Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Myszka bluetooth do tabletu – jak wybrać najlepszą?

Tablety świetnie sprawdzają się jako źródło rozrywki, ponieważ umożliwiają korzystanie z zasobów Internetu i rozmaitych aplikacji, a także granie w gry i oglądania filmów. Z racji tego, że mają dotykowe ekrany, sterujemy nimi własnymi palcami. Jednak taki sposób sterowania nie jest do końca precyzyjny, a przy dłuższym użytkowaniu może być męczący, szczególnie dla osób, które przyzwyczaiły się do korzystania z myszki komputerowej. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie myszka bluetooth do tabletu, która zapewni wysoki komfort podczas codziennego użytkowania.

 

Jaka myszka do tabletu?

Dostępne w sprzedaży myszki możemy podzielić ze względu na typ podłączenia na przewodowe i bezprzewodowe. Tablety są urządzeniami mobilnymi, z których często korzystamy, leżąc w łóżku lub poza domem – w parku, kawiarni czy podróży pociągiem. Z tego względu praktyczniejszym rozwiązaniem do tabletu będzie zakup myszki bezprzewodowej. Takie modele łączą się bezprzewodowo z tabletami, laptopami lub komputerami stacjonarnymi, wykorzystując trzy technologie:

 • Fale radiowe – to tradycyjna technologia radiowa, która wykorzystuje fale zazwyczaj o częstotliwości 2.4 GHz. Taka myszka do działania potrzebuje specjalnego nadajnika, który umieszcza się w porcie USB komputera. W tabletach zazwyczaj mamy do dyspozycji tylko jeden port USB. Podłączając taką myszkę, zostaniemy bez wolnego gniazda, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie w przypadku tabletu. Myszka z nanoodbiornikiem, np. Logitech M185 SWIFT GREY dobrze sprawdzi się natomiast do laptopa czy komputera stacjonarnego.

 • Bluetooth – w sprzedaży znajdziemy wiele myszek, które działają bezprzewodowo bez żadnego nadajnika. Łączą się bowiem z urządzeniem za pomocą modułu Bluetooth. Ich zaletą jest to, że oferują połączeń bez zakłóceń, a dodatkowo mogą być łączone z kilkoma urządzeniami naraz. Myszka bluetooth do tabletu będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. W takiej technologii pracuje, np. myszka Hama Canosa

 • Wi-Fi – ostatnią kategorię tworzą myszki Wi-Fi. Są one mniej rozpowszechnione, a ich ceny są dość wysokie w porównaniu z myszkami Bluetooth. Oferują jednak stabilniejsze połączenie.

Myszki bezprzewodowe

Myszka bluetooth do tabletu – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepszym rozwiązaniem będzie myszka bluetooth do tabletu, ponieważ zapewni wygodną obsługę, a przy tym nie zajmie nam potrzebnego portu USB. Podczas jej wyboru, warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

 • Czułość – jest to parametr wyrażany w DPI, który określa, z jaką prędkością porusza się kursor na ekranie. Do podstawowych zadań wykonywanych na tablecie powinien wystarczyć sensor o rozdzielczości od 800 do 2000 DPI

 • Liczba przycisków – do tabletu powinny nam wystarczyć trzy podstawowe przyciski, czyli dwa przyciski myszy i scroll. Jeśli jednak zamierzamy przeważnie grać w gry na tablecie, powinniśmy rozważyć zakup myszki z większą liczbą przycisków.

 • Sensor myszy – dostępne są myszki z sensorem optycznym lub laserowym. Ten pierwszy bez problemu działa na wszystkich powierzchniach. Natomiast czujnik laserowy wymaga dedykowanych podkładek. 

 • Rodzaj baterii – niektóre myszki działają na popularne paluszki, a inne mają wbudowane specjalne ogniwa, które należy ładować za pomocą dedykowanego kabla. Powinniśmy wybrać wygodniejszy dla siebie rodzaj zasilania. 

 • Kształt myszki - myszka bluetooth do tabletu powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu. Warto więc zwrócić uwagę na jej kształt i wyprofilowanie. Należy również pamiętać, że w sprzedaży dostępne są myszki nie tylko uniwersalne, ale również dedykowane typowo dla osób prawo- lub leworęcznych

 
myszka-bluetooth-do-tabletu-jaka-wybrac.webp

 

Jak podłączyć myszkę bluetooth do tabletu?

Myszka wykorzystująca Bluetooth działa jak każde inne urządzenie w tej technologii. Jej podłączenie do tabletu nie jest skomplikowane i nie powinno sprawić nam żadnych problemów. 

 • Najpierw należy uruchomić moduł Bluetooth w tablecie i włączyć myszkę. 

 • Jeśli tablet nie wykryje myszki, trzeba aktywować opcję widoczności, aby mógł rozpoznać podłączone urządzenia. 

 • Gdy myszka bluetooth do tabletu pojawi się w wynikach wyszukiwania, należy wybrać ją z listy. Następnie pojawi się okienko do wprowadzenia specjalnego kodu połączenia

 • Po wprowadzeniu poprawnego kodu, na tablecie pojawi się kursor myszki. Oznacza to, że myszka działa poprawnie. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS