% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Klasyczna czy bezprzewodowa? Jaka myszka do komputera będzie najlepsza?

Myszki komputerowe są nieodłączonym elementem każdego zestawu komputerowego. Nawet użytkownicy laptopów częściej z nich korzystają niż z toucha pada, ponieważ są wygodniejsze i nie męczą dłoni. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów myszek, dlatego wybór tej odpowiedniej wcale nie należy do łatwych zadań. Jaka więc myszka do komputera będzie lepsza: przewodowa czy bezprzewodowa?

 

Myszka klasyczna – zalety i wady

Klasyczne myszki przewodowe doceniane są przez użytkowników przede wszystkim za precyzję działań i brak opóźnień, co jest szczególnie ważne podczas gier komputerowych. W trakcie normalnego użytkowania te opóźnienia są praktycznie niezauważalne i nie mają wpływu na naszą pracę. Choć kabel może ograniczać nasze ruchy i negatywnie wpływać na komfort pracy, zapewnia on stabilizację. Decydując się na taką myszkę warto więc zwrócić uwagę na długość kabla. Bezprzewodowa myszka do komputera sprawdzi się więc u wszystkich, którzy cenią tradycyjne rozwiązania i stabilną pracę.

Myszki

Myszka bezprzewodowa – zalety i wady

Na korzyść myszek bezprzewodowych przemawia brak kabla, który nie ogranicza ruchów, dzięki czemu można liczyć na swobodą obsługę urządzenia. Dużym atutem jest również mobilność – takie myszki doskonale sprawdzą się w podróży czy pracy mobilnej, pozwalają również obsługiwać komputer z dużej odległości. 

Bezprzewodowa myszka do komputera ma wiele zalet, jednak posiada też kilka wad. Zdecydowana większość użytkowników jako największą bolączkę takich myszek wskazuje konieczność ładowania akumulatorów lub wymianę baterii. Niektóre modele potrafią wytrzymać nawet więcej niż 3 miesiące na jednej baterii, jednak większość rozładowuje się o wiele wcześniej. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy urządzenie rozładuje się w trakcie ważnej rozgrywki lub wtedy, gdy potrzebujemy szybko wykonać jakąś czynność na komputerze. Kolejnym minusem myszek bezprzewodowych jest tzw. input lag, czyli opóźnienie występujące pomiędzy ruchem myszki a zmianą położenia kursora.

 

 

Jaką myszkę do komputera wybrać?

Tak na dobrą sprawę wybór myszki komputerowej będzie w dużej mierze uzależniony od naszych potrzeb oraz charakteru pracy. Osobom, które pracują na co dzień przy komputerze polecana jest myszka przewodowa. Jeśli jednak praca ma charakter mobilny i spotkania biznesowe odbywają się w różnych firmach, kawiarniach czy hotelach, warto zastanowić się nad zakupem myszki bezprzewodowej, która w żaden sposób nie będzie ich ograniczać. Myszki bezprzewodowe nie są natomiast polecane graczom komputerowym, ponieważ przytrafiają im się problemy ze stabilnością zasięgu. Nawet minimalne opóźnienie pomiędzy ruchem myszki a reakcją kursora może zadecydować o zwycięstwie lub porażce podczas wykonywania misji.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS