Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Okap Kernau – jaki wybrać?

W nowoczesnych kuchniach okap pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale staje się również elementem dekoracyjnym wnętrza. Wybór odpowiedniego urządzenia może więc znacząco wpłynąć na komfort gotowania oraz estetykę pomieszczenia. Jednym z liderów na rynku okapów jest marka Kernau, znana z oferowania produktów o wysokiej jakości i funkcjonalności. W tym artykule sprawdzimy, jakie okapy oferuje polski producent. Podpowiemy również, na jakie parametry należy zwracać uwagę, wybierając okap Kernau do swojej kuchni.

SIS Kernau na ME - 1350x230.png [259.56 KB]

O czym przeczytasz w tym artykule?

  • Jakie rodzaje okapów kuchennych produkuje marka Kernau?
  • Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając okap Kernau do kuchni?
  • Do jakich wnętrz nadają się okapy Kernau? Ze względu na dużą różnorodność okap Kernau można dopasować do każdej wielkości pomieszczenia i stylu kuchennego.

 

Okapy kuchenne Kernau – rodzaje

Okapy kuchenne to szeroka kategoria w ofercie marki Kernau. Ze względu na różne rodzaje okapów, ich wydajność i stylistykę, każdy znajdzie urządzenie dopasowane do swoich potrzeb – zarówno posiadacze przestronnych kuchni, jak i osoby, które mają niewielki aneks kuchenny. Polska marka dostarcza na rynek okapy do zabudowy, teleskopowe, podszafkowe, a także duże okapy kominowe i wyspowe.

 

Okap przyścienny

To inaczej okap kominowy. Jego charakterystyczną cechą jest pionowy komin, w którym znajduje się rura wentylacyjna odprowadzająca zanieczyszczenia. Taki okap montuje się przy ścianie nad płytą do zabudowy lub kuchenką wolnostojącą.

Okapy kominowe Kernau dostępne są w trzech szerokościach: 50 cm, 60 cm i 90 cm. Różnią się też kształtem. Dostępne są modele w formie odwróconej litery T, np. Kernau KCH 0890.1 B Gold, okapy geometryczne, np. Kernau KCH 3591.2 B, a także nowoczesne okapy tuby, np. Kernau KCH I 0540 Inox

 

okapy-kominowe-kernau.jpg [97.41 KB]

Okap kominowy Kernau KCH 4891 B Clean Air, źródło: materiały marki Kernau

 

Okap teleskopowy

Nazywany jest również okapem szufladkowym, ponieważ ma ruchomą szufladę. Wysunięcie szuflady automatycznie uruchamia okap i kończy jego pracę. Taki okap kuchenny montuje się w szafce, dzięki czemu jest niemal niewidoczny.

Wszystkie okapy teleskopowe Kernau mogą pracować w dwóch trybach – jako wyciągi lub pochłaniacze. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w kuchniach w blokach mieszkalnych. W ofercie polskiej marki dostępne są zarówno białe, jak i czarne okapy teleskopowe, a także nowoczesne modele w kolorze inox, np. Kernau KTH 10.164 X.

 

Okap wyspowy

Jak sama nazwa wskazuje, taki okap montuje się nad wyspą kuchenną, na której umieszczona jest płyta grzewcza lub kuchenka. Ze względu na to, że wyspy kuchenne zajmują sporo miejsca, montowane są jedynie w dużych pomieszczeniach. Właśnie dlatego okapy wyspowe cechują się dużą wydajnością, a także eleganckim designem.

Okapy wyspowe Kernau mają szerokość 40 cm lub 90 cm i mogą pracować zarówno w formie wyciągu, jak i pochłaniacza. Dostępne są zarówno srebrne, czarne, jak i złote okapy, np. Kernau KCH 0440 Gold Island. Dzięki temu można je łatwo dopasować do stylistyki wnętrza.

 

okapy-wyspowe-kernau.jpg [121.24 KB]

Okap wyspowy Kernau KCH 0440 Copper Island, źródło: materiały marki Kernau

 

Okap podszafkowy

To jeden z najpopularniejszych rodzajów okapów kuchennych. Przeznaczony jest do montażu pod szafką kuchenną, tuż nad kuchenką lub płytą grzewczą. Taki okap może też wisieć samodzielnie, ale nie jest to często stosowanym rozwiązaniem.

Okapy podszafkowe Kernau cechują się kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do małych kuchni. Mogą pracować jako wyciągu lub pochłaniacze. W ofercie producenta dostępne są modele o szerokości 50 cm (przykładowo Kernau KBH 0950.1 W) i 60 cm (np. Kernau KBH I 0960 B) w trzech kolorach – białym, czarnym i inox.

 

Okap do zabudowy

To inaczej okap wkład, którego cały mechanizm ukryty jest w szafce kuchennej. Z zewnątrz widoczny jest tylko front urządzenia, dzięki czemu taki okap jest dyskretny i nie rzuca się w oczy.

Okapy do zabudowy Kernau występują w wielu szerokościach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do wielkości pomieszczenia. Przykładowo okap wkład Kernau KBH 2360 B ma tylko 55 cm szerokości, natomiast okap Kernau KBH 1390 B88 cm

 

okapy-do-zabudowy-kernau.jpg [180.57 KB]

Okap do zabudowy Kernau KBH 0590.1 B Gesture, źródło: materiały marki Kernau


Jak wybrać okap Kernau?

Odpowiednio dobrany okap do kuchni nie tylko oczyści powietrze z wilgotnych oparów i zapachów powstałych podczas gotowania, lecz także ochroni ściany, meble i pozostałe sprzęty AGD przez osadzającymi się drobinkami tłuszczu. Aby okap Kernau spełnił nasze potrzeby i wymagania, przed zakupem urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

 

Rozmiar okapu

Wybierając okap kuchenny Kernau, należy pamiętać, że powinien być on szerszy niż kuchenka czy płyta grzewcza. Przykładowo do płyty indukcyjnej o szerokości 60 cm, dobrym wyborem będzie okap o szerokości 90 cm. Natomiast do małej płyty o szerokości 30 cm, z powodzeniem możemy kupić okap Kernau o szerokości 50 lub 60 cm.

 

Wydajność okapu

Ten parametr informuje o tym, ile powietrza jest w stanie przefiltrować okap w ciągu jednej godziny. Wartość ta podawana jest w metrach sześciennych na godzinę. Wydajność okapu powinna być dostosowana do wielkości kuchni. Przyjmuje się, że skuteczny okap powinien przynajmniej 6 razy w ciągu godziny przefiltrować całe powietrze w pomieszczeniu. W ofercie marki Kernau znajdziemy okapy o różnych wydajnościach – zarówno małe okapy wkłady o wydajności 305 m³/h, jak i duże okapy wyspowe o maksymalnej wydajności 605 m³/h.

 

 

Tryby pracy

Każdy okap Kernau może pracować w dwóch trybach: jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Do pracy w obiegu zamkniętym urządzenie musi mieć zamontowany specjalny filtr węglowy, który będzie oczyszczał powietrze. Natomiast w trybie otwartym wszystkie zanieczyszczenia są odprowadzane na zewnątrz budynku – do takiego działania potrzebny jest jednak dostęp do kanału wentylacyjnego.

 

Głośność pracy

Wszyscy wiemy, że okapy kuchenne potrafią nieźle hałasować. Dlatego, aby praca w kuchni była przyjemniejsza, warto wybrać model z silnikiem bezszczotkowym, który generuje jak najniższą liczbę decybeli. Za cichy uznaje się okap, który generuje około 50 dB na najniższej prędkości pracy. W ten zakres wpisuje się np. okap Kernau KCH 0745 W Island, który generuje zaledwie 46 dB przy minimalnej wydajności czy okap Kernau KCH I 0540 Inox Island, w którego przypadku poziom hałasu wynosi 49 dB.

 

Klasa efektywności energetycznej

Ten parametr nie jest tak ważny, jak w przypadku lodówki, która musi działać przez cały czas. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby okap Kernau pobierał jak najmniej prądu, postawmy na modele z wysoką klasą energetyczną, np. A, B czy C. Przykładowo okap Kernau KBH 2660 Light Gold w klasie energetycznej A zużyje około 51 kWh w ciągu roku.

 

Rodzaj sterowania

W zależności od modelu okap Kernau może mieć sterowanie mechaniczne (np. Push-Push, suwakowe), elektroniczne (np. przyciski Soft Touch), dotykowe (dotykowy panel sterowania), gestowe i sterowanie pilotem. Marka Kernau oferuje także okapy, które za sprawą technologii Kitchen Connect łączą się z płytą indukcyjną. Dzięki temu ich prędkość pracy zmienia się w zależności od mocy indukcji. Jednym z takich urządzeń jest okap Kernau KBH 0891 B Kitchen Connect.

 

okap-kernau-z-technologia-kitchen-connect.jpg [184.57 KB]

Okap Kernau KCH 1090 B Island z technologią Kitchen Connect, źródło: materiały marki Kernau

 

Rodzaj oświetlenia

Marka Kernau w swoich okapach stosuje dwa rodzaje oświetlenia: halogen i LED. To pierwsze spotykane jest w tańszych konstrukcjach. Większość modeli ma jednak zamontowane energooszczędne oświetlenie LED punktowe lub na listwie. Dodatkowo w niektórych okapach występuje regulowana barwa oświetlenia.

 

Timer

Każdy nowoczesny okap Kernau wyposażony jest w timer, który pozwala na ustawienie dokładnej czasu pracy urządzenia. Po upływie określonego czasu okap automatycznie się wyłączy, co jest wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem.

 

Design okapu

Niezależnie od tego, czy interesuje nas czarny okap podszafkowy, biały okap teleskopowy czy złoty okap tuba, odpowiedni model znajdziemy w ofercie marki Kernau. Producent przykłada dużą uwagę nie tylko do funkcjonalności okapów, ale również do jakości wykonania i designu. Dzięki temu okapy Kernau prezentują się schludnie i estetycznie – z powodzeniem mogą stać się dodatkową ozdobą kuchni.

 

okap-kernau-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze.jpg [99.39 KB]

Okap Kernau KCH 4891 B CLEAN AIR, źródło: materiały marki Kernau

 

Okapy Kernau – do jakich wnętrz?

Okapy kuchenne marki Kernau są znane z wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności oraz estetycznego designu. Dostępne w różnych wersjach, idealnie wpasowują się w wiele typów wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. W ofercie polskiej marki bez problemu znajdziemy zarówno okapy do niewielkich kuchni, jak i przestronnych wnętrz.

 

Jaki okap wybrać do kuchni z salonem?

Kuchnia otwarta na salon stała się popularnym rozwiązaniem we współczesnych wnętrzach. Jej główną zaletą jest przestronność oraz płynne połączenie dwóch funkcjonalnych stref domu. Jaki okap Kernau będzie pasować do takiego pomieszczenia? Przede wszystkim wydajny. Kuchnia połączona z salonem to pomieszczenie o dużej powierzchni, a więc potrzebny będzie okap o większej wydajności, który skutecznie usunie niechciane zapachy i opary. Ze względu na to, że okap będzie działał w jednej przestrzeni z salonem, ważne jest, aby był generował jak najmniejszą liczbę decybeli w czasie pracy. Poza tym należy zwrócić uwagę na wygląd okapu, ponieważ stanie się on widocznym wyposażeniem, które wpłynie na estetykę wnętrza.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, do kuchni połączonej z salonem odpowiednie będą okapy Kernau wyspowe, np. w postaci minimalistycznych lamp lub eleganckiego okapy tuby. Dobrze sprawdzą się też okapy kominowe czy dyskretne okapy wkłady, przeznaczone do montażu w szafkach kuchennych.

 

 

Jaki okap Kernau do kuchni w bloku?

W blokach mieszkalnych często musimy mierzyć się z ograniczoną przestrzenią oraz brakiem możliwości montażu okapu odprowadzającego powietrze na zewnątrz (wyciągu). Z tego względu, dla kuchni w bloku, warto rozważyć okap Kernau pracujący w obiegu zamkniętym, czyli jako pochłaniacz. Takie urządzenie będzie wciągać opary i nieprzyjemne zapachy, przepuszczać się przez system filtrów i z powrotem wypuszczać je do kuchni. Pochłaniacz jest łatwy w montażu i nie wymaga wykonywania żadnych prac budowlanych.

Jeśli chodzi o rodzaj okapu, to do małej kuchni w bloku najlepiej sprawdzą się okapy wkłady, okapy teleskopowe albo niewielkie okapy podszafkowe. Wybierając jeden z takich okapów, należy sprawdzić jego wydajność, poziom hałasu oraz łatwość wymiany filtrów.

 

 

Jaki okap do kuchenki gazowej?

Każdy okap Kernau jest przystosowany do pracy z kuchenką gazową. Nie ma zatem znaczenia, czy zdecydujemy się na okap do zabudowy czy okap kominowy. Należy jednak zwrócić uwagę na wysokość kuchenki. Ze względu na to, że do gotowania wykorzystywany jest otwarty ogień, okap powinien wisieć minimum 75 cm nad urządzeniem.

 

Jak wybrać okap Kernau? Podsumowanie

Marka Kernau jest znana z oferowania szerokiej gamy okapów kuchennych, które łączą w sobie funkcjonalność, wydajność i nowoczesny design. Niezależnie od tego, czy poszukujemy okapu do małej kuchni w bloku, czy do przestronnej kuchni otwartej na salon, w ofercie Kernau znajdziemy produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Wysoka jakość wykonania, innowacyjne funkcje oraz estetyka sprawiają, że okapy tej marki są doceniane przez wielu użytkowników. Każdy okap Kernau objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS