Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie parametry powinna mieć dobra suszarka do ubrań?

W naszym kraju suszarki do ubrań nie są zbyt często kupowanym sprzętem, a wiele osób uważa, że ich zakup to tylko niepotrzebny wydatek. Tymczasem, suszarki pozwalają szybko i skutecznie wysuszyć pranie, a co za tym idzie – oszczędzić czas i uniknąć gromadzenia się wilgoci w mieszkaniu. Choć suszarki do ubrań nie są tak popularne jak pralki, ich oferta z roku na rok sukcesywnie się powiększa. Dlatego, wybierając suszarkę do ubrań powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. 

 

Wysoka klasa energetyczna

Wszystkie sprzęty AGD wymagają podłączenia do prądu, dlatego jednym z ich najważniejszych parametrów jest klasa energetyczna. Dobra elektryczna suszarka do ubrań powinna posiadać klasę energetyczną co najmniej A. Powinniśmy natomiast unikać suszarek do ubrań w klasie energetycznej B, ponieważ w takich modelach zużycie prądu może być nawet dwukrotnie wyższe niż w suszarkach z klasą A. 

Suszarki bębnowe

Pompa ciepła

Przy wyborze suszarki do ubrań warto zwrócić uwagę czy dane urządzenie posiada pompę ciepła. Jest to nowoczesna technologia, która nie tylko przyspiesza proces suszenia ubrań, ale również pozwala na dodatkowe oszczędności energii elektrycznej. Dzięki pompie ciepła, nagrzane wcześniej powietrze powoli ulega schłodzeniu, co powoduje usunięcie wilgoci z suszonego prania. Zamknięty obieg powietrza zapobiega utracie ciepła, dzięki czemu suszarka pracuje bardziej ekonomicznie. Przykładowo, suszarka Bosch WTH 8500SPL z pompą ciepła pozwala zaoszczędzić nawet do 60% więcej energii niż modele w klasie A.

 

Czujnik wilgotności i temperatury

Jednym z najważniejszych parametrów w suszarkach do ubrań są czujniki wilgotności i temperatury. Pozwalają one dostosować odpowiedni program i temperaturę do stopnia wilgotności i rodzaju odzieży. Dzięki temu, podczas każdego cyklu zapewnimy ubraniom optymalne warunki suszenia, co uchroni je przed zniszczeniem. 

 
jakie parametry powinna mieć suszarka bębnowa do ubrań

 

System redukcji zagnieceń

Dobra suszarka do ubrań powinna posiadać również system redukcji zagnieceń, który polega na wdmuchiwaniu do bębna zimnego powietrza. Wilgotne powietrze przedmuchuje suszoną odzież, dzięki czemu jest ona mniej podatna na zagniecenia i nie wymaga prasowania. W suszarce Bosch WTH 8500SPL wystarczy nacisnąć przycisk „mniej zagnieceń”, który na koniec cyklu suszenia uruchomi specjalny 120-minutowy program ochrony przed zagnieceniami.

 

 

Programy parowe

W dobrej suszarce bębnowej znajdziemy programy parowe, które doskonale sprawdzą się do odświeżenia ubrań. Można je zastosować, kiedy ubrania były już noszone, ale nie ma jeszcze potrzeby ich prania. Oprócz tego, niektóre programy parowe przeznaczone są do usuwania zagnieceń, ponieważ para rozpręża włókna i nadaje im elastyczności, dzięki czemu łatwiej jest je wyprasować. 

 

Elektroniczne wskaźniki

W każdej dobrej suszarce do ubrań powinny znaleźć się elektroniczne wskaźniki. Najważniejsze są: wskaźnik zapełnienia zbiornika kondensacyjnego oraz wskaźnik oczyszczenia filtra. Ten pierwszy informuje, kiedy należy opróżnić zbiornik na wodę, dzięki czemu unikniemy zalania podłogi. Z kolei drugi wskaźnik, poinformuje nas, kiedy zajdzie konieczność wyczyszczenia filtra, co pozwoli uniknąć jego zapchania.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS