Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Samsung SmartThings - co to jest i jak działa?

W erze cyfrowej transformacji technologia staje się coraz bardziej integralną częścią naszego codziennego życia. Coraz więcej urządzeń domowych można obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Jednym z czołowych systemów, który wpisuje się w tę nowoczesną tendencję, jest Samsung SmartThings. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest SmartThings, jak działa i jakie możliwości otwiera przed użytkownikami w kontekście inteligentnego domu.

 

O czym przeczytasz w poradniku?

 • Czym jest SmartThings?
 • W jaki sposób działa system SmartThings?
 • Jakie są najważniejsze funkcje SmartThings?
 • Jak zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym?
 • Do SmartThings podłączysz wiele urządzeń. Sprawdź, jakie!
 • Sprawdzimy również, czym się różni SmartThings od Smart Home i SmartView.

 

Co to jest Samsung SmartThings?

Przeglądając ofertę marki Samsung w poszukiwaniu pralki czy lodówki, z pewnością natknąłeś się na pojęcie "SmartThings". Co to jest? Otóż SmartThings to aplikacja firmy Samsung, która pozwala na kontrolowanie wybranych urządzeń elektronicznych oraz sprzętów AGD przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Dzięki niej możesz sprawować kontrolę nad urządzeniami, nawet gdy przebywasz poza domem. Możesz także współdzielić ustawienia sterowania z innymi członkami rodziny.

 

Jak działa system Samsung SmartThings?

Warunkiem działania aplikacji SmartThings jest dostęp do sieci Wi-Fi. To właśnie do sieci bezprzewodowej muszą zostać podłączone wszystkie urządzenia, którymi chcemy zdalnie sterować. Wystarczy zatem zwykły router, który z pewnością posiadasz w swoim domu lub mieszkaniu. Następnie należy pobrać i zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Kolejnym krokiem jest sparowanie urządzeń. Aby móc tego dokonać, smartfon musi być podłączony do tej samej sieci. Później nie będzie to już miało znaczenia, gdyż będziesz mógł obsługiwać urządzenia, będąc z dala od domu. W dowolnym momencie możesz także dodać nowe urządzenia do aplikacji. Zajmie Ci to zaledwie kilka chwil. Parowanie odbywa się w zasadzie automatycznie, dzięki czemu cały proces jest szybki i przebiega bez żadnych komplikacji.

SmartThings wykorzystuje najnowszy standard łączności Matter, który używany jest przez wiele firm, produkujących inteligentne urządzenia domowe.

 

jak-dziala-system-samsung-smartthings.jpg [112.12 KB]

Źródło: samsung.com

 

Jakie są główne funkcje SmartThings?

SmartThings aplikacja oferuje wiele możliwości.

 • Zdalne sterowanie sprzętami elektronicznymi i urządzeniami AGD - włączanie, wyłączenia, uruchamianie i zmienianie programów.
 • Kontrola inteligentnych urządzeń - możliwość monitorowania pracy urządzeń i zarządzanie energią SmartThings.
 • Tworzenie scenariuszy - aplikacja SmartThings pozwala na tworzenie scenariuszy, dzięki którym można zaprogramować bardziej złożone działania, np. wyłączenie oświetlenia czy uzbrojenie alarmu po wyjściu z domu.
 • Powiadomienia SmartThings - aplikacja powiadamia użytkownika o problemach z działaniem urządzeń.
 • Ustalanie harmonogramu pracy - np. parzenie kawy o poranku czy uruchomienie klimatyzacji przed Twoim powrotem do domu.
 • Zdalny podgląd odczytów z czujników i urządzeń - za pomocą rozwiązania SmartThings szybko sprawdzisz, jaka temperatura lub wilgotność panuje w Twoim domu.
 • Kontrola zużycia energii poszczególnych urządzeń - np. lodówki, pralki czy telewizora. Otrzymujesz pełny wgląd do w to, ile prądu pobierają urządzenia, a także wzorzec zużycia energii oraz wskazówki dotyczące oszczędzania. Zarządzanie energią SmartThings pozwala na dodatkowe oszczędności.
 • Sterowanie urządzeniami za pomocą asystenta głosowego, np. Bixby, Amazon Alexa czy Asystent Google.
 • Aplikacja SmartThings pozwala również na grupowanie urządzeń.

Jakie jeszcze korzyści daje SmartThings użytkownikowi? Dzięki temu, że ta usługa jest natywnie zintegrowana z innymi aplikacjami zainstalowanymi na urządzeniach Samsung Galaxy, sprawia, że codzienne doświadczenia stają się bardziej intuicyjne i przyjemne. Pozwala m.in. na wyciszenie telewizora podczas odbierania połączenia. Niezwykle przydatną funkcją jest także SmartThings Find, która pozwala na namierzenie zgubionych przedmiotów. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby sprawdzić, gdzie znajduje się przedmiot lub urządzenie. Ta usługa to nie tylko lokalizacja urządzeń, lecz także swoich pupili. Jeśli przymocujesz znacznik SmartTag lub SmartTag+ do obroży psa lub szelek kota, będziesz mógł szybko sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się Twój pupil.

Warto również wspomnieć, że urządzenia Samsung SmartThings to równie bezpieczeństwo. Wszystkie sprzęty mają stale aktualizowane oprogramowanie pod kątem bezpieczeństwa, a także sprzętową warstwę ochrony. Jest to platforma Samsung Knox, która wbudowana jest bezpośrednio w mikroukład urządzenia.

 

jakie-sa-funkcje-systemu-samsung-smartthings.jpg [79.27 KB]

Źródło: samsung.com

 

Co można podłączyć do Samsung SmartThings?

Do SmartThings podłączysz wiele urządzeń domowych, m.in.:

 • telewizory,
 • soundbary,
 • zestawy kina domowego,
 • pralki i suszarki bębnowe,
 • piekarniki,
 • płyty grzewcze,
 • lodówki,
 • zmywarki,
 • oczyszczacze i nawilżacze powietrza,
 • roboty sprzątające i odkurzacze pionowe,
 • inteligentne głośniki,
 • rozmaite czujniki.

Wszystkie urządzenia Samsung SmartThings tworzą jeden ekosystem. Dzięki temu możesz otrzymywać powiadomienia SmartThings nie tylko na urządzeniu mobilnym, ale również na telewizorze. Przykładowo, jeśli piekarnik osiągnie ustaloną temperaturę, powiadomienie wyświetli się na ekranie telewizora.

Kompatybilność urządzeń z aplikacją SmartThings można sprawdzić na trzy sposoby. Pierwszym jest sprawdzenie, czy pralka lub telewizor Samsung Smart TV ma logo SmartThings. Jeśli nie możesz go znaleźć, kompatybilność możesz sprawdzić za pomocą aplikacji lub na stronie internetowej SmartThings.

 

jakie-urzadzenia-mozna-podlaczyc-do-smartthings.PNG [65.62 KB]

Źródło: samsung.com

 

Czy system Samsung SmartThings współpracuje jedynie z urządzeniami marki Samsung?

Za pomocą rozwiązania SmartThings można kontrolować nie tylko urządzenia Samsung, lecz także sprzęty innych marek, w tym m.in.: Philips Hue, Dacor, Nest, JBL, Aqara, Fibaro, Sonos i wielu innych. Pełną listę marek można sprawdzić na stronie producenta: https://www.smartthings.com/products-list.

SmartThings obsługuje wiele standardów komunikacji stosowanych w urządzeniach inteligentnych, takich jak Wi-Fi, Z-Wave oraz Zigbee. Dzięki temu jest kompatybilny z wieloma popularnymi urządzeniami i akcesoriami smart home dostępnymi na rynku, w tym z inteligentnymi żarówkami, termostatami, kamerami czy czujnikami ruchu. Dzięki temu, że system jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń, można stworzyć spersonalizowany inteligentny dom zarządzany przez SmartThings.

 

Jak zainstalować aplikację Samsung SmartThings?

Nowe urządzenia Samsung Galaxy mają domyślnie zainstalowaną aplikację. Zazwyczaj znajduje się ona w folderze Samsung na ekranie aplikacji. Można ją także pobrać ze sklepów Google Play, Apple Store oraz Galaxy Store. Aplikacja działa bowiem na smartfonach i tabletach działających na systemie Android, jak i na urządzeniach z iOS. Co ważne, od niedawna można także uruchomić aplikację na komputerze lub laptopie z systemem Windows. Aplikacja jest darmowa na każdej platformie.

Jak zainstalować aplikację?

 • Wystarczy przesunąć gestem w górę lub w dół w obrębie ekranu domowego, aby uzyskać dostęp do aplikacji.
 • Następnie należy uruchomić aplikację. Jeśli jest to pierwsze logowanie, trzeba wprowadzić swoje dane do logowania konta Samsung i zatwierdzić zgodę na warunki użytkowania. Zwykle jest to konieczne, aby aplikacja działała podobnie.
 • Dzięki geolokalizacji SmartThings automatycznie wykryje kompatybilne urządzenia, które znajdują się w pobliżu.

 

jak-zainstalowac-aplikacje-smartthings.jpg [43.32 KB]

Źródło: samsung.com

 

Czy Samsung SmartThings równa się Smart Home?

Wiemy już, czym jest SmartThings. Mimo że to rozwiązanie pozwala na zarządzanie rozmaitymi urządzeniami domowymi, powstało z myślą głównie o produktach marki Samsung. Natomiast Smart Home ma bardziej uniwersalne zastosowanie. Obejmuje to nie tylko urządzenia związane z platformą Samsung SmartThings, ale również wiele innych technologii i rozwiązań oferowanych przez różnych producentów, które mogą współpracować w ramach innych ekosystemów lub działać niezależnie.

 

Czym się różni SmartThings od SmartView?

Mimo że oba rozwiązania pozwalają na zdalne zarządzani domowymi urządzeniami, spełniają odmienne funkcje i służą różnym celom. Samsung SmartView to aplikacja, która została zaprojektowana głównie do strumieniowania treści multimedialnych z urządzeń mobilnych na inteligentne telewizory Samsung. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę z telefonów lub tabletów bezpośrednio na Samsung TV. Aplikacja ta umożliwia także wygodne używanie urządzenia mobilnego jako zdalnego pilota do telewizora Samsung TV. SmartView skupia się przede wszystkim na rozrywce i strumieniowaniu multimediów, nie oferując funkcjonalności związanych z zarządzaniem domem inteligentnym.

Natomiast SmartThings to wszechstronna platforma domu inteligentnego, która pozwala użytkownikom na łączenie, sterowanie i automatyzowanie różnych inteligentnych urządzeń w domu. Użytkownicy mogą za pomocą aplikacji na swoim smartfonie lub tablecie zarządzać oświetleniem, termostatami czy kamerami bezpieczeństwa. W ten sposób można zaprojektować inteligentny dom zarządzany przez SmartThings.

 

Podsumowanie

Samsung SmartThings to wszechstronna i zaawansowana platforma dla inteligentnego domu, która umożliwia użytkownikom centralne zarządzanie szeroką gamą inteligentnych urządzeń. Jest to rozwiązanie zaprojektowane, aby ułatwić kontrolę nad różnymi aspektami życia domowego, od oświetlenia i bezpieczeństwa po systemy grzewcze i klimatyzacyjne. Kluczem do funkcjonalności SmartThings jest zdolność do integracji z urządzeniami różnych marek, co czyni go elastycznym rozwiązaniem dla wszystkich. Wyróżnia się na tle innych rozwiązań inteligentnego domu dzięki swojej wszechstronności, łatwości użycia oraz mocnej integracji z ekosystemem produktów Samsunga.

Wybierz SmartThings - kontroluj urządzenia zdalnie, odbieraj powiadomienia i ustalaj harmonogramy pracy domowych sprzętów!

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS