% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Walcz ze smogiem – kup oczyszczacz powietrza

Smog coraz bardziej daje się nam we znaki, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dramatycznie spada jakość powietrza. To realne niebezpieczeństwo, ponieważ każdego dnia do naszych płuc trafiają miliony mikroskopijnych drobin pyłu, które mogą doprowadzić do ukrytego stanu zapalnego w naszym organizmie. Choć podjęto działania na dużą skalę mające na celu walkę ze smogiem, warto również zadbać o jakość powietrza w swoim domu. Pomogą nam w tym odpowiednie oczyszczacze powietrza

 

Jak oczyścić powietrze w domu?

Okazuje się, że nawet we własnych mieszkaniach nie jesteśmy skutecznie chronieni przed smogiem. Choć w zimie zazwyczaj nie otwieramy okien, smog może przedostać się do wnętrza poprzez nieprawidłową wentylację lub wykorzystanie szkodliwych dla zdrowia materiałów budowlanych, czyli tzw. syndrom chorego budynku. Z tego względu, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, który filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. Takie urządzenia oczyszczają powietrze z kurzu, roztoczy, zarodników pleśni, wirusów, a nawet z nieprzyjemnych zapachów. Wiele modeli potrafi również oczyścić powietrze ze smogu, dymu papierosowego i alergenów. 

 
Oczyszczacze powietrza

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to niewielkie przenośne urządzenie, które zostało wyposażone w wentylator i kilka filtrów. Wentylator zasysa powietrze do oczyszczacza, gdzie dzięki filtrom następuje proces oczyszczania powietrza, a w niektórych modelach również nawilżanie lub jonizacja. Następnie, oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz, a my możemy oddychać swobodniej.  

 

Filtry w oczyszczaczach

W oczyszczaczach powietrza montowane są różnego rodzaju filtry, m.in. filtry wstępne, HEPA, węglowe, UV, wodne i filtry z jonizacją. Wysokiej jakości oczyszczacze wyposażone są w filtry HEPA, które najlepiej sprawdzą się w walce ze smogiem, ponieważ skutecznie wyłapują drobny pył PM10 i PM2,5. Oprócz tego, usuwają z powietrza alergeny, wirusy, roztocza i większość bakterii. Dużą popularnością cieszą się filtry węglowe, które równie dobrze radzą sobie z wyłapywaniem drobnych cząsteczek i związków lotnych. Dzięki temu, skutecznie usuwają dym papierosowy i brzydkie zapachy. 

 

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając oczyszczacz powietrza, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wydajność, czyli ile powietrza jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Jeśli znamy kubaturę pomieszczenia, z łatwością wybierzemy odpowiednie urządzenie. Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje oczyszczacza, takie jak: tryb automatyczny, funkcja nawilżania, wskaźnik jakości powietrza czy tryb nocny. Niektóre modele posiadają dodatkowo jonizator, który nie tylko oczyszcza powietrze, ale również delikatnie je jonizuje. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS