania. Co daje takie podświetlenie? Ssawka z LEDami generuje strumień światła, aby oświetlić kurz, brud, sierść i inne zanieczyszczenia znajdujące się na podłodze. Dzięki tej funkcji odkurzanie ma się stać efektywniejsze i wygodniejsze. Odkurzacz pionowy z LED dobrze podświetli podłogę, dzięki czemu nie przeoczymy żadnych zanieczyszczeń. Teraz z łatwością odkurzymy zaciemnione miejsca pod meblami czy zakamarki w pokoju.

Producenci stosują podświetlenie LED w różnych końcówkach do odkurzacza. Najczęściej jest to podświetlana szczotka – elektroszczotka lub turboszczotka oraz podświetlana końcówka szczelinowa. Nasadka szczelinowa jest podświetlana w ten sposób, że światło LED przepływa przez końcówkę, a następnie zostaje rozproszone, oświetlając zabrudzoną powierzchnię.

Należy dodać, że w wielu odkurzaczach podświetlenie LED nie tylko oświetla podłogę, ale również informuje o stanie naładowania akumulatora

 

 

Odkurzacz pionowy z podświetleniem diodami LED – przykładowe modele

Podświetlenie LED znajdziemy w wielu odkurzaczach pionowych. Oto niektóre z nich:

  • Odkurzacz Worx WX038 – w tym modelu znajduje się wielofunkcyjna szczotka, która umożliwia zbieranie kurzu i zabrudzeń zarówno z miękkich, jak i twardych powierzchni. Na szczotce znajduje się lampka LED, która doskonale podświetla sprzątane przestrzenie. Dzięki niej usuniemy zabrudzenia nawet z ciemnych zakątków. 

 

odkurzacz-pionowy-worx-wx038-z-podswietlana-szczotka.jpg [100.42 KB]

Źródło: worxlandroid.pl

 

  • Odkurzacz Hoover HFREE HF18DPT011 – podświetlana szczotka podłogowa.

 

podswietlana-szczotka-podlogowa-hoover.webp [15.26 KB]

Źródło: hoover.pl

 
  • Odkurzacz pionowy Bissell Icon 25V – podświetlana szczotka obrotowa, podświetlana nasadka szczelinowa.

 

podświetlana szczotka Bissell podświetlana ssawka szczelinowa Bissell

Źródło: sklep.bissell.pl

 
  • Odkurzacz pionowy Gorenje SVC252FMWT – szczotka podłogowa z 6 diodami LED.

 
podświetlana szczotka podłogowa Gorenje

Źródło: pl.gorenje.com

 
  • Odkurzacz pionowy Concept VP4205 – podświetlana dysza ssąca.

 
podświetlana szczotka podłogowa Concept

Źródło: my-concept.pl

 
  • Odkurzacz pionowy Beko VRT71025VW – podświetlana elektroszczotka.

 
podświetlana elektroszczotka Beko

Źródło: beko.com

 

 

podświetlana szczotka podłogowa Philips

Źródło: philips.pl

 
  • Odkurzacz pionowy Kernau KVCU 300 – podświetlana elektroszczotka.

 
podświetlana elektroszczotka Kernau

Źródło: kernau.com

 
  • Odkurzacz pionowy Amica VM 8011 – podświetlana elektroszczotka.

 

podświetlana elektroszczotka Amica

Źródło: amica.pl

 
 

Odkurzacz pionowy z podświetleniem UV

Oprócz podświetlenia diodami LED producenci stosują też w swoich odkurzaczach pionowych technologię UV, która skutecznie usuwa drobnoustroje, bakterie, roztocza, zarodniki grzybów i alergeny znajdujące się na materacach łóżek, poduszkach czy posłaniach dla zwierząt. Lampa UV wytwarza wiązki światła UV, które jest tak silne, że zabija organizmy chorobotwórcze. Poza tym zmienia DNA jaj roztoczy kurzu, co zmniejsza szybkość wykluwania się jaj i w rezultacie przekłada się na zminimalizowanie wzrostu populacji roztoczy. 

Regularna sterylizacja za pomocą technologii UV znacznie zmniejsza ryzyko narażenia organizmu na alergeny. To świetny sposób na utrzymanie czystości w domu, w którym mieszkają alergicy, małe dzieci czy zwierzęta.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacz pionowy z podświetleniem UV – przykładowe modele

Jeszcze niewielu producentów ma w swoim asortymencie odkurzacz z podświetleniem UV. Jednym z nich jest marka Electrolux, która wyposaża niektóre swoje modele w elektroszczotkę BedProPower Plus z technologią UV. Ta funkcja w 99,9% usuwa przeróżne mikroorganizmy – sprawdzi się zarówno na bakterie, na roztocza kurzu domowego, jak i na inne alergeny. Jej skuteczność została potwierdzona przez BAF (British Allergy Foundation), czyli jedną z czołowych organizacji wspierających alergików i osoby z nietolerancją pokarmową. W tę technologię zostały wyposażone odkurzacze Electrolux Allergy UV Pure Q9, Electrolux Well Q8 WQ81-Allergy UV czy Electrolux Ergorapido EER7ALLERGY UV.

   

 

Lampę UV-C znajdziemy również w odkurzaczu pionowym Sencor SVC 0725BK. Wystarczy podłączyć ją do jednostki szczotki, a usunie potencjalne zarazki z odkurzanych powierzchni ze zdwojoną siłą. 

 
odkurzacz pionowy z technologią UV Sencor

Źródło: sencor.pl

 

Kolejnym odkurzaczem z technologią UV jest Concept VP4170. Producent wyposażył jedną ze szczotek w sterylizację UV, która pozwala pozbyć się różnych niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Wszystko odbywa się bez udziału chemikaliów. Ta szczotka została tak zaprojektowana, aby można było jej używać nie tylko na materacach i tapicerce meblowej, ale również na dywanach i podłogach twardych. 

 
odkurzacz pionowy z technologią UV Concept

Źródło: my-concept.pl

 

Czy warto kupić odkurzacz pionowy z podświetleniem?

Podświetlenie LED w odkurzaczu to praktyczna funkcja, dzięki której znacznie dokładniej odkurzymy różne zakamarki i zaciemnione miejsca w domu. Mimo że nie jest ona obowiązkowa, z pewnością będzie użytecznym dodatkiem w odkurzaczu.

Jeśli chodzi natomiast o podświetlenie UV, to zdecydowanie jest to opcja warta rozważenia. Dzięki technologii UV pozbywamy się z mieszkania alergenów i czynników chorobotwórczych. W taki odkurzacz przede wszystkim powinny zainwestować osoby zmagające się z alergiami, ponieważ standardowe odkurzacze często nie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych dla zdrowia roztoczy i innych mikroorganizmów. Odkurzacz z technologią UV może stać się naszym sprzymierzeńcem w walce z alergią.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS