Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Back to School. Jakie urządzenia warto kupić dla ucznia?

Wyprawka szkolna obejmuje przede wszystkim podręczniki, zeszyty, piórniki, tornistry i inne przybory szkolne. Jednak, coraz częściej do listy niezbędnych zakupów dopisujemy urządzenia multimedialne, które skutecznie wspomagają naukę i motywują do codziennych wypraw do szkoły. Przedstawiamy pięć urządzeń, które z pewnością przydadzą się każdemu uczniowi.

 

Budzik

Dla niektórych uczniów, codzienne wstawanie do szkoły stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, warto kupić swojemu dziecku budzik. Najlepiej wybrać model z dużym, podświetlanym wyświetlaczem LED, który będzie widoczny zarówno w nocy, jak i z dużej odległości. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup radiobudzika, który umożliwia budzenie za pomocą ustawionej stacji radiowej, co jest o wiele przyjemniejsze niż standardowy alarm.

 

 

Smartfon

Posiadanie smartfona, nawet przez najmłodszych uczniów, jest już czymś zupełnie naturalnym – tak jak kiedyś noszenie zegarka. Choć wielu rodziców ciągle ma wątpliwości, co do niezbędności smartfona w szkole, trzeba przyznać, że jest on urządzeniem, z którym trudno się rozstać. Jeśli zainstalujemy w nim potrzebne aplikacje, może on stanowić dodatkową pomoc w nauce dla naszego dziecka. Jednak jego największą zaletą jest możliwość stałego kontaktu dziecka z rodzicami.

Smartfony

Tablet

Do niezbędnego wyposażenia szkolnego należą podręczniki, zeszyty, długopisy, ołówki i inne przybory szkolne. Jednak, bardzo przydatnym urządzeniem dla ucznia może okazać się również tablet. Dzięki niewielkim gabarytom, jest on bardziej mobilny od laptopa i bez problemu zmieści się w plecaku. Nieocenioną pomocą są szczególnie modele z dostępem do Internetu, ponieważ umożliwią uczniom wyszukiwanie informacji potrzebnych do nauki. Tablety sprawdzą się również podczas czytania lektur szkolnych czy sporządzania krótkich notatek. Oprócz tego, można na nich zainstalować aplikacje, które wspomogą naukę, np. słowniki, encyklopedie, a także wirtualny dziennik ocen czy mobilny plan lekcji.

 

 

Laptop lub komputer stacjonarny

Niezbędnym urządzeniem dla każdego ucznia jest komputer. Nie tylko pomoże dzieciom w nauce, odrabianiu lekcji i pisaniu prac zaliczeniowych, ale również zapewni potrzebną rozrywkę po nauce. Rodzice powinni się jednak zastanowić, czy dla dziecka lepszym rozwiązaniem będzie zakup mobilnego laptopa czy komputera stacjonarnego.

Drukarka

Drukarka jest urządzeniem, które powinno się znaleźć w domu każdego ucznia. Przyda się m.in.: do drukowania notatek, prac domowych, arkuszy z zadaniami lub innych pomocy naukowych. Do wyboru są modele atramentowe lub laserowe. W domowych warunkach lepiej sprawdzą się te pierwsze, ponieważ pozwalają drukować zarówno czarno-białe teksty, jak i kolorowe obrazki. Wybierając drukarkę, warto zwrócić uwagę czy posiada możliwość wymieniania pojedynczych pojemników z tuszem, dzięki czemu nie będziemy musieli wymieniać całego zestawu, co jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS