% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza automatycznego? Poznaj jego zalety!

Nie trzeba ich składać ani przenosić, rozwijać kabli ani kupować worków, a co najlepsze pracują całkowicie samodzielnie. Brzmi bajecznie? Takie są właśnie odkurzacze automatyczne. Choć nie zastąpią tradycyjnego odkurzacza, są w stanie znaczne ułatwić nam utrzymanie czystości w domu. Mogą przemieszczać się po mieszkaniu bez żadnych ograniczeń, ponieważ działają na wbudowanym akumulatorze. Podczas gdy odkurzacz będzie sprzątał mieszkanie, my możemy oddać się relaksowi lub przeznaczyć ten czas na wykonywanie innych obowiązków. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do zakupu odkurzacza automatycznego, sprawdź jakie są jego największe zalety – z pewnością ułatwi Ci to podjęcie decyzji.

 

Odkurzacze automatyczne pracują samodzielnie

Zdecydowanie największą zaletą odkurzaczy automatycznych jest ich samodzielna praca. Każdy model został wyposażony w specjalne czujniki, które wykrywają zabrudzenia i pozwalają omijać przeszkody – takie jak ściany czy meble - dzięki temu odkurzacze automatyczne poruszają się po całym domu w inteligentny sposób. Za sprzątanie odpowiedzialne są obracające się szczotki, które przenoszą wszelkie zanieczyszczenia do wbudowanego pojemnika. Nasza praca ogranicza się jedynie do włączenia urządzenia za pomocą pilota lub zaprogramowania jego harmonogramu pracy.

 

odkurzacz-automatyczny-zalety.jpg [103.67 KB]

 

Brak kabli

Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, odkurzacze automatyczne działają całkowicie bezprzewodowo. Nie ograniczają ich żadne kable, dlatego mogą swobodnie przemieszczać się po całym mieszkaniu. Nie musimy się już więcej martwić, że zabraknie nam kabla do odkurzenia wszystkich zakamarków albo że wtyczka wypadnie z gniazdka przy przypadkowym szarpnięciu. Jedyny przewód znajduje się przy stacji dokującej, którą należy podłączyć do gniazdka elektrycznego, aby odkurzacz mógł ponownie naładować akumulator.

Roboty sprzątające

Brak worków

Wszyscy zwolennicy odkurzaczy bezworkowych, z pewnością docenią modele automatyczne. Nie wymagają one kupowania worków, ponieważ posiadają specjalny pojemnik, w którym gromadzą się kurz i inne zanieczyszczenia. Aby opróżnić pojemnik, wystarczy wyciągnąć go z odkurzacza i wysypać jego zawartość do kosza. Jest to nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ unikniemy kupowania worków. Warto dodać, że w takim zbiorniku łatwo można dostrzec, jakie przedmioty wciągnął odkurzacz i bez problemu je odzyskać, co jest zdecydowanie bardziej skomplikowane w odkurzaczach workowych

 

Harmonogram pracy

Dużą zaletą odkurzaczy automatycznych jest możliwość ich zaprogramowania i ułożenia harmonogramu pracy. Dzięki temu, odkurzacz włączy się automatycznie i rozpocznie sprzątanie mieszkania według ustalonego wcześniej schematu – mamy więc gwarancję, że nie pominie żadnego pomieszczenia. Wiele odkurzaczy automatycznych posiada funkcję Wi-Fi i może być sterowanych za pomocą smartfona, dzięki czemu możemy włączyć robota zdalnie, nawet gdy jesteśmy z dala od domu.

 

Robot sprzątający Dreame L10s Ultra
4099.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

3599.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

4899.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Oddzielna ładowarka

Stację dokującą można nazwać oddzielną ładowarką - gdy akumulator się rozładuje, robot sprzątający wróci do niej, aby ponownie go naładować. Przed pierwszym użyciem, należy pamiętać, aby sparować odkurzacz ze stacją. Dzięki temu, robot bez problemu będzie mógł do niej wrócić. Stacja dokująca to jedyny element odkurzacza automatycznego, który wymaga podłączenia do sieci elektrycznej.

 

dlaczego-warto-kupic-odkurzacz-automatyczny.jpg [144.65 KB]

 

Energooszczędność

W porównaniu z tradycyjnymi modelami odkurzaczy, automatyczne zużywają znacznie mniej prądu. Pracują na akumulatorach, dlatego zużywają energię elektryczną jedynie podczas ładowania w stacji dokującej.

 

Niewielkie gabaryty

Roboty sprzątające charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą, dzięki czemu z łatwością możemy je przenosić z jednego miejsca na drugie. Nie będziemy mieć więc problemu z przeniesieniem odkurzacza z parteru na piętro.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS