% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zmywarka wolnostojąca – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kiedyś zmywarki były uznawane za sprzęty luksusowe, jednak dziś widok takich urządzeń w kuchni już nikogo nie dziwi. Coraz częściej decydujemy się na ich zakup, ponieważ ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Do wyboru mamy zmywarki do zabudowy oraz modele wolnostojące, i to nimi zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Co powinniśmy rozważyć przed zakupem takiej zmywarki? Na co warto zwrócić uwagę?

 

Wymiary i pojemność zmywarki

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie zmywarki blisko zlewozmywaka, co usprawni opłukiwanie naczyń i układnie ich w komorze. Dlatego, pierwszą kwestią do rozważania przy wyborze zmywarki wolnostojącej powinna być jej szerokość. W sklepach znajdziemy modele o szerokości 45 cm lub większe, o szerokości 60 cm, które mogą pomieścić więcej naczyń. Przykładowo w zmywarce Bosch SMS 25AI02E w jednym cyklu możemy umyć nawet 12 kompletów naczyń. Wielkość zmywarki powinna być również dostosowana do wielkości rodziny – singiel nie będzie korzystał z tylu naczyń, co czteroosobowa rodzina, dlatego w zupełności wystarczy mu zmywarka o szerokości 45 cm. 

 

Zmywarka Beko DVN05320W
1599.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1239.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1599.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Klasa energetyczna [Aktualizacja 01.03.2021]

Niezależnie od tego, jaki sprzęt AGD chcemy kupić, powinniśmy zwracać uwagę na jego klasę energetyczną, czyli parametry zużycia prądu. Najbardziej energooszczędne i przyjazne środowisku są zmywarki w klasie od C do A,  przy czym klasa A na razie pozostaje pusta - jest bowiem zarezerwowana dla najbardziej energooszczędnych urządzeń. Wybierając zmywarkę wolnostojącą warto więc sięgać po modele z jak najwyższą klasą, co pozwoli na dodatkowe oszczędności. 

AGD

Cicha praca

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego hałas generowany przez pracującą zmywarkę nie powinien nam przeszkadzać w odpoczynku lub wykonywaniu innych obowiązków. Przyjmuje się, że ciche zmywarki to takie, które emitują dźwięki nie przekraczające 50 dB. Wspomniana wyżej zmywarka wolnostojąca marki Bosch może pochwalić się głośnością na poziomie 46 dB, dlatego zapewni ciszę i spokój wszystkim domownikom.

 

Programy zmywania

Pamiętajmy, że dobra zmywarka wolnostojąca pozwala na wybór różnych programów, które można dostosować do rodzaju mytych naczyń. Przed zakupem urządzenia warto więc zapoznać się z dostępnymi programami zmywania i zdecydować na te, które odpowiadają naszym potrzebom. Zmywarka Bosch SMS 25AI02E oprócz podstawowych programów, takich jak Auto, Eco czy Szkło, oferuje również program VarioSpeed Plus, który skraca czas zmywania nawet o 66%. Oznacza to, że trzy razy szybciej otrzymasz czyste naczynia.

 

Zmywarka Bosch Serie 2 SMS2HTW72E
1949.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1699.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1949.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Nowoczesne funkcje

W dobrej zmywarce nie może zabraknąć nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym zmywanie naczyń będzie szybsze, wygodniejsze i jeszcze bardziej efektywne. Model Bosch SMS 25AI02E dysponuje sensorem załadunku, który automatycznie dozuje ilość potrzebnej wody do ilości mytych naczyń. W ten sposób, nawet w przypadku częściowego zapełnienia komory, zmywarka przeprowadzi efektywny proces czyszczenia, oszczędzając przy tym wodę. Oprócz tego, zmywarka wolnostojąca oferuje funkcję opóźnienia startu pracy, czujnik AquaSensor i system bezpieczeństwa AquaStop, który ochroni Twoje mieszkanie przed zalaniem.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS