% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak szybko i dokładnie posprzątać dom?

Za porządki, czy to wiosenne, czy przedświąteczne, czasami trudno jest się zabrać. Jednak mając więcej wolnego czasu, możemy sobie pozwolić na to, by rozpocząć sprzątanie od małych powierzchni, a w kolejnych dniach przenosić swoje działania do innych pokojów. Nie zapominajmy, że porządki powinniśmy zrobić również w spiżarce, garażu czy na strychu. Na szczęście pomogą nam w tym rozmaite sprzęty AGD, dzięki którym szybko pokonamy brud i nasz dom będzie lśnić czystością.

 

Mycie okien

Przystępując do domowych porządków, należy pamiętać, że powinno sprzątać się „od góry do dołu”. Tak więc najlepiej jest zacząć od ogarnięcia sufitów z pajęczyn, a następnie przejść do mycia okien. Do umycia szyb możemy użyć ręcznej ściągaczki, ściereczki z mikrofibry i płynu przeznaczonego do mycia szyb. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie myjka do okien, która pomoże nam szybko umyć okna w całym domu. Myjka wciąga zabrudzoną wodę niczym odkurzacz, dzięki czemu na szybach nie pozostają smugi ani zacieki.

 
Myjki do okien

Porządki w garderobie

Gdy umyjemy wszystkie okna w domu, powinniśmy przejść do sypialni i zrobić porządek w swojej garderobie. Najlepiej wyjąć wszystkie ubrania z szafy i dokonać ich selekcji. Na pewno znajdziemy ubrania, których już nie nosimy, ponieważ są za ciasne, poplamione lub po prostu niewygodne. Te, które nadają się jeszcze do noszenia, możemy podarować osobom potrzebującym, a pozostałe wyrzucić lub przerobić na ściereczki. Grube swetry powinniśmy głębiej schować w szafie, a letnie ubrania ułożyć na przednich półkach. Warto je jednak wcześniej odświeżyć, ponieważ przez kilka miesięcy leżały w szafie i zbierały kurz. Tutaj idealnie sprawdzi się pralka z krótkim programem prania albo z funkcją czyszczenia parowego. Wystarczy nastawić cykl na 30 minut, by nasze ubrania pachniały świeżością.

 
porządki w garderobie

 

Czas na kuchnię

Sprzątanie kuchni może nam zająć trochę czasu. Porządki powinniśmy bowiem zacząć od lodówki. Najpierw musimy przejrzeć jej zawartość i od razu wyrzucić produkty spożywcze, które się zepsuły, nieprzyjemnie pachną lub po prostu straciły swoją przydatność do spożycia. Kolejnym krokiem będzie umyć lodówki, a jeśli nie ma ona technologii No Frost, to również jej rozmrożenie. Do mycia lodówki możemy wykorzystać gotowe preparaty albo możemy stworzyć ekologiczne środki czyszczące, wykorzystując sodę oczyszczoną, ocet i cytrynę. Kolejnym krokiem będzie wyczyszczenie zmywarki i zrobienie porządku w szafkach z suchą żywnością i naczyniami. Na koniec zostawmy sobie wymycie koszy na śmieci, zlewu i podłogi.

 
porządki w kuchni

 

Gruntowne mycie łazienki

Czyszczenie łazienki nie powinno nam sprawić problemów ani zająć zbyt wiele czasu. Dzięki temu, że znajdują się w niej płytki i inne elementy wodoodporne, do mycia możemy wykorzystać parownicę. Gorąca para wodna to naturalny środek czyszczący, który dokładnie myje powierzchnię, a przy tym zabija bakterie i drobnoustroje. Zmieniając końcówki w parownicy, szybko i skutecznie wymyjemy całą łazienkę – zarówno płytki, kabinę prysznicową, armaturę, lustro, jak i fugi pomiędzy płytkami.

 

 

Sprzątanie pokojów

W pozostałych pomieszczeniach w domu nie będziemy mieć aż tak wiele powierzchni do sprzątnięcia. Ogarnięcie salonu warto rozpocząć od przetarcia mebli – najpierw pozbywamy się kurzu i brudu z górnych półek, aby nie spadały one na wyczyszczone już powierzchnie. Następnie powinniśmy dokładnie umyć wszystkie bibeloty. Choć ozdabiają one nasz pokój, gromadzi się na nich duża ilość kurzu i roztoczy. Będą w salonie, nie możemy zapomnieć o wyczyszczeniu kanap i foteli. Do tego celu doskonale sprawdzi się odkurzacz ze specjalną końcówką do tapicerki, która dokładnie wciągnie kurz i zanieczyszczenia, nie uszkadzając materiału. Możemy również wykorzystać odkurzacz piorący, który nie tylko pozbędzie się kurzu, ale również wyczyści tapicerkę.

 
Odkurzacze

Odkurzanie i mycie podłóg

Na sam koniec pozostaje nam posprzątanie wszystkich podłóg. Najpierw powinniśmy je dokładnie odkurzyć – do tego wystarczy nam standardowy odkurzacz, ale jeśli mam robot sprzątający możemy go włączyć o wiele wcześniej, aby samodzielnie przemierzał pokoje i pochłaniał napotkane zanieczyszczenia. Nie możemy również zapomnieć o myciu podłóg. Możemy wykorzystać do tego celu zwykłego mopa, mopa parowego albo odkurzacz wodny, który doskonale sprawdzi się w przypadku alergików.

 
porządki w domu - odkurzanie i mycie podłóg
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS