Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Do czego służy tryb Ambient w telewizorach Samsung?

Nowoczesne telewizory są coraz większe, przez co zajmują więcej miejsca na ścianie w salonie czy sypialni. O ile włączone telewizory pięknie odwzorowują kolory i wyświetlają nawet najmniejsze szczegóły, po wyłączeniu nie prezentują się już tak atrakcyjnie, gdyż zamieniają się w czarną plamę na ścianie. Marka Samsung znalazła rozwiązanie tego problemu, projektując tryb Ambient – dzięki niemu nasz telewizor stanie się dodatkową ozdobą wnętrza.  

 

Tryb Ambient – co to jest?

Tryb Ambient po raz pierwszy pojawił się w telewizorach Samsung z 2018 roku. To unikalna funkcja zarezerwowana wyłącznie dla telewizorów Samsung z linii QLED. Do czego służy? Otóż tryb Ambient pozwala zamienić czarny ekran telewizora w efektowną ozdobę wnętrza. Dzięki niemu na ekranie odbiornika można wyświetlić zdjęcia, fotografie krajobrazów, plakaty, a nawet dzieła sztuki.

 

Jak działa tryb Ambient?

Opracowany przez markę Samsung tryb Ambient może działać w kilku wariantach. Aby móc z niego korzystać, należy pobrać aplikację SmartThings i zainstalować ją na smartfonie, a następnie zrobić zdjęcie odbiornika wraz z otaczającą go przestrzenią. Resztą zajmie się aplikacja. Algorytmy przeanalizują zdjęcie i dobiorą odpowiednią kolorystykę, dzięki czemu fotografia stanie się podstawą, na której użytkownik będzie mógł budować inne dekoracje.

 
czym jest tryb Ambient w telewizorze Samsung

Źródło: www.samsung.com

 

Jakie funkcje oferuje Ambient Mode?

Tryb Ambient oferuje wiele przydanych i atrakcyjnych pod względem wizualnym funkcji. Pozwala ustawić prezentację z własnych zdjęć albo wybrać obraz, który pomoże nam się zrelaksować. Oto funkcje, które oferuje:

 • Procedury – każdy użytkownik może korzystać z gotowych procedur udostępnionych przez producenta albo tworzyć własne za pomocą aplikacji SmartThings. 

 • Specjalna edycja – możliwość wybrania dzieł sztuki i dekoracji stworzonych przez światowych artystów i projektantów. 

 • Nastrój – dzięki tej opcji będziemy mogli wybrać obraz, który pozwoli stworzyć we wnętrzu odpowiedni nastrój. 

 • Relaks – mamy możliwość wyboru obrazów inspirowanych przyrodą, które relaksują i uspokajają umysł. 

 • Dekoracja – tryb dekoracji pozwoli wybrać motyw przewodni, jaki będzie wyświetlał się na ekranie. Dzięki tej opcji będziemy mogli wybrać piękne krajobrazy, nowoczesne tła czy klimatyczne oświetlenie, które staną się dodatkową dekoracją wnętrza i podniosą jego atrakcyjność. 

 • Mój album – tryb zdjęcie pozwala wybrać ramkę do wyświetlania zdjęć za pomocą aplikacji SmartThings na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu ekran telewizora można ozdobić zdjęciami rodziny lub obrazami z wakacyjnych podróży. 

 • Informacje –  tryb informacje pozwoli przekształcić ekran telewizora w centrum najważniejszych informacji. Dzięki niemu na ekranie telewizora będą wyświetlały się data i godzina, aktualna prognoza pogody, mapa świata, a także nagłówki najważniejszych informacji, które na bieżąco będą pobierane z usługi Samsung Upday.

 • Dzieło sztuki – istnieje możliwość wzbogacenia swojego wnętrza dziełem sztuki wybranym z najlepszych kolekcji.

 • Motyw tła – ta opcja pozwala wybrać motyw ściany, aby telewizor idealnie wtopił się w otoczenie. W ten sposób stworzymy przezroczysty telewizor.

 • Muzyczna ściana – podczas odtwarzania muzyki na ekranie telewizora będą pojawiać się wizualizacje w takt muzyki.

 

co oferuje tryb Ambient

Źródło: www.samsung.com

 

Jak włączyć tryb Ambient?

Istnieją dwa sposoby włączenia trybu Ambient w telewizorze Samsung – za pomocą pilota lub narzędzia Smart Hub. Jeśli chcemy skorzystać z pierwszego sposobu, wystarczy, że na pilocie naciśniemy przycisk trybu Ambient. Ma on charakterystyczny wygląd – prostokąt, w który wpisane są płatki kwiatu. 

 
tryb Ambient ikona

Źródło: www.samsung.com

 

Drugim sposobem jest skorzystanie z platformy multimedialnej Smart Hub, która przeznaczona jest dla użytkowników telewizorów marki Samsung. Wystarczy wejść w tę platformę i odszukać na liście aplikację systemową Ambient – znajduje się ona w menu podręcznym.

 
tryb Ambient w platformie Smart Hub

Źródło: www.samsung.com

 

 

 

 

Jak wyłączyć tryb Ambient?

Producent przewidział dla trybu Ambient wyłącznik czasowy. Pozwala on ustawić czas, po jakim nastąpi automatyczne wyłączenie tego trybu. Domyślnie czas uśpienia jest ustawiony na 4 godziny, ale można go dostosować do swoich preferencji. 

 

Ile energii zużywa telewizor w trybie Ambient?

Nie można zaprzeczyć, że funkcja Ambient to nowoczesna dekoracja naszego pomieszczenia. Jednak telewizor przez cały czas jest włączony, co z pewnością przekłada się na większe zużycie energii

Jakie są realne koszty używania tego trybu w telewizorze? Okazuje się, że z włączonym trybem Ambient telewizor nie zużywa tyle energii, co w przypadku zwykłego użytkowania. Marce Samsung udało się zmniejszyć pobór prądu o 30% w porównaniu do sytuacji, w której telewizor pracuje w normalnym trybie. Według wyliczeń producenta, telewizor pracujący w trybie Ambient przez 3 godziny dziennie, średnio zużyje około 4,5 kWh miesięcznie. Obecnie średnia cena za 1 kWh to 0,65 gr, a więc miesięcznie zapłacimy za użytkowanie telewizora około 2,70 zł

 
jak działa tryb Ambient

Źródło: www.samsung.com

 

Telewizory Samsung z trybem Ambient

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS