Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Robisz zakupy na zapas? Zadbaj, aby się nie zmarnowały!

Choć półki sklepowe uginają się pod nadmiarem produktów spożywczych, Polacy często robią zakupy na zapas. Jak się okazuje, kupujemy więcej produktów, aby niczego nam nie zabrakło, np. wtedy, gdy zachorujemy albo zużyjemy więcej żywności, niż wcześniej zakładaliśmy. Jeśli chcemy gromadzić większe zapasy żywności, powinniśmy w pierwszej kolejności znaleźć miejsce do ich przechowywania. O ile suche produkty i konserwy możemy trzymać w szafkach, tak już mięso, nabiał czy niektóre owoce i warzywa wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Dlatego w każdej kuchni musi się znaleźć pojemna lodówka, a największe „chomiki” powinny poważnie przemyśleć zakup dodatkowej zamrażarki.

 

Standardowa lodówka czy pojemna side by side?

Lodówka jest podstawowym sprzętem do przechowywania żywności. Dba o jej świeżość i przedłuża termin przydatności do spożycia. Osoby, które robią zakupy na zapas, powinny zastanowić się nad zakupem lodówki o większej pojemności. W naszym sklepie dostępne są różne modele lodówek, z których zdecydowanie największą pojemnością cechują się modele side by side. Największe oferują nawet 667 l pojemności, więc idealnie sprawdzą się w przypadku wieloosobowej rodziny oraz wszystkich osób, które gromadzą duże ilości produktów. Należy jednak pamiętać, że takie lodówki mają spore gabaryty, przez co zajmują wiele miejsca w kuchni. Nie będą więc dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń o małym metrażu.

Lodówki

Nie oznacza to jednak, że osoby, które mają niewielkie kuchnie, będą skazane na lodówki o małej pojemności. Wśród standardowych lodówek z zamrażalnikiem u dołu również można znaleźć modele oferujące dużą pojemność, dochodzącą nawet do 400 l. Co więcej, nowoczesne lodówki mają pojemniki dedykowane do przechowywania konkretnych rodzajów żywności, np. warzyw, owoców, mięsa czy ryb. Poza tym oferują innowacyjne systemy chłodzenia, które dbają, aby na każdym poziomie chłodziarki panowała stała temperatura. Dzięki temu można robić zapasy, nie martwiąc się, że szybko się zmarnują.

 

Zamrażarka – skrzyniowa czy szufladowa?

W naszej nowej akcji promocyjnej kupisz zamrażarki w obniżonej cenie. Promocją objęte są zarówno modele skrzyniowe, jak i szufladowe. Te pierwsze charakteryzują się dużymi gabarytami, dzięki czemu są w stanie pomieścić bardzo dużą ilość mrożonek. Zmieszczą się w nich zarówno mrożone owoce, warzywa, ryby, jak i duże porcje mięsa. Należy jednak pamiętać, że w takich zamrażarkach jest tylko jedna komora, dlatego nie zaleca się przechowywania w nich różnych rodzajów żywności. Głównie z tego względu, że zapachy produktów mogą się ze sobą mieszać, a drobne mrożonki trudno będzie odnaleźć pod stertą większych produktów. Niemniej jednak zamrażarka skrzyniowa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które gromadzą duże ilości mrożonej żywności.

 

 

Zdecydowanie wygodniejsze i ładniejsze pod względem wizualnym są zamrażarki szufladowe, które z wyglądu przypominają standardowe lodówki jednodrzwiowe. W środku mają szuflady wykonane z wytrzymałego, przezroczystego materiału, dlatego doskonale nadają się do przechowywania różnych typów mrożonek. Szuflady ułatwiają bowiem segregację, a do tego zapobiegają mieszeniu się mocnych zapachów. W bardziej zaawansowanych modelach na drzwiach znajdują się balkoniki, a niektóre mają nawet wbudowane dyspensery wody i kostkarki do lodu.

Niezależnie od tego, na jaki model lodówki, czy zamrażarki się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na jej pojemność i zastosowane technologie, które zadbają o świeżość żywności. Dzięki temu lodówka pomieści naprawdę dużą ilość produktów, a my będziemy mieć gwarancję, że nie zepsują się w przeciągu kilku najbliższych dni. W naszym sklepie internetowym wystartowała nowa promocja "Zapasy na lepsze czasy", w której zarówno lodówki, jak i zamrażarki kupicie w niższych cenach.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS