Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zdalne lekcje – co przyda się dziecku do nauki w domu?

Zawieszenie lekcji i zamknięcie szkół wcale nie musi oznaczać przerwy w nauce. Zamiast codziennie uczęszczać do szkoły, nauczyciele mogą bowiem przeprowadzić zdalne lekcje. Nauka zdalna wiąże się jednak z zapotrzebowaniem na sprzęt elektroniczny. O ile w normalnej formie edukacji, możemy do minimum ograniczyć urządzenia, z których korzystają dzieci, tak przy lekcjach zdalnych są one wręcz niezbędne. Sprawdźmy, jakie urządzenia przydadzą się dziecku do nauki w domu.

 

Komputer stacjonarny lub laptop – niezbędny do nauki

Podstawą nauki zdalnej jest komputer z dostępem do Internetu. Dla dziecka dobrym rozwiązaniem może okazać się laptop. Nauka zdalna nie wymaga bowiem zaawansowanych podzespołów tak jak choćby sprzęt do gier czy obróbki fotografii. W tym wypadku laptop z podstawowymi parametrami, które pozwolą na płynną pracę biurową, będzie w zupełności wystarczający. Co więcej, taki laptop będzie też najtańszym rozwiązaniem. Jeśli jednak dziecko nie lubi spędzać czasu przed laptopem, do nauki zdalnej równie dobrze sprawdzi się komputer stacjonarny. Musimy się jednak liczyć z tym, że do jego obsługi potrzebne są kolejne sprzęty, więc jest to już znacznie droższa inwestycja.

 

Laptopy

Myszka komputerowa dla wygodnej obsługi

Jeśli dziecko będzie do nauki zdalnej wykorzystywać komputer stacjonarny, nie obejdzie się bez klawiatury i myszki. To dwa urządzenia peryferyjne, które są całkowicie niezbędne do obsługi komputera. W przypadku laptopa nie są one koniecznie – w końcu dysponuje on wbudowaną klawiaturą i touchpadem. Jednak obsługiwanie laptopa touchpadem na dłuższą metę może być bardzo męczące. Dlatego nawet jeśli dziecko korzysta z laptopa, warto dokupić do niego myszkę. W sprzedaży dostępne są myszki przewodowe i bezprzewodowe. Wydaje się jednak, że te drugie będą lepszym wyborem, ponieważ brak kabla zapewnia większą swobodę i komfort podczas nauki.

 

Kamera internetowa do nauki zdalnej

Wielu nauczycieli prowadzi zdalne lekcje wideo, gdyż jest to najlepszy sposób na objaśnienie i dokładne wytłumaczenie danego zagadnienia. Aby jednak móc przeprowadzić taką lekcję wideo i w niej uczestniczyć, konieczne jest posiadanie kamery internetowej. Jeśli Twoje dziecko będzie korzystało z laptopa, to nie będzie problemu, gdyż mają one wbudowane kamerki. Natomiast w przypadku, gdy dziecko uczy się na komputerze stacjonarnym, konieczne będzie dokupienie kamerki internetowej. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka, gdyż najtańsze można już kupić za około 100 zł, a ceny najdroższych zaczynają się od 1000 zł.

 

zdalne-lekcje-jakie-sprzety-beda-potrzebne.jpg [192.95 KB]

 

Komfortowe słuchawki nauszne

Mimo że, laptopy i komputery stacjonarne mają wbudowane głośniki, do nauki zdalnej dziecku przydadzą się słuchawki. Przede wszystkim dlatego, że izolują dźwięki z otoczenia i pozwolą dziecku bardziej skoncentrować się na nauce. Trudno jest jednoznacznie określić, jakie słuchawki będą najlepsze dla dziecka, gdyż dużą popularnością cieszą się modele nauszne, douszne i dokanałowe. Wydaje się jednak, że najlepsze dla dziecka będą słuchawki nauszne, ze względu na to, że są wygodne podczas noszenia i zapewniają odpowiednią amortyzację.

 

Słuchawki nauszne Panasonic RB-M500BE-C
449.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

375.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

449.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi – zapewni stabilny Internet

Jeśli w domu jest kilkoro dzieci i każde z nich w tym samym czasie uczestniczy w zdalnych lekcjach, a dodatkowo rodzice pracują zdalnie, może dojść do osłabienia Internetu. W rezultacie sygnał będzie słabł i co chwilę przerywał, przez co nauka zdalna będzie znacznie utrudniona, a nawet niemożliwa. W większości domów łączność sieciowa jest realizowana za pomocą routera. Jednak i ona napotyka na swojej drodze przeszkody, przez co do urządzeń mobilnych dociera zbyt słaby sygnał. Aby go wzmocnić, wystarczy dokupić wzmacniacz zasięgu Wi-Fi. To niewielkie urządzenie, które wyposażone jest w anteny, odbierające sygnał. Dzięki niemu zasięg sieci jest szerszy i zdecydowanie mocniejszy.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS