% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać dobry tablet? Na co zwrócić uwagę?

Tablety to popularne urządzenia, które często nazywane są przenośnymi komputerami. Są chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na małe wymiary i mobilność, dzięki czemu doskonale sprawdzą się poza domem. Obecnie oferta tabletów jest bardzo szeroka, ponieważ różnią się one designem, wielkością ekranu, parametrami technicznymi oraz zastosowaniem. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać dobry tablet?

 

Jaki system operacyjny?

Wybierając tablet, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się do czego będziemy go wykorzystywać i dopiero wtedy wybrać odpowiedni system operacyjny. Do najpopularniejszych należą trzy systemy – Android, iOS i Windows. Dwa pierwsze systemy zapewniają dostęp do szerokiej bazy gier i aplikacji, dlatego najlepiej sprawdzą się w celach multimedialnych. Będą również odpowiednie dla dzieci, dzięki intuicyjnej obsłudze. Jeśli jednak tablet ma nam służyć do pracy lub do czytania, najlepszym wyborem będzie model z systemem Windows, ponieważ zapewnia wygodną obsługę programów znanych z PC, np. pakietu Microsoft Office. 

Tablety

Wielkość i rodzaj ekranu

Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest ekran – jego wielkość i rodzaj. Ekran nie może być ani za mały ani za duży, ponieważ uniemożliwi nam komfortowe korzystanie z urządzenia. Wydaje się więc, że dobry tablet powinien mieć ekran o przekątnej 7 lub 8 cali. W przypadku tabletu ważną rolę odgrywa również rodzaj wyświetlacza. Polecane są szczególnie wyświetlacze IPS, które bardzo dobrze odwzorowują kolory i mają szerokie kąty widzenia. Warto również postawić na ekran AMOLED, jednak trzeba się liczyć z wyższym kosztem zakupu urządzenia.

 
jak-wybrac-dobry-tablet.jpg [107.41 KB]

 

Złącza i moduły

Przed zakupem tabletu warto dokładnie sprawdzić, w jakie złącza i moduły został wyposażony. O ile moduły Wi-Fi i Bluetooth są standardem w tego typu urządzeniach, moduły 3G i LTE znajdują się tylko w niektórych modelach. Jeśli będziesz korzystać z tabletu poza domem – w pracy, szkole lub podróży, powinieneś wybrać model wyposażony w moduł 3G lub LTE. Dzięki nim, będziesz mieć bezproblemowy dostęp do Internetu w dowolnym miejscu. W przypadku, gdy korzystasz z tabletu jedynie w domu, w zupełności wystarczy Ci moduł Wi-Fi - nie ma więc sensu inwestować w droższe modele 3G. Dobry tablet powinien mieć również złącze HDMI, dzięki któremu będzie możliwe podłączenie go do telewizora lub monitora i wyświetlanie materiałów graficznych na dużym ekranie. 

 

 

Żywotność baterii

W przypadku tabletów bardzo ważnym parametrem jest żywotność baterii, niestety jest ona trudna do sprawdzenia. Tańsze modele tabletów oferują jedynie 3 – 4 godziny pracy, zaś droższe mogą pracować nawet przez 10 godzin. Wybierając tablet, warto więc kierować się nie tylko pojemnością, ale również czasem pracy, który podają producenci. 

 

Jakość wykonania

Na koniec warto również sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany tablet i czy wszystkie elementy są do siebie dobrze dopasowane. Dobry tablet powinien mieć obudowę wykonaną z aluminium lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Niektórzy producenci dodatkowo stosują na obudowie fakturę antypoślizgową, dzięki której dłonie nie ślizgają się po urządzeniu.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS