% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki tablet z nawigacją wybrać?

Nowoczesne tablety wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, dzięki którym mogą z powodzeniem zastąpić nawigacje samochodowe. Nie tylko wyznaczą nam drogę do celu, ale również poinformują o aktualnej sytuacji na drodze i znacznie umilą długą podróż. Zastanawiasz się jaki tablet z nawigacją wybrać? Sprawdź na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. 

 

Moduł GPS

Jeśli szukasz tabletu, który będzie wykorzystywany jako nawigacja samochodowa, musisz wybrać model wyposażony w moduł GPS. W przeciwnym razie, na tablecie nie zadziała żadna nawigacja. Producenci coraz częściej wyposażają swoje tablety w odbiorniki GPS, jednak nie zawsze działają one poprawnie, szczególnie w tańszych modelach. 

 
Tablety

Dodatkowe opcje

Wybierając tablet z nawigacją warto sprawdzić czy nie ma on zamontowanego odbiornika A-GPS, który wspomaga działanie modułu GPS. Wykorzystuje on stacje bazowe operatorów sieci komórkowej (BTS) do szybszego znalezienia bieżącego położenia. A-GPS jest jednak mniej precyzyjny niż GPS, ponieważ jego działanie jest uzależnione od rozmieszczenia masztów BTS. Niektóre tablety posiadają dodatkowo system GLONASS, który poprawia dokładność nawigacji i sprawia, że zanika efekt tzw. czarnych stref. 

 

Moduł 3G

Kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tablet z nawigacją jest moduł 3G. Będzie on szczególnie potrzebny w przypadku korzystania z darmowych aplikacji, np. map Google, ponieważ wymagają one stałego połączenia z Internetem. Oprócz tego, będzie możliwe pobieranie aktualizacji do oprogramowania oraz informacji o korach czy natężeniu ruchu w bieżącym czasie. Moduł 3G nie jest konieczny w tablecie z nawigacją, jednak jeśli mamy taką możliwość warto na niego postawić.

 

jaki-tablet-z-nawigacja-wybrac.jpg [105.71 KB]

Wielkość ekranu

Wybierając tablet wiele osób kieruje się wielkością ekranu, ponieważ duży ekran jest wygodniejszy podczas oglądania filmów, grania w gry, przeglądania stron internetowych czy czytania książek elektronicznych. Jednak, jeśli chodzi o tablet z nawigacją, duży ekran jest niewskazany, ponieważ może znacznie ograniczać widoczność na drodze i stwarzać zagrożenie. Oprócz tego, uchwyty mocujące mogą nie utrzymać tak dużego urządzenia. A więc, jaki tablet z nawigacją wybrać? Wydaje się, że najlepsze będą modele o przekątnej 6 i 7 cali - większe będą po prostu niepraktyczne. 

 

Mapy

Niektóre tablety z nawigacją mają w swoim zestawie mapy. Czasami producenci oferują jedynie wersje testowe, jednak na rynku znajdziemy również modele w pakiecie z kilkuletnią lub nawet dożywotnią licencją na mapy.    

 

 

Dodatkowe wyposażenie

Aby móc wygodnie wykorzystywać tablet jako nawigację samochodową, konieczne będzie dokupienie odpowiednich akcesoriów. Mowa tu oczywiście o ładowarce samochodowej i uchwycie mocującym, pozwalającym przytwierdzić urządzenie do przedniej szyby samochodu. Oba elementy są absolutnie niezbędne. Można je bez problemu dokupić w sklepie, trzeba tylko zwrócić uwagę czy uchwyt pasuje do rozmiaru naszego tabletu i czy jest solidnie wykonany. Niektórzy producenci oferują dodatkowe akcesoria w zestawie z tabletem

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS