% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Na co zwracać uwagę wybierając oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to praktyczne urządzenie, które zadba o czystość powietrza w naszym domu. Skutecznie usunie unoszące się w powietrzu alergeny, kurz czy nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu pomoże nam lepiej zadbać o zdrowie. Taki sprzęt przyda się w szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy to stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest największe, a pracujące z pełną mocą grzejniki dodatkowo obniżają poziom wilgotności w pomieszczeniu.

 

Kilkustopniowa metoda filtracji

Skuteczność działania oczyszczacza powietrza w dużym stopniu zależy od zamontowanych w nim filtrów, ponieważ są one odpowiedzialne za usuwanie innych rodzajów zanieczyszczeń. Wybierając oczyszczacz do domu, warto zatem sprawdzić, jakie oferuje filtry. Jednym z najczęściej stosowanych filtrów jest HEPA, który jest w stanie usunąć cząsteczki zanieczyszczeń o wielkości 0,3 µm. Niektórzy producenci, tak jak Panasonic w modelu F-VXR35G, stosują nawet kilkustopniową metodę filtracji. W tym modelu znajdziemy filtr HEPA, dezodoryzujący i nawilżający, dzięki czemu nie tylko oczyści on powietrze z zanieczyszczeń, ale również odpowiednio je nawilży i odświeży.

Oczyszczacze powietrza

Wydajność oczyszczacza

Przy wyborze oczyszczacza powietrza powinniśmy kierować się również jego wydajnością, która określa, ile powietrza będzie on w stanie przefiltrować w ciągu jednej godziny. Ta informacja pozwoli nam dostosować wydajność oczyszczacza do wielkości pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Najczęściej producenci podają w specyfikacji, do jakiego metrażu dedykowany jest oczyszczacz.

 

Głośność pracy

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które powinno pracować przez cały czas, w tym również w nocy. Dlatego tak ważna jest jego głośność pracy, która nie powinna zakłócać naszego snu, ani nie przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Ważne jest zatem, aby sprawdzić, jaką ilość decybeli generuje urządzenie. Przykładowo oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G w oszczędnym trybie pracy emituje jedynie 22 dB, co porównywalne jest do rozmowy szeptem. Dzięki temu nawet nie zauważymy, że oczyszczacz cały czas pracuje.

 

 

Funkcja nawilżania

Z oczyszczacza powietrza będziemy najczęściej korzystać w okresie grzewczym, ponieważ wtedy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu jest największe. Z racji tego, że kaloryfery zazwyczaj są podkręcone do maksimum, możemy mieć problemy nie tylko z zanieczyszczeniami, ale również z wysuszonym powietrzem. Warto zatem zastanowić się, czy nie nabyć oczyszczacza z funkcją nawilżania. Taki sprzęt oprócz zamontowanych filtrów posiada dodatkowo zbiornik na wodę, dzięki czemu jest w stanie jednocześnie oczyszczać i nawilżać powietrze.

 

Wbudowane czujniki

Na koniec warto przyjrzeć się, jakie czujniki zanieczyszczeń zamontował producent w swoim urządzeniu. W oczyszczaczu Panasonic F-VXR35G znajdziemy aż cztery czujniki – brzydkich zapachów, zanieczyszczeń powietrza, wilgotności oraz czujnik wymiany filtrów. Będą one przez cały czas monitorować jakość powietrza, dzięki czemu zawsze będzie odpowiednio oczyszczone, nawilżone i odświeżone. Natomiast czujnik wymiany filtrów poinformuje nas, gdy zajdzie potrzeba ich wymiany na nowe. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS