Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki uzdatniacz powietrza przyda się w Twoim domu?

Jakość powietrza dramatycznie spada, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy konieczne jest włączenie ogrzewania. Wraz z wdychanym powietrzem, do naszego organizmu dostaje się wiele szkodliwych dla zdrowia substancji, które mogą doprowadzić do ciężkich i przewlekłych chorób. Zanieczyszczone powietrze czyha na nas nie tylko na zewnątrz, ale również w domu, przedostając się przez otwierane drzwi czy nieszczelne okna. Warto zatem dokupić odpowiedni uzdatniacz powietrza, by móc odetchnąć pełną piersią i odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. 

 

Gdy powietrze jest zbyt suche…

W chłodne dni większość grzejników pracuje na pełnych obrotach, skutecznie ogrzewając mieszkanie i jednocześnie mocno wysuszając powietrze. Otwieranie okien w celu przewietrzenia wnętrza nie jest dobrym pomysłem, gdyż do środka oprócz chłodnego powietrza, dostają się również rozmaite zanieczyszczenia. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się nawilżacz powietrza, a dokładniej nawilżacz, który w ekspresowym tempie zwiększy wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Nawilżacz potrzebuje do działania wody, dlatego przed każdym uruchomieniem, należy upewnić się, czy w zbiorniku znajduje się jej wystarczająca ilość. 

Obecnie w sklepach dostępne są nawilżacze parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Te pierwsze najpierw podgrzewają wodę, a następnie wypuszczają ją do pomieszczenia w postaci delikatnej, ciepłej mgiełki. Drugi rodzaj do nawilżacze ewaporacyjne, które zasysają suche powietrze, a następnie je nawilżają, wypuszczając do pokoju chłodną mgiełkę. Do najpopularniejszych nawilżaczy należą modele ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wody, wykorzystując ultradźwięki

 

Uzdatnianie powietrza

Jak poradzić sobie ze zbyt dużą wilgotnością?

W okresie jesienno-zimowym z wiadomych powodów rezygnujemy z otwierania okien. Szczelnie zamknięte pomieszczenia, niesprawna wentylacja w łazience, czy wiszące na suszarce mokre pranie, sprzyjają pojawianiu się wilgoci, a ta z kolei stwarza doskonałe środowisko dla rozwoju pleśni i grzybów. Jeśli więc wilgotność w pokoju przekracza 60%, warto skorzystać z osuszacza. Ten praktyczny uzdatniacz powietrza skutecznie pozbędzie się wilgoci, która może prowadzić do wielu chorób górnych dróg oddechowych.

Na rynku można znaleźć osuszacze kondensacyjne i adsorpcyjne. Te pierwsze posiadają wbudowany kompresor. Najpierw zasysają wilgotne powietrze i je skraplają, a następnie odprowadzają wodę do specjalnego zbiornika. Natomiast modele adsorpcyjne są wyposażone w tzw. rotor, który pobiera wilgoć, skrapla ją i transportuje do pojemnika z wodą. 

 

 

Sposób na zanieczyszczenia i alergeny

Jeśli chcemy we własnym domu oddychać czystym powietrzem, powinniśmy zakupić oczyszczacz powietrza. To niewielkie, przenośne urządzenie, wyposażone w wentylator i kilka filtrów, odpowiedzialnych za usuwanie zanieczyszczeń. Wiele modeli posiada specjalne czujniki, które przez cały czas kontrolują jakość powietrza w pomieszczeniu. Wykrywają, m.in. kurz, pył, dym papierosowy, czy inne nieprzyjemne zapachy. Taki uzdatniacz  powietrza może posiadać wiele dodatkowych funkcji, jak np. jonizację, która zneutralizuje wirusy, bakterie i zarodniki grzybów. Z tego względu, oczyszczacz powietrza będzie doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ znacznie polepszy ich komfort życia.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS