% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Przydatne akcesoria do maszynki do mielenia

Choć maszynka do mielenia kojarzy się głównie z mieleniem mięsa, jej zastosowanie jest o wiele szersze. Wystarczy dokupić odpowiednie akcesoria, dzięki którym zwiększymy jej funkcjonalność. Dzięki akcesoriom, maszynka będzie w stanie zastąpić nawet kilka drobnych urządzeń kuchennych, m.in. krajarkę, młynek czy wyciskarkę do cytrusów.  

 

Podstawowe wyposażenie maszynki do mielenia

Maszynki do mielenia mięsa zbudowane są z tych samych elementów. Posiadają ślimak ze sprzęgłem, nóż dwustronny, komorę, nakrętkę, popychacz i sitka. Zazwyczaj każdy model ma dwa sitka – jedno o małych otworach i drugie o dużych oczkach, co pozwala dostosować stopień zmielenia mięsa do konkretnego rodzaju potrawy. Bardziej zaawansowane modele posiadają więcej elementów w zestawie, jednak wiąże się to również z ich wyższą ceną. Dodatkowe wyposażenie można jednak bez problemu dokupić, dzięki czemu będziemy korzystać tylko z tych funkcji, które są nam rzeczywiście niezbędne. Jakie zatem akcesoria do maszynki do mielenia mogą nam się przydać?

Akcesoria do maszynek do mielenia

Nasadka masarska

Jedną z najpopularniejszych nasadek, które często stanowią podstawowe wyposażenie maszynek, są nasadki masarskie. Pozwalają one przyrządzić domowe wyroby masarskie. Wystarczy przygotować ulubione mięso, doprawić je według uznania i zrobić z nich domowe kiełbaski. Przed zakupem nasadki masarskiej należy sprawdzić, czy będzie ona pasować do naszej maszynki. Nasadki występują bowiem w różnych rozmiarach.

Szatkownica

Warzywa są nieodłączonymi składnikami większości posiłków, ale ich krojenie zajmuje wiele czasu. Zamiast ręcznie kroić ogórki na mizerię lub szatkować kapustę na surówkę, można skorzystać z szatkownic. Te praktyczne akcesoria do maszynki do mielenia znacznie przyspieszą naszą pracę. Szatkownice do warzyw wyposażone są w kilka tarek ze stali nierdzewnej, zazwyczaj są to tarki do: wiórek drobnych i grubych, przecierania ziemniaków oraz do krojenia warzyw w plastry. Dzięki tej przystawce nie będziemy musieli korzystać z ręcznych tarek czy ręcznych urządzeń, umożliwiających krojenie w plastry. 

 

 

Krajarka

Jeśli zdecydujemy się na zakup szatkownicy, warto również do zestawu dorzucić krajarkę, dzięki której pokroimy warzywa i owoce w kostkę. Dzięki niej ekspresowo przyrządzimy uwielbianą sałatkę jarzynową, której przygotowanie zajmuje przecież wiele czasu. Krajarka doskonale poradzi sobie z ugotowanymi ziemniakami, marchewkami czy burakami, a także z surowymi owocami. 

 

Wyciskarka do owoców

Wyciskarki to kolejne akcesoria do maszynki do mielenia, w które warto zainwestować. Pozwolą one codziennie przyrządzać świeże i zdrowe soki warzywno-owocowe. W odróżnieniu od sokowirówki, wyciskarki nie napowietrzają soku i nie niszczą cennych wartości odżywczych, np. błonnika. Moduł wyciskarki posiada specjalną śrubę regulacyjną, którą dokręca się w zależności od rodzaju owoców. Przy soczystych i miękkich śrubę należy dokręcić mocniej niż w przypadku mniej dojrzałych owoców. Taki moduł jest w stanie zastąpić elektryczną wyciskarkę do owoców, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować kolejnych urządzeń AGD.  

 

 

Młynek żarnowy

Niezwykle przydatny do maszynek okazuje się młynek żarnowy. Świetnie nadaje się on do mielenia zbóż i suchych produktów spożywczych. Z łatwością zmielimy w nim ziarna kawy, orzechy do ciasta, przyprawy, mak, a nawet mąkę. Należy jednak zachować ostrożność przy mieleniu nasion oleistych, ponieważ zbyt drobno zmielone mogą szybko zapchać młynek. 

To tylko niektóre akcesoria do maszynki do mielenia. Na rynku można znaleźć o wiele więcej dodatkowych przystawek, jak choćby nasadkę do kebbe czy cytrusiarkę. Dzięki nim maszynka do mielenia stanie się urządzeniem wielofunkcyjnym, z którego skorzystamy podczas przyrządzania wielu posiłków. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS