Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Pralka Bosch WAN 2006BPL czy Samsung WW60J4060LW1? Który model wybrać?

Niezmiernie trudno jest sobie wyobrazić mieszkanie bez pralki. To jedno z najpotrzebniejszych urządzeń AGD, które pomaga nam utrzymać odpowiednią czystość ubrań i zadbać o ich pielęgnację. Najczęściej wybierane przez konsumentów pralki, zazwyczaj mają podobne ceny, parametry, klasę energetyczną i funkcje. Dziś bliżej przyjrzymy się pralce Bosch WAN 2006BPL oraz modelowi WW60J4060LW1 marki Samsung.

 

Podstawowe parametry

Zarówno pralka Bosch WAN 2006BPL, jak i Samsung WW60J4060LW1 to modele wolnostojące ładowane od frontu. Tego typu modele mają zazwyczaj podobną wysokość i szerokość, jednak ich głębokość uzależniona jest od ładowności bębna. W przypadku pralki Samsung, głębokość wynosi 45 cm, zaś maksymalny załadunek to 6 kg. Z kolei pralka Bosch posiada ładowność 7 kg, co wiąże się również z większą głębokością – 55 cm.

 

Pralki i suszarki

Energooszczędność

Różnice w poziomie energooszczędności obu pralek są stosunkowo niewielkie. Obydwa urządzenia posiadają klasę energetyczną A+++, dzięki której pozwalają zmniejszyć zużycie prądu i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pralka Samsung bardzo dobrze wypada zarówno pod kątem zużycia energii, jak i wody. W cyklu rocznym zużywa 153 kWh prądu i 7300 litrów wody. W przypadku pralki Bosch, liczby są nieco wyższe - 164 kWh prądu i 9680 litrów wody. Należy jednak pamiętać, że pralka marki Bosch posiada większą ładowność, co przekłada się również na większe zużycie energii i wody. 

 

Programy prania

Pralka Samsung WW60J4060LW1 oferuje użytkownikom aż 11 programów prania, w tym m.in.: program przeznaczony do prania tkanin syntetycznych, bawełnianych, wełnianych, dziecięcych, a także program do odzieży sportowej. Natomiast pralka Bosch WAN 2006BPL została wyposażona w osiem programów prania. Są to m.in.: program mix, delikatny i szybki, który wypierze, wypłucze i odwiruje nasze ubrania zaledwie w 15 minut. Im więcej programów ma pralka, tym łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni program do rodzaju tkaniny i typu pranej odzieży.

 

 

Dodatkowe funkcje

Oba modele są wręcz naszpikowane dodatkowymi funkcjami, które mają za zadanie chronić delikatne materiały, pozbywać się największych zabrudzeń i przyspieszać proces prania. W pralce Samsung na szczególną uwagę zasługuje technologia Eco Bubble, dzięki której aktywna piana wnika głęboko w strukturę tkaniny, zapewniając tym samym jak najlepszy efekt prania. Z kolei w pralce Bosch, warto zwrócić uwagę na opcję dołożenia prania. Jest to bardzo użyteczna funkcja, która pozwala zatrzymać cykl prania w dowolnym momencie i dołożyć do niego zgubioną skarpetkę lub zapomnianą koszulkę. 

 

Bezpieczeństwo

Aktualnie większość modeli pralek posiada blokadę rodzicielską, która zapobiega zmianie ustawień i programów przez najmłodszych domowników – omawiane przez nas modele również posiadają tę użyteczną funkcję. Aby włączyć blokadę, zazwyczaj wystarczy wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków. Dodatkowo obie pralki zostały wyposażone w sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu pracy, co jest zarówno bezpiecznym, jak i bardzo wygodnym rozwiązaniem.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS