Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

5 największych zalet odkurzaczy wodnych

Zastanawiasz się nad wyborem nowego odkurzacza? Szeroka oferta modeli dostępnych na rynku z pewnością nie ułatwia zadania. Jeśli masz w domu alergika lub sam zmagasz się z uczuleniami, rozważ zakup odkurzacza z filtrem wodnym.

 

Skutecznie usuwają zabrudzenia

Odkurzacze wodne o wiele skuteczniej usuwają zabrudzenia niż klasyczne modele workowe, bowiem woda pochłania więcej kurzu, pyłów, bakterii i roztoczy. Woda pełni rolę filtra, ponieważ zatrzymuje wszystkie zassane zanieczyszczenia. Większość modeli wodnych posiada jeszcze filtr wylotowy – HEPA, który stanowi dodatkową zaporę przed zabrudzeniami. Odkurzacze wodne są bardzo efektywne - przez cały czas użytkowania zachowują siłę ssącą, ponieważ nie posiadają worków, które mogłyby się zapchać zabrudzeniami. Ich dodatkowym atutem jest to, że pochłaniają również wodę, rozlane płyny i błoto.   

 

 

Nawilżają powietrze

Korzystając z odkurzacza wodnego możemy dodatkowo polepszyć mikroklimat w pomieszczeniu. Wewnątrz takich odkurzaczy znajduje się pojemnik z wodą, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze zostaje dodatkowo nawilżone. Dużym plusem modeli z filtrem wodnym jest możliwość dolania olejków zapachowych do zbiornika z wodą. Dzięki temu, po odkurzaniu będziemy czuć nie tylko świeżość i czystość, ale i przyjemny zapach.

 

odkurzacz-wodny-zalety.jpg [75.39 KB]

 

Odkurzacze wodne są tanie w eksploatacji

Tradycyjne odkurzacze workowe należą do najtańszych modeli dostępnych na rynku, ale są drogie w eksploatacji ze względu na konieczność systematycznej wymiany worków. Odkurzacze wodne zamiast worków, posiadają specjalny pojemnik, do którego wlewa się wodę. Po zakończonej pracy, wystarczy wylać brud i dokładnie wyczyścić pojemnik.

Odkurzacze

Odkurzacze dobre dla alergików

Odkurzacze z filtrem wodnym są szczególnie polecane alergikom, ponieważ woda skutecznie wiąże kurz i pyłki, a także pochłania roztocza, bakterie i zarodniki grzybów. Dzięki temu, że nie posiadają worków, są bardziej higienicznie, ponieważ nie stwarzają miejsca do rozwoju bakterii. Odkurzacze wodne dodatkowo nawilżają powietrze, co również jest dużą zaletą dla wszystkich osób, które cierpią na uczulenia.

 

Umożliwiają odkurzanie na sucho i mokro

Odkurzacze wodne możemy wykorzystać zarówno do odkurzania na sucho, jak i na mokro. Najpierw pracują na sucho – zasysają kurz i luźne cząstki brudu, a dopiero później czyszczą powierzchnię na mokro, najczęściej z dodatkiem detergentu. Dzięki temu, są w stanie pozbyć się zaschniętego brudu, lepkich plam i wszystkich innych zabrudzeń, które przywarły do powierzchni. Odkurzacze z filtrem wodnym wyposażone są w liczne końcówki, które umożliwiają czyszczenie na mokro dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych i samochodowych. 

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS