Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Płaski czy zakrzywiony - jaki wybrać ekran w telewizorze?

Wybierając nowy telewizor do salonu większość z nas zwraca uwagę głównie na jego wielkość, czyli rozmiar przekątnej. Kierujemy się zasadą „im większy, tym lepszy”, a często zapominamy o tym, co jest najważniejsze, czyli o jakości ekranu. Ostatnio dużą popularność zyskują telewizory Curved, które oferują wiele nowych możliwości i doznań wizualnych. Jaki więc ekran w telewizorze wybrać: płaski czy zakrzywiony?

 

Płaski ekran w telewizorze – największe zalety

Obecnie, najpopularniejsze na rynku są telewizory wyposażone w wyświetlacz LCD i LED, zaś najnowocześniejszym rozwiązaniem są telewizory OLED. Oferują one najwyższej jakości obraz i są niezwykle cienkie, przez co bardziej ergonomiczne niż telewizory LCD i LED. Jednak technologia OLED jest obecnie jeszcze bardzo kosztowna. Ze względu na to, że telewizory z płaskim ekranem są tak bardzo popularne, ich oferta jest bardzo bogata, więc z pewnością każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Dostarczają one doskonałe wrażenia wizualne, niezależnie od miejsca, w którym siedzi osoba oglądająca. Nawet siedząc z boku, będziemy mogli komfortowo oglądać telewizję, gdyż jakość obrazu będzie zawsze identyczna. Poza tym, tego typu telewizory łapią o wiele mniej odblasków od źródeł światła, co wpływa na lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

 

Telewizor Philips 43PFS5507/12 43" LED Full HD
1149.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1049.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1499.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Jakie zalety i wady ma telewizor z zakrzywionym ekranem?

Jednym z pionierów telewizorów z zakrzywionym ekranem była firma Samsung. Producent wprowadził na rynek telewizory, które miały być swoim kształtem zbliżone do krzywizny oka. Taki ekran ma sprawiać wrażenie większej głębi obrazu i dostarczać bardziej realistycznych wrażeń wizualnych. Zakrzywienie sprawia bowiem, że każdy element ekranu znajduje się w takiej samej odległości od naszych oczu. Poza tym zyskujemy wrażenie poszerzonego pola widzenia, dzięki czemu ekran w telewizorze wydaje się szerszy. Warto dodać, że telewizory Curved prezentują się naprawdę imponująco. Jednak ze względu na swój nowoczesny design, mogą nie pasować do wszystkich wnętrz. Zakrzywiony ekran w telewizorze ma również swoje wady. Jeśli chcemy wykorzystać zalety tej technologii, powinniśmy usiąść blisko ekranu – wtedy realizm obrazu będzie najbardziej odczuwalny. Tego typu ekrany również łatwiej łapią odblaski od źródeł światła, co zmniejsza komfort oglądania.

Telewizory

Płaski czy zakrzywiony?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele zależy od zastosowania telewizora, warunków, w jakich będziemy oglądać telewizją, a także od naszych potrzeb. Zakrzywiony ekran w telewizorze z pewnością efektywniej się prezentuje i robi większe wrażenie niż ekran płaski. Odznacza się również większą głębią obrazu, dlatego polecany jest w szczególności dla kibiców sportowych, a także osób, które częstą grają w gry na konsoli. Nie sprawdzi się jednak w przypadku dużej liczby osób, ponieważ najlepsze wrażenia odniesiemy siedząc na wprost ekranu. W większym gronie osób, zawsze ktoś będzie musiał siedzieć z boku. Wybór ekranu w telewizorze będzie więc uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS