% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym jest Samsung Smart View?

Sposobów na podłączenie telefonu do telewizora jest kilka, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Producenci coraz częściej tworzą autorskie rozwiązania, dzięki którym w szybki i wygodny sposób można połączyć oferowane przez nich smartfony z telewizorami. Jedną z takich metod jest Samsung Smart View

 

Samsung Smart View – co to jest?

Smart View to aplikacja, która pozwala na przenoszenie treści ze smartfona do komputera, tabletu lub na ekran telewizora Samsung z funkcją Smart TV. Jest to oficjalne narzędzie marki Samsung, pozwalające na wyświetlanie treści w telewizorach tego producenta. Aplikacja pozwala również na:

 • Zdalne sterowanie telewizorem – nie musimy szukać pilota, wystarczy, że zainstalujemy aplikację Smart View, a będziemy mogli sterować telewizorem z pozycji naszego smartfona.

 • Odtwarzanie treści ze smartfona – wystarczy, że połączymy telefon z telewizorem, a będziemy mogli odtwarzać treści na dużym ekranie.

 • Odtwarzanie treści z komputera – możemy dodać pliki lub cały folder do aplikacji Smart View, dzięki czemu będziemy mogli odtwarzać je po kolei. 

 • Oglądanie telewizji na ekranie smartfona lub tabletu – możemy oglądać ulubione seriale i programy nie tylko na telewizorze, ale również na urządzeniach mobilnych.

Aplikacja Samsung Smart View jest bardzo łatwa w obsłudze. Można ją pobrać na telefon komórkowy z Samsung Galaxy Apps, sklepu Google Play albo App Store, a także na komputer z systemem Windows 7 lub nowszym. Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android 4.1 lub wyższym oraz na urządzenia z systemem iOS 7.0

Telewizory

Jakie urządzenia obsługuje aplikacja Smart View?

 
Telewizory Smart TV Smartfony  Komputery

 

✅ 2011 Serie D7000, D8000 i wyższe,

✅ 2012 Serie ES7500 E8000 i wyższe,

✅ 2013 Serie F4500, F5500 i wyższe (poza serią F9000 i wyższymi),

✅ 2014 Serie H4500, H5500 i wyższe (z wyjątkiem serii H6003, H6103, H6153, H6201 oraz H6203),

✅ 2015 Serie J4500, J5500 i wyższe (z wyjątkiem serii J6203),

✅ 2016 Serie K4300, K5300 i wyższe.

 

✅ Android OS 4.1 i nowsze,

✅ iOS 7.0 i nowsze.

✅ System Windows 7, 8, 8.1, 10 (32- i 64-bitowe

Procesor CPU Intel Pentium 1,8 GHz lub lepszy, RAM 2 GB, VGA 1024 x 768, 32 bity lub więcej).

 

 

Jak połączyć telefon z telewizorem za pomocą Smart View?

Jeśli chcemy wyświetlać zdjęcia, filmy lub inne treści zapisane w smartfonie na ekranie naszego telewizora Samsung Smart TV, wystarczy, że połączymy ze sobą oba urządzenia. Jak to zrobić? 

 • Najpierw musimy upewnić się, czy smartfon i telewizor działają w tej samej sieci. Jeśli nie, należy je podłączyć do jednej sieci. Jeżeli mamy telewizor Samsung z lat 2011-2013, będziemy musieli wybrać opcję „Zezwalaj”, gdy na ekranie smartfona pojawi się lista urządzeń, z którymi można się połączyć. Z kolei w odbiornikach z lat 2015/2015 konieczne będzie podanie 40cyfrowego numeru, który pojawi się na ekranie.

 
Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą Samsung Smart View

Źródło: www.samsung.com

 
 • Następnie pobieramy aplikację Samsung Smart View ze sklepu Google Play albo z Samsung Galaxy Apps. 

 
Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą Samsung Smart View

Źródło: www.samsung.com

 
 • Instalujemy aplikację i ją uruchamiamy. Wykonujemy wszystkie czynności zgodnie z komunikatami, które wyświetlają się na ekranie. W ten sposób szybko skonfigurujemy funkcję Smart View. 

 
Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą Samsung Smart View

Źródło: www.samsung.com

 

Udostępnianie ekranu za pomocą Smart View

Funkcja Smart View to podstawowa metoda pozwalająca na udostępnianie ekranu smartfonu na telewizorze marki Samsung. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak udostępnić ekran z telefonu na tv.

 • Zanim przystąpimy do udostępniania ekranu, upewnijmy się, że zarówno smartfon, jak i telewizor działają w tej samej sieci Wi-Fi.

 • Następnie na smartfonie otwieramy „Szybki panel”, a następnie wybieramy opcję „Smart View”.

 • Na ekranie ukaże się lista dostępnych urządzeń. Odnajdujemy na niej nasz telewizor – w zależności od modelu naszego odbiornika w tym miejscu możemy zostać poproszeni o wpisanie kodu PIN.

 • Po połączeniu urządzeń wyskoczy nam okienko, z pytaniem, czy chcemy udostępnić ekran za pomocą Smart View. Wybieramy opcję „Zacznij teraz”.

 
połączenie smartfona z telewizorem za pomocą Smart View

Źródło: www.samsung.com

 
 

Jeżeli udostępniony obraz będzie zbyt mały na dużym ekranie telewizora, możemy zmienić współczynnik proporcji. W tym celu wystarczy:

 • Uruchomić opcję Smart View w telefonie, a następnie nacisnąć ikonę trzech pionowych kropek (to ikona „Więcej Opcji”). 

 • W kolejnym kroku wchodzimy w „Ustawienia”  i wybieramy opcję „Współczynnik proporcji ekranu”.

 • Na końcu wybieramy opcję „Pełny ekran na podłączonym urządzeniu” i gotowe.

 
aplikacja Smart View - zmiana proporcji ekranu

Źródło: www.samsung.com

 

Co zrobić, gdy Smart View nie działa?

Czasami może się pojawić problem z połączeniem telefonu i telewizora za pomocą funkcji Smart View. Jeśli aplikacja nie znajduje telewizora, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy odbiornik i telefon są połączone z tą samą siecią. Jeżeli wszystko jest poprawnie połączone, a Smart View dalej nie wykrywa telewizora, spróbujmy od nowa uruchomić aplikację. 

Możemy również nacisnąć przycisk „Smart Hub” na pilocie do telewizora, a następnie wejść w „Ustawienia”, wybrać zakładkę „Ogólne” i przejść do Menadżera urządzeń zewnętrznych. W następnym kroku należy wybrać opcję „Lista urządzeń” i wybrać przycisk „Edytuj”. W tym miejscu powinniśmy wyczyścić wszystkie urządzenia z listy, aby móc od nowa przeprowadzić konfigurację. 

 

Jakie są inne aplikacje do połączenia telefonu z telewizorem Samsung?

Inną aplikacją stworzoną przez markę Samsung, która umożliwia udostępnianie ekranu urządzenia mobilnego do telewizora, jest aplikacja SmartThings. Poza tym telewizory Samsung powstałe w 2020 roku pozwalają na przesyłanie treść poprzez dotknięcie telewizora. Służy do tego funkcja Tap View – wystarczy zbliżyć smartfon lub tablet do odbiornika, a następnie delikatnie dotknąć, aby ekran z urządzenia mobilnego natychmiast pojawił się na telewizorze. 

 
jak podłączyć telefon do telewizora bez smart TV
 

Jak podłączyć telefon do telewizora bez Smart TV?

Jeśli nasz odbiornik nie ma funkcji Smart TV albo po prostu chcemy podłączyć telefon do starego telewizora, możemy skorzystać też z innych metod.

 • Podłączenie telefonu do telewizora za pomocą kabla HDMI – to połączenie wymaga kabla HDMI i specjalnej przejściówki MHL Micro-USB-HDMI. 

 • Podłączenie smartfona do telewizora przez USB – aby połączyć oba urządzenia, należy dokupić adapter HDMI na USB C, a następnie wpiąć kabel HDMI do złącza w odbiorniku i do przejściówki. 

 • Podłączenie przez Samsung AllShare Cast – to dodatkowe akcesorium, które można podłączyć do portu HDMI w telewizorze. 

 • Podłączenie przez Chromecast – firma Google stworzyła niewielkie, przenośne urządzenie Chromecast, które pozwala na przesyłanie treści na inne urządzenia. Wystarczy odpowiednio skonfigurować urządzenie z siecią Wi-Fi, aby móc udostępniać treści z telefonu na telewizor.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS