% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym powinien cechować się tablet dla dziecka?

Tablet to bardzo funkcjonalne i chętnie wybierane urządzenie. Doskonale nadaje się do prezentacji biznesowych, czytania książek, surfowania po Internecie czy grania w gry. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej rodziców decyduje się na jego zakup dla swojej pociechy. Na co warto zwrócić uwagę wybierając tablet dla dziecka

 

Kolorystyka

Wymagania dzieci rosną wraz z wiekiem, dlatego należy pamiętać, że dziesięciolatek będzie więcej wymagał od swojego tabletu niż dziecko czteroletnie. Jednak przy wyborze tabletu, warto zwrócić uwagę na jego wygląd i kolorystkę. W sklepach można spotkać całe serie produkcyjne, które zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach. Takie tablety występują w wielu wersjach kolorystycznych i często posiadają ciekawe wzory. 

Tablety

Wysoka jakość wykonania

Z racji tego, że dzieci często są nieostrożne i nie przykładają dużej uwagi do pilnowania swoich rzeczy, bardzo łatwo mogą je uszkodzić. Dlatego w tablecie dużą rolę odgrywać będzie jakość wykonania obudowy. Warto więc zwrócić uwagę czy wszystkie elementy są dobrze spasowane, czy nie odstają po bokach i nie uginają się przy większym docisku. Tablet dla dziecka powinien posiadać wodoodporny ekran i wzmocnioną obudowę, najlepiej gumową osłoną, która ochroni go przed upadkiem z wysokości. Można również pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach, np. w postaci pokrowca czy wzmocnionego szkła Gorilla Glass, które z pewnością przedłużą żywotność tabletu.

 

jakie-cechy-powinien-miec-tablet-dla-dziecka.jpg [136.78 KB]

 

Intuicyjny interfejs

Tablet powinien posiadać intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs, który umożliwi dziecku wygodne korzystanie z urządzenia. Najczęściej rodzice decydują się na zakup tabletu z systemem Android, który jest uniwersalny i posiada bogatą bazę aplikacji. W sklepach można również spotkać tablety wyposażone w dodatkową nakładkę, dzięki której dziecku łatwiej będzie poruszać się po systemie. 

 

 

Wytrzymała bateria

Dzieci najczęściej wykorzystują tablety w celach rozrywkowych. Grają w gry, robią zdjęcia i korzystają z zainstalowanych aplikacji, przez co bardzo szybko zużywają energię baterii. Dlatego, tablet powinien posiadać wytrzymałą baterię, która na jednym ładowaniu będzie pracować przynajmniej 7 godzin, ale im większa pojemność baterii, tym lepiej. 

 

Blokada rodzicielska

Ze względu na to, że w cyberprzestrzeni czeka wiele niebezpieczeństw, tablet dla dziecka powinien posiadać ograniczoną funkcjonalność. W tym przypadku bardzo ważna jest ochrona rodzicielska, dzięki której rodzice mogą zablokować dostęp do niechcianych aplikacji i stron internetowych, a także mogą decydować ile czasu dziecko ma spędzać przy tablecie.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS