Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czy warto kupić komputer stacjonarny? Poznaj jego zalety!

Odkąd na rynku pojawiły się laptopy, komputery stacjonarne zeszły na dalszy plan. Większość osób woli kompaktowe, przenośne laptopy, z których można korzystać praktycznie w każdym miejscu. Mimo tego, komputery stacjonarne wciąż mają swoich zwolenników. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybrać model stacjonarny, sprawdź jakie są jego największe zalety.

 

Wygodna praca

Dużym atutem komputerów stacjonarnych jest ergonomia pracy. Komputer ustawiony pod biurkiem, z monitorem na wysokości wzroku, dużą klawiaturą i wygodną myszką pod ręką, gwarantuje komfortowe użytkowanie. Do tego należy dobrać odpowiednio wyprofilowane krzesło, które zapewni prawidłową postawę kręgosłupa. Wszystkie te elementy sprawiają, że można wygodnie spędzić przed komputerem stacjonarnym wiele godzin. Z tego względu, często jest on wybierany do pracy w biurze.

Komputery stacjonarne

Duża wydajność

Komputery stacjonarne uznawane są wydajne i funkcjonalne urządzenia. Zazwyczaj są dużo szybsze i mają większą wydajność niż komputery przenośne. Doskonale radzą sobie z obsługą wymagających gier i zaawansowanych programów graficznych.

 

Duży monitor

Dzięki temu, że monitor nie jest zintegrowany z komputerem, możemy wybrać model o dowolnej wielkości – wszystko zależy od naszych preferencji, ilości miejsca na biurku oraz kwoty, jaką możemy na niego przeznaczyć. Rozmiary monitorów rozpoczynają się od 17 cali i osiągają o wiele większe rozmiary, nawet do 55 cali. Warto dodać, że możemy wybrać monitor z tunerem tv, który umożliwia oglądanie telewizji bez konieczności włączania komputera.

 

Dowolność w konfigurowaniu sprzętu

Dużym atutem komputerów stacjonarnych jest możliwość samodzielnego złożenia zestawu i jego późniejszej modernizacji. Możemy kupić już gotowy zestaw komputerowy lub samodzielnie wybrać interesujące nas podzespoły, czyli np. kartę graficzną, dysk twardy i napędy. W razie potrzeby, możemy dodatkowo podkręcić procesor, aby wydobyć z niego maksymalną moc.

 

 

Łatwa wymiana elementów

Kolejną zaletą komputerów stacjonarnych jest łatwa wymiana podzespołów w razie jakiejkolwiek awarii, a także niższy koszt naprawy. Dzięki temu, że każdy element stanowi osobną część, nie musimy wymieniać wszystkich podzespołów, wystarczy tylko ten zużyty. Oprócz tego, wymiana części jest szybka i nie stanowi problemów – często wystarczy odkręcić kilka śrubek.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS