% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki powinien być tablet dla ucznia?

Wakacje dobiegły końca, nadszedł więc czas, aby dzieci wróciły do szkoły. Dla rodziców oznacza to, że muszą zaopatrzyć swoje pociechy nie tylko w podręczniki, zeszyty i piórniki, ale również w urządzenia, które pomogą im w nauce. Wbrew pozorom, jednym z takich urządzeń jest tablet, który nie tylko zapewni dziecku rozrywkę, ale również umożliwi czytanie książek i wyszukiwanie informacji niezbędnych do nauki. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę tabletów, dlatego wybór tego jedynego modelu wcale nie należy do łatwych zadań. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tablet dla ucznia?

 

Czytelny wyświetlacz

Pierwszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę  przy wyborze tableta jest ekran. Powinien być on na tyle duży, aby dziecko nie musiało wytężać wzroku i mogło swobodnie odczytać wyświetlane na nim treści. Przy wielkości ekranu będą więc decydować głównie preferencje indywidualne, jednak przekątna nie powinna być mniejsza niż 7 cali. Jeśli chodzi o rozdzielczość, dobrze jest postawić na Full HD, która jest dość szczegółowa i powinna być optymalna do nauki. Oczywiście, im większa rozdzielczość tym lepiej, jednak dla ucznia Full HD powinno w zupełności wystarczyć.

Tablety

Wytrzymała bateria

Wybierając tablet dla ucznia, powinniśmy również zwrócić uwagę na długość czasu pracy na jednym ładowaniu. Aby dziecko mogło swobodnie korzystać z tabletu w szkole, czas pracy powinien wynosić co najmniej 6 godzin - jednak im jest on wyższy, tym lepiej. Oczywiście, czas pracy na baterii będzie również uzależniony od sposobu wykorzystywania tabletu, np. zużycie akumulatora będzie inne, gdy dziecko będzie tylko czytać książkę, a inne gdy będzie oglądać film przez Internet.

 

co-powinien-miec-tablet-dla-ucznia.jpg [130.60 KB]

 

Solidna obudowa

Jednym z ważniejszych elementów, o którym wiele osób zapomina, jest obudowa. Tablet dla ucznia powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, ponieważ nieustannie będzie przenoszony z domu do szkoły i odwrotnie. Urządzenie będzie więc narażone na upadki z dużej wysokości, które mogą skończyć się nie tylko zarysowaniami i pęknięciami, ale również poważniejszymi uszkodzeniami. Z tego względu, warto wybrać tablet z solidną obudową, np. gumową - jeśli tablet wypadnie dziecku z ręki, nic złego się mu nie stanie.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Warto również wybrać tablet, do którego można dobrać liczne akcesoria. Chodzi przede wszystkim o różnego rodzaju pokrowce, które uchronią tablet przed uszkodzeniami i zapewnią mu jak najdłuższą żywotność. Oprócz tego, warto sprawdzić czy do wybranego przez nas urządzenia dostępne są klawiatury i podstawki, ponieważ znacznie poprawią one komfort pracy.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS