Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak przedłużyć żywotność zmywarki?

Zmywarka powoli staje się niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i energii, zmniejszyć rachunki za wodę, a także troszczy się o kondycję naszych dłoni. Wystarczy włożyć do niej naczynia, dodać detergent i wybrać odpowiedni program, a po zakończeniu wyjąć idealnie czyste i suche naczynia. Korzystając z jej udogodnień, nie zastanawiamy się, co by było, gdyby nagle się zepsuła. Sprawdź zatem, w jaki sposób możesz przedłużyć żywotność swojej zmywarki

 

Dbaj o czystość

Podczas codziennego użytkowania, w komorze zmywarki gromadzą się resztki jedzenia, kamień, a także inne zabrudzenia. Jeśli nie będziesz ich regularnie usuwać, zaczną tworzyć się zatory, zmywarka przestanie domywać naczynia, aż w końcu całkowicie odmówi posłuszeństwa. Aby do tego nie dopuścić, powinieneś regularnie czyścić zmywarkę. Możesz to zrobić ręcznie, przy użyciu dedykowanych środków czyszczących i delikatnych ściereczek, jednak zdecydowanie bardziej efektywne będzie czyszczenie mechaniczne. Przykładowo, zmywarka Beko DIN28422 została wyposażona w program InnerClean, który w szybki, a do tego ekonomiczny sposób pozbędzie się z jej komory wszystkich zanieczyszczeń. Poza tym, usunie bakterie i pozostawi przyjemny zapach, by mycie naczyń stało się jeszcze bardziej higieniczne. Ten program należy uruchamiać bez załadunku. 

 
Zmywarka Beko DVN05320W
1349.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1279.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1349.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Stosuj odpowiednie detergenty

Dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu zmywarki odgrywają stosowane detergenty, a w szczególności sól, która potrafi skutecznie zmiękczyć wodę. Dzięki temu, neutralizuje zawarty w wodzie kamień, co zapobiega jego odkładaniu się wewnątrz komory zmywania. Trudno jest określić, kiedy sól się skończy, dlatego zmywarki posiadają elektroniczne wskaźniki informujące o braku soli. Pamiętaj również, aby używać jedynie środków dedykowanych do zmywarki. Model  DIN28422 od marki Beko posiada wygodny dyspenser na tabletkę, który uwalnia ją dopiero w odpowiednim momencie, co zapewnia efektywne zmywanie naczyń.

 

Zmywarki do zabudowy

Właściwie układaj naczyń

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, o zmywarkę dbamy również poprzez właściwe przygotowanie i układanie naczyń. Przed włożeniem do komory powinniśmy zsunąć z talerzy wszystkie resztki żywności, ponieważ mogą one zapchać filtr. Wszystkie naczynia należy układać do góry dnem – talerze i garnki w dolnym koszu, zaś szklanki, kubki czy kieliszki w górnym. Pamiętaj również, że duże naczynia nie mogą blokować ramion zraszających umieszczonych w komorze. 

 

Wybierz zmywarkę z solidnym dnem 

Jeśli chcesz, aby zmywarka dobrze służyła Ci przez wiele lat, jeszcze przed zakupem powinieneś zwrócić uwagę, z jakich materiałów została wykonana. Na rynku znajdują się bowiem zmywarki do zabudowy, które posiadają dno plastikowe lub ze stali nierdzewnej. Modele ze stalowym dnem są o wiele trwalsze i bardziej wytrzymałe niż zmywarki z dnem plastikowym. Poza tym, zapewniają wyższy poziom higieny wewnątrz komory i nie dopuszczają do powstawaniu przykrych zapachów. Stalowe dno znajdziesz m.in.: w zmywarce Beko BDIN38647C.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS