% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Kto powinien zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Smog, alergeny i bakterie to zanieczyszczenia, które towarzyszą nam nie tylko w okresie grzewczym, ale przez cały rok. Wdychamy je nie tylko, wychodząc na zewnątrz, ale także przebywając we własnych czterech kątach. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się kupić oczyszczacz powietrza. Ten niewielki sprzęt można polecić każdemu, kto chce oddychać w domu czystym powietrzem. Są jednak pewne grupy osób, które w pierwszej kolejności powinny rozważyć jego zakup.

 

Mieszkańcy „smogowych” miast

Smog dokucza nam przez cały rok, jednak w okresie grzewczym jego stężenie jest największe. Dopuszczalne normy zanieczyszczeń w powietrzu przekraczane są nawet kilkukrotnie i nie są to jedynie sporadyczne przypadki. Aby się przed nim uchronić, powinniśmy ograniczyć przebywanie na zewnątrz, a jeśli koniecznie musimy wyjść, dobrym pomysłem będzie założenie maski antysmogowej. Nie zapominajmy jednak, że pomimo zamkniętych okien, smog przenika również do naszych mieszkań. Właśnie dlatego mieszkańcy mocno zanieczyszczonych miast powinni mieć oczyszczacz powietrza. Koniecznie musi on posiadać filtr HEPA 13, ponieważ to właśnie on jest w stanie pozbyć się ultradrobnych składników smogu – pyłów PM1,0, PM2,5 i PM10, które są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na szczęście większość oczyszczaczy ma w swoim wyposażeniu ten filtr, który dodatkowo wzbogacony jest filtrem wstępnym i węglowym. Trójstopniową filtrację zapewnia np. oczyszczacz Samsung AX 34R3020WW, Philips AC 2887/10 czy Sharp UA-PG50E-W. To skuteczna ochrona przed unoszącym się w powietrzu smogiem.

 

 

Alergicy

Według statystyk, ponad 40% Polaków cierpi na alergie. Dokucza im przewlekły katar, kaszel czy łzawienie z oczu, z czasem pojawiają się również duszności i świszczący oddech. Leczenie alergii nie jest łatwym zadaniem, gdyż wszędzie w powietrzu unoszą się potencjalne alergeny. Na szczęście objawy uczulenia można złagodzić. Specjalnie z myślą o alergikach producenci stworzyli oczyszczacze, które usuwają pyłki, kurz, sierść i naskórek zwierząt, roztocza oraz zarodniki pleśni. Takie urządzenia muszą pracować również w nocy, dlatego powinny cechować się cichą pracą albo oferować tryb nocny, jak np. Samsung AX 60R5080WD. Generuje on dźwięki na poziomie zaledwie 21 dB, więc nie będzie zakłócał snu domowników.

 
oczyszczacz powietrza

 

Młodzi rodzice

Choć smog zagraża każdemu z nas, jest szczególnie niebezpieczny dla niemowląt i małych dzieci, gdyż nie mają one jeszcze w pełni wykształconego układu oddechowego. Oddychają częściej, więc do ich dróg oddechowych dostaje się więcej zanieczyszczeń. Z tego względu rodzice oraz kobiety w ciąży powinny poważnie zastanowić się nad kupnem oczyszczacza powietrza. Pamiętajmy, że małym dzieciom mogą zaszkodzić nie tylko zanieczyszczenia, ale również niska wilgotność powietrza. Zbyt suche powietrze wysusza skórę i śluzówki, powoduje kaszel, a nawet utrudnia oddychanie. Przez to dzieci stają się bardziej podatne na przeziębienia i choroby wirusowe. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania, np. TCL TKJ400F. Posiada on wbudowany nawilżacz ultradźwiękowy, dzięki czemu powietrze nawilżane jest za pomocą delikatnej mgiełki.

 
Oczyszczacze powietrza

Opiekunowie zwierząt

Jak pokazują badania, prawie 50% Polaków ma swoim domu zwierzęta – najczęściej są to psy i koty. Choć są to bardzo przyjacielskie zwierzęta, przez cały czas gubią sierść i złuszczony naskórek. W rezultacie w mieszkaniu zwiększa się ilość zanieczyszczeń, a u niektórych osób nasilają się reakcje alergiczne. W takich domach z pewnością przyda się oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, który usunie do 99,7% cząsteczek i zanieczyszczeń. Dzięki temu sierść nie będzie unosić się w powietrzu, a następnie opadać na wszystkie powierzchnie – meble, dywany czy stoły. Pamiętajmy również o tym, że zwierzęta wydzielają różne zapachy. Dlatego pomocny będzie oczyszczacz z filtrem węglowym, np. Panasonic F-VXR35G.

 

Osoby, które palą papierosy

Oczyszczacz powietrza sprawdzi się również u osób, które palą w domu papierosy. Choć samym palaczom dym może nie przeszkadzać, tak już naraża pozostałych domowników na trujące działanie tytoniu. Aby oczyszczacz szybko i co najważniejsze skutecznie usunął dym papierosowy, powinien być wyposażony w wysokiej jakości filtr węglowy. Przykładowo oczyszczacz Blueair Classic 280i (SM) jest w stanie oczyścić z dymu 306 m3 powietrza w ciągu godziny.

Choć zakup oczyszczacza powietrza jest wskazany dla wymienionych wyżej grup społecznych, tak naprawdę każdy z nas powinien rozważyć jego zakup. Otaczające nas z każdej strony zanieczyszczenia w postaci smogu, alergenów, wirusów czy bakterii, obniżają naszą odporność i przyczyniają się do rozwoju wielu poważnych chorób. Oczyszczacz powietrza poradzi sobie z tym problemem i sprawi, że każdego dnia będziemy swobodnie mogli odetchnąć pełną piersią. Jeśli jeszcze nie masz tego praktycznego sprzętu, w sklepie internetowym Max Elektro znajdziesz wiele modeli oczyszczaczy w atrakcyjnych cenach – z pewnością znajdziesz taki, który spełni Twoje potrzeby.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS