% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak powiesić telewizor na ścianie?

Coraz więcej osób rezygnuje ze stawiania telewizora na szafce RTV i decyduje się na montaż na ścianie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu i zwiększa komfort oglądania telewizji. Ze względu na to, że nie wszystkie telewizory posiadają wbudowane uchwyty do zawieszania, z reguły konieczne jest dokupienie odpowiedniego uchwytu. Montaż telewizora na ścianie nie należy do trudnych czynności, dlatego każdy bez problemu powinien sobie poradzić z tym zadaniem.

 

Czy warto zamontować telewizor na ścianie?

Większość z nas decyduje się zamontować telewizor na ścianie, dzięki czemu stanowi on dodatkową ozdobę pomieszczenia – szczególnie jeśli jest to nowoczesny telewizor o dużej przekątnej. Takie rozwiązanie sprawi, że zaoszczędzimy sporo miejsca w pokoju i dodatkowych kosztów, ponieważ nie będziemy musieli kupować szafki RTV, na której stałby telewizor. Jeśli mamy małe dzieci, warto powiesić telewizor na ścianie choćby ze względów bezpieczeństwa.

Telewizory

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Aby powiesić telewizor na ścianie, będziemy potrzebowali odpowiedniego uchwytu do telewizora. W sklepach znajdziemy uchwyty stałe, uchylne (pochylne) i uchwyty z pełną regulacją (obrotowe). Te pierwsze umożliwiają montaż telewizora tylko w jednej pozycji, ponieważ nie posiadają możliwości regulacji. Takie uchwyty charakteryzują się prostą konstrukcją i niską ceną. Z kolei uchwyty uchylne posiadają możliwość regulacji w pozycji pionowej, dzięki czemu można zmienić kąt nachylenia telewizora w górę i w dół. Trzeci rodzaj to uchwyty z pełną regulacją, nazywane również obrotowymi. Pozwalają na pełną regulację, zarówno w osi pionowej, jak i poziomej, dzięki czemu można dowolnie modyfikować położenie telewizora. Niektóre rodzaje uchwytów są sterowane zdalnie za pomocą pilota, dzięki czemu można regulować położenie telewizora nie wstając z fotela.

 

 

Uchwyty do telewizorów nie są uniwersalne, dlatego powinny być dobierane do przekątnej ekranu. Należy również uwzględnić wagę telewizora oraz standard VESA, czyli odległość pomiędzy otworami montażowymi na obudowie telewizora.

Uchwyty na telewizory

Montaż telewizora na ścianie

Zamontowanie telewizora na ścianie nie jest skomplikowane. Oprócz odpowiedniego uchwytu, będziemy potrzebować poziomicę i wiertarkę – pozostałe elementy montażowe dołączone są do wyposażenia uchwytu. Pracę powinniśmy rozpocząć od określenia, na jakiej wysokości zamontujemy telewizor. Najlepiej umieścić telewizor na wysokości wzroku, tak abyśmy bez problemu obejmowali cały ekran bez konieczności rozglądania się na boki. Następnie, powinniśmy dokładnie zaznaczyć miejsce na otwory montażowe przy pomocy poziomicy – dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że telewizor wisi poprawnie. Później wystarczy już tylko wywiercić otwory w ścianie, umieścić w nich kołki rozporowe i przykręcić uchwyt za pomocą wkrętów i metalowych podkładek. Ostatnim krokiem jest mocne przykręcenie telewizora do uchwytu.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS