% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Ile kliknięć wytrzymuje myszka komputerowa?

Myszka razem z klawiaturą stanowią niezbędne wyposażenie każdego komputera stacjonarnego. Podobnie jak inne urządzenia peryferyjne, myszki mają swoją wytrzymałość. Oznacza to, że im więcej będziemy klikać w czasie pracy, podczas grania w gry czy też zwykłego surfowania po Internecie, tym szybciej nasza myszka się zużyje. Czy można sprawdzić, ile kliknięć wytrzymuje myszka komputerowa?

 

Co wpływa na żywotność myszki komputerowej?

Każdy sprzęt, czy to komputerowy, czy AGD ma swoją żywotność. W przypadku myszki komputerowej wpływ na żywotność ma kilka czynników:

  • Jakość wykonania – nie jest tajemnicą, że im lepszej jakości materiały zostaną użyte w produkcji, tym dłużej dany produkt będzie nam służył. Tania myszka komputerowa, która została wykonana ze słabej jakości materiałów, może się zepsuć nawet po roku użytkowania. Natomiast droższa myszka będzie znacznie trwalsza, co przełoży się na jej dłuższą żywotność.

  • Sposób użytkowania – myszka do domowego użytkowania będzie mniej wykorzystywana niż myszka gamingowa. Oznacza to, że będzie mniej narażona na uszkodzenia, dzięki czemu wytrzyma dłużej niż myszka zapalonego gracza.

  • Liczba kliknięć – wpływ na żywotność myszki ma również liczba codziennie wykonywanych kliknięć. Z tego względu przyciski zużywają się o wiele szybciej niż czujnik czy obudowa urządzenia.

 

 

Czy myszka może się wyklikać?

Okazuje się, że każda mysz komputerowa ma pewną wytrzymałość. Jest ona określana poprzez liczbę maksymalnych kliknięć. Niektórzy producenci podają w specyfikacji, ile kliknięć ma myszka komputerowa. Oznacza to, że po wielu latach użytkowania myszka może się wyklikać – znajdujące się pod myszką mechanizmy przełączania po prostu się zużyją i nie będą nadawać się do dalszego użytku. W rezultacie trzeba będzie kupić nową myszkę.

 

Ile kliknięć wytrzymuje myszka?

To, ile kliknięć wytrzyma myszka, będzie uzależnione od rodzaju, producenta i samego modelu myszki. Standardowe myszki do codziennej pracy zazwyczaj oferują wytrzymałość na poziomie 10-20 milionów kliknięć. Znacznie więcej może wytrzymać myszka gamingowa, bo nawet do 30 milionów kliknięć. Dobre myszki dla graczy wyposażone są w wysokiej jakości przełączniki, które zapewniają do 40, a nawet 50 milionów kliknięć. Najlepsze myszki do gier są w stanie wytrzymać do 70-100 milionów kliknięć, co jest imponującym wynikiem. 

 
ile-klikniec-wytrzymuje-mysz.jpg [128.37 KB]
Myszki

 

Ile lat wytrzymuje myszka?

Jeśli mamy informację, ile kliknięć wytrzymuje myszka, możemy mniej więcej oszacować, ile wynosi jej żywotność. Jest to użyteczna informacja, w szczególności dla graczy, którzy kupują mysz do gier i chcą, aby dobrze im służyła przez kilka lat. Należy jednak pamiętać, że żywotność myszki zależy od sposobu jej użytkowania.

Przeciętna myszka, która oferuje mniej, niż 20 milionów kliknięć podczas zwykłego korzystania powinna wytrzymać przynajmniej 2-3 lata. Jeśli jednak będziemy taką myszkę wykorzystywać do grania w gry, to skrócimy jej żywotność do około jednego roku.

Wszystko jednak zależy od tego, ile kliknięć myszką wykonujemy w ciągu jednego dnia. Załóżmy, że każdego dnia wykonujemy 8000 kliknięć myszką. Daje nam to 2 920 000 kliknięć w ciągu roku. Biorąc te dane pod uwagę, można wyliczyć, że:

  • Myszka o wytrzymałości 20 milionów kliknięć wytrzyma 6,8 roku.

  • Myszka oferująca 50 milionów kliknięć wytrzyma 17 lat.

  • Myszka o wytrzymałości 70 milionów kliknięć będzie nam służyć przez ok. 24 lata.

 

Długowieczne myszki komputerowe – ranking

Model

Żywotność

Mysz komputerowa SteelSeries Prime Wireless

100 milionów kliknięć

Mysz komputerowa A4TECH Bloody Blazing A70 Optical

100 milionów kliknięć

Mysz komputerowa SteelSeries Aerox 3

80 milionów kliknięć

Mysz komputerowa Cooler Master MM720

70 milionów kliknięć

Mysz komputerowa ASUS Rog Gladius III

70 milionów kliknięć

Mysz komputerowa SPC Gear LIX Plus

50 milionów kliknięć

Mysz komputerowa Razer DeathAdder Elite

50 milionów kliknięć

 

Jak sprawdzić ilość kliknięć myszką?

Średnia liczba kliknięć myszką różni się w zależności od użytkownika. Osoby, które przeglądają strony internetowe albo wykonują prace biurowe, zazwyczaj wykonują ok. 500 kliknięć dziennie. Z kolei gracze komputerowi o wiele częściej operują myszką, co przekłada się na znacznie większą liczbę kliknięć – dziennie może być to nawet od 3000 do 5000 kliknięć

Niestety w myszce komputerowej nie znajdziemy czegoś takiego, jak licznik kliknięć, który na bieżąco zliczałby wszystkie wykonane przez nas kliknięcia, a następnie informował, ile jeszcze takich kliknięć możemy wykonać. W Internecie dostępne są jednak programy (np. WhatPulse, My Mouse Meter czy Mousetron), które zliczają i w przejrzysty sposób wyświetlają, jaki dystans przebył kursor myszy oraz ile razy nacisnęliśmy jej poszczególne przyciski. 

 

 

Jak nauczyć się szybciej klikać myszką?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, ile kliknięć wytrzymuje myszka, ale równie, co zrobić, żeby szybciej nią klikać. Ta umiejętność jest potrzebna przede wszystkim w różnych grach komputerowych. Aby sprawdzić, jak szybko potrafimy klikać, potrzebny nam będzie specjalny licznik CPS. Czym w ogóle jest CPS? To skrót od angielskich słów „Click Per Second”, które oznaczają „Kliknięcia na Sekundę”. Skrót ten określa, ile razy dana osoba może kliknąć myszką w ciągu jednej sekundy.

Aby nauczyć się szybciej klikać myszką, warto skorzystać z testera CPS. Najpierw należy zmierzyć liczbę wykonanych kliknięć w określonym czasie. Ile CPS to dużo? Według danych średni wynik to 4-7 kliknięć na sekundę, natomiast rekord świata wynosi 23. Za dobry uznaje się jednak wynik powyżej 4 kliknięć na sekundę. Jeśli uzyskaliśmy niski wyniki, klikacz myszki online pomoże nam w nauce szybkiego klikania. Wystarczy ćwiczyć. 

A jak obliczyć liczbę kliknięć na sekundę bez testera? Należy liczbę wykonanych kliknięć podzielić przez liczbę sekund, w których zostały wykonane. 

 
jak-nauczyc-sie-szybciej-klikac.jpg [112.53 KB]

 

Ile kliknięć wytrzymuje myszka? Podsumowanie

Jak widać, myszki komputerowe, a w szczególności dobrej jakości modele gamingowe wytrzymują nawet do 100 milionów kliknięć, co jest świetnym wynikiem. Na dodatek takie myszki oferują błyskawiczną reakcję, więc sprawdzą się podczas wymagających rozgrywek. 

Jeśli chcemy wydłużyć żywotność naszej myszki, to powinniśmy ją regularnie czyścić, unikać rozlewania płynów i nie używać jej w wilgotnym pomieszczeniu. Nie należy też bardzo mocno naciskać przycisków, gdyż skraca to żywotność urządzenia. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS