Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki fotelik samochodowy Lionelo wybrać?

Szukasz idealnego fotelika samochodowego, który zapewni bezpieczeństwo i komfort Twojemu dziecku podczas każdej podróży? Marka Lionelo oferuje bogatą gamę fotelików, dostosowanych do potrzeb maluchów w różnym wieku. Sprawdź, jakie rozwiązania proponuje Lionelo i wybierz fotelik, który stanie się niezawodnym towarzyszem w każdej podróży.

 

Foteliki.webp [17.97 KB]

 

O czym przeczytasz w tym artykule?

  • Lionelo to marka, która od lat działa w branży parentingowej. W swojej ofercie posiada duży wybór fotelików samochodowych, dostosowanych do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Wszystkie modele spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa.
  • Marka Lionelo oferuje także foteliki obrotowe, foteliki i-Size oraz foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu każdy rodzic może znaleźć fotelik, który spełni potrzeby jego dziecka, zapewniając mu komfortową i w pełni bezpieczną jazdę.

 

Foteliki samochodowe Lionelo – dla noworodka, niemowlaka i starszaka

Foteliki samochodowe są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów podczas każdej podróży. Lionelo jako renomowany producent fotelików samochodowych, oferuje szeroki asortyment modeli dostosowanych do różnych etapów wzrostu i rozwoju dziecka. W przypadku normy ECE R44 kryterium doboru fotelika jest waga dziecka. Jednak producent umieszcza również informację o orientacyjnym przedziale wiekowym, aby pomóc rodzicom w wyborze odpowiedniego fotelika.

 

Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Czarny
365.41 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

319.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

388.99 zł

Zobacz szczegóły

 

Foteliki samochodowe 0-13 kg

Są przeznaczone dla dzieci o wzroście 40-87 cm i wadze do 13 kg. Wszystkie modele z tej grupy przeznaczone są do montażu tyłem do kierunku jazdy. Są zgodne z europejską normą ECE R44, co oznacza, że spełniają wszystkie obowiązujące wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Przykładem fotelika z tej kategorii jest fotelik Lionelo Astrid I-Size, który ma 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Foteliki samochodowe 0-18 kg

W tej kategorii dostępne są foteliki samochodowe przeznaczone dla dzieci o wzroście 40-105 cm i wadze do 18 kg. Mogą zatem służyć od pierwszej przejażdżki dziecka aż do około 4 roku życia. Każdy fotelik samochodowy Lionelo z tej grupy jest wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i wkładki redukcyjne, które mają za zadanie zredukować przestrzeń w foteliku. Niektóre modele można zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

 

Foteliki samochodowe 0-36 kg

Są to uniwersalne foteliki przeznaczone dla dzieci o wadze do 36 kg i wzroście 40-150 cm. Oznacza to, że można w nich bezpiecznie przewozić zarówno noworodka, jak i kilkuletniego malucha. W tej kategorii można bez problemu znaleźć Lionelo fotelik samochodowy, który umożliwi przewożenie dziecka do 12 roku życia. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji fotelika i wykorzystaniu solidnych materiałów.

W tej kategorii znajduje się choćby fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Grey Stone, który można zamontować zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Montaż fotelika jest możliwe dzięki systemowi ISOFIX oraz pasowi Top Tether.

 

fotelik-samochodowy-lionelo-lars-i-size-black-grey.jpg [101.38 KB]

Fotelik samochodowy Lionelo Lars i-Size Black Grey, źródło: materiały marki Lionelo

 

Foteliki samochodowe 9-36 kg

W tej kategorii Lionelo dostępne są foteliki przeznaczone dla dzieci, które siedzą już samodzielnie. Będą dobrze służyć dzieciom, które osiągnęły wagę 9 kg, aż do ukończenia 12 roku życia. Mogą być montowane zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Większość modeli oferuje regulację kąta nachylenia oparcia i zagłówka, a także wkładkę redukcyjną. Dzięki temu można dopasować fotelik samochodowy Lionelo do wagi i wzrostu dziecka, zapewniając mu komfortową i w pełni bezpieczną podróż.

 

Foteliki samochodowe 15-36 kg

W ofercie marki Lionelo dostępne są też foteliki dla starszych dzieci o wadze od 15 do 36 kg i wzroście 100-150 cm. Takie modele sprawdzą się dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Wszystkie montowane są przodem do kierunku jazdy (FWF).

Niektóre modele w tej kategorii, np. Lionelo Lars i-Size Black Grey, są montowane za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu pasują do każdego samochodu. Natomiast inne modele, jak fotelik samochodowy Lionelo Hugo i-Size Sporty Black Red, mogą być mocowane za pomocą systemu ISOFIX albo pasów. Mają też specjalne znaczniki, które zmieniają kolor z czerwonego na zielony, gdy dziecko zostanie prawidłowo przypięte.

 

Fotelik samochodowy Lionelo Hugo i-Size Pink Baby
319.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

285.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

319.00 zł

Zobacz szczegóły
Fotelik samochodowy Lionelo Lars i-Size Green Turquoise
248.99 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

239.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

285.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Jakie foteliki samochodowe oferuje marka Lionelo?

W asortymencie marki Lionelo znajdziemy foteliki samochodowe, które dobiera się do wagi dziecka. Poszczególne modele są też wyposażone w dodatkowe funkcje i systemy bezpieczeństwa, dlatego producent przypisuje je do jeszcze innych kategorii.

 

Foteliki obrotowe

Fotelik obrotowy Lionelo jest wyposażony w specjalny mechanizm obrotu 360 stopni, który pozwala na wygodne ustawienie dziecka tyłem lub przodem do kierunku jazdy, bez konieczności demontażu fotelika. Co ważne, taki fotelik obrotowy można z łatwością obrócić w stronę drzwi, co znacznie ułatwi wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu. Przykładem takiego fotelika jest model Lionelo Bastiaan i-Size Pink Baby, który został wyposażony w bazę obrotową 360° EasyTurn.

 

fotelik-samochodowy-lionelo-bastiaan-rwf-i-size-grey-stone.jpg [76.52 KB]

Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan RWF i-Size Grey Stone, źródło: materiały marki Lionelo

 

Foteliki i-Size

W ofercie marki Lionelo znajdziemy także foteliki i-Size (norma R129), które spełniają najnowsze normy bezpieczeństwa i zapewniają jeszcze lepszą ochronę dziecka w przypadku kolizji. I-Size to nowy rodzaj homologacji. W jego przypadku kryterium doboru fotelika nie jest waga dziecka, jak było dotychczas, tylko wzrost. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie fotelika do indywidualnych potrzeb dziecka. Fotelik i-Size ma również inną budowę – został wyposażony w zaawansowaną ochronę boczną i wzmocnione zagłówki, co znacznie zwiększa ochronę najbardziej newralgicznych punktów, czyli głowy i szyi dziecka.

Przykładem fotelika i-Size jest Lionelo Levi One I-Size Black Carbon, który przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 76 do 150 cm. Ten model ma zagłówek wzmocniony pianką Memory Foam, która świetnie pochłania przeciążenia. Dodatkowo oferuje aż 10-stopniową regulację, co pozwala dopasować fotelik do rosnącego dziecka. Innym fotelikiem stworzonym w oparciu o normę i-Size, jest fotelik samochodowy Lionelo Neal Red Burgundy, który otrzymał certyfikat niezależnego laboratorium RDW, potwierdzający spełnienie wymogów normy ECE R129. Ten model dedykowany jest dla dzieci z grupy wzrostowej 100-150 cm.

 

Foteliki samochodowe RWF – tyłem do kierunku jazdy

Dzieci o wadze do 9 kg powinny podróżować w fotelikach samochodowych zamontowanych tyłem do kierunku jazdy. Liczne testy potwierdzają bowiem, że najlepszym zabezpieczeniem w przypadku zderzenia czołowego jest właśnie takich sposób podróżowania. Wiele fotelików samochodowych umożliwia podróżowanie właśnie w takiej pozycji nawet do 3 lub 4 roku życia dziecka. Przykładem fotelika RWF Lionelo jest Lionelo Bastiaan i-Size Black Carbon, który został wykonany z energochłonnych materiałów, absorbujących siłę uderzeniową. Poza tym ma system ochrony bocznej SideProtect, a montowany jest za pomocą systemu ISOFIX oraz pasa Top Tether.

 

Fotelik samochodowy Lionelo Astrid i-Size Czarny
365.41 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

319.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

388.99 zł

Zobacz szczegóły
Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan i-Size Black Carbon
589.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

549.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

589.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Podsumowanie

Lionelo oferuje szeroki wybór fotelików samochodowych, które są dostosowane do potrzeb dzieci na różnych etapach ich życia. Od fotelików obrotowych, przez modele spełniające normy i-Size, aż po foteliki RWF przeznaczone do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy — każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha. Produkty Lionelo nie tylko odpowiadają obowiązującym normom bezpieczeństwa, ale są również wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Wybierając fotelik samochodowy Lionelo, można zapewnić dziecku optymalną ochronę podczas każdej podróży.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS