Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 zł – jaki model wybrać?

Wiele osób uważa, że najsmaczniejsze są potrawy przyrządzane na żywym ogniu. W końcu nie bez powodu najlepsi szefowie kuchni i wykwintne restauracje do gotowania potraw wykorzystują kuchenki gazowe. Potrawy przygotowywane w ten sposób cechują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Jednak, o ile do gotowania i smażenia zazwyczaj wykorzystuje się gaz, tak już w przypadku pieczenia lepiej sprawdzają się bardziej zaawansowane technologicznie piekarniki elektryczne. Trudno się więc dziwić, że tego typu kuchenki, cieszą się tak dużą popularnością wśród konsumentów. Nie dość, że wykorzystują dwa sposoby grzania, to jeszcze dostępne są w przystępnych cenach. Jaka zatem kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 zł będzie najlepsza?

 

Kuchenki gazowo-elektryczne

Co oferuje kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 zł?

Decydując się na kupno kuchenki gazowo-elektrycznej w kwocie poniżej 1000 zł, wcale nie narażamy się na zakup urządzenia słabej jakości, wręcz przeciwnie. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, oferując dobre kuchenki w bardzo atrakcyjnych cenach. W kwocie do 1000 zł z powodzeniem można znaleźć czteropalnikowe modele o szerokości zarówno 50 cm, jak i 60 cm. Standardowo takie kuchenki mają jeden palnik duży, jeden mały i dwa średniej wielkości. Tak jest w przypadku kuchenki Amica 57GEH2.33HZpTa(W), którą można już nabyć nawet za 900 zł. Ma ona dwa palniki o średnicy 6,5 cm, palnik o średnicy 9 cm, zalecany do gotowania potraw w dużych garnkach, a także mały palnik o średnicy 4 cm, który można wykorzystać np. do roztapiania masła czy podgrzewania czekolady. Palniki uruchamia się za pomocą pokręteł, gdyż są one zintegrowane z elektryczną zapalarką. W sklepach można dostać również kuchenki wyposażone w elektroniczne panele sterowania, jednak ich ceny są już dużo wyższe. Takie panele nie są jednak koniecznością, ponieważ pokrętła są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na błyskawiczną reakcję w razie przypalenia lub wykipienia potrawy. Jeśli chodzi o ruszty, to w tańszych modelach producenci zazwyczaj stosują ruszty emaliowane lub stalowe. 

 

 

Warto dodać, że każda kuchenka wykorzystująca gaz jako źródło zasilania, ma w swoim wyposażeniu zabezpieczenie przeciwwypływowe. Cena urządzenia nie ma tutaj znaczenia, gdyż ta funkcja ochronna wymagana jest we wszystkich sprzętach zasilanych gazem. Dzięki niej specjalny zawór automatycznie odcina dopływ gazu do palnika w przypadku zgaśnięcia płomienia. W ten sposób zapewnia bezpieczeństwo domownikom, ponieważ nie dopuszcza do ulatniania się gazu.

 

Piekarnik elektryczny w kuchence – wyposażenie

Kuchnie gazowo-elektryczne swoją popularność zyskały głównie dzięki temu, że wykorzystują dwa rodzaje zasilania. Płyta zasilana gazem jest tańsza w eksploatacji niż kuchnia elektryczna, natomiast piekarnik zasilany prądem oferuje znaczniej więcej funkcji i możliwości pieczenia niż tradycyjny piekarnik gazowy. Choć z pewnością piekarnika nie będziemy tak często wykorzystywać, jak płyty gazowej, jego wysoka funkcjonalność pozwoli nam przyrządzać rozmaite potrawy i modyfikować różne przepisy kulinarne. Nawet jeśli interesuje nas kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 zł, w tej cenie możemy liczyć na wiele funkcji grzania. Doskonałym przykładem jest kuchenka Amica 57GEH2.33HZpTa(W), której piekarnik oferuje aż 8 funkcji pieczenia, w tym grill elektryczny, rozmrażanie i termoobieg. Ta ostatnia funkcja wykorzystuje termowentylator podczas pieczenia, który sprawia, że gorące powietrze rozchodzi się równomiernie po całej komorze piekarnika. W ten sposób zapewnia doskonałe rezultaty pieczenia – potrawy nie są surowe w środku ani spalone z zewnątrz. 

Wybierając kuchenkę gazowo-elektryczną, warto również sprawdzić, jakie dodatkowe opcje oferuje piekarnik. Wiele modeli, nawet tych budżetowych, dysponuje bowiem funkcją szybkiego nagrzewania, dzięki której w zaledwie kilka minut piekarnik osiąga pożądaną temperaturę. Dzięki takiemu energooszczędnemu rozwiązaniu nie musimy uruchamiać urządzenia na długo przed włożeniem do niego potrawy. Warto dodać, że producenci często pokrywają wnętrze komory specjalną gładką emalią, do której nie przywierają zabrudzenia, co znacznie ułatwia późniejsze czyszczenie. 

 

 

Jaką kupić kuchnię gazowo-elektryczną do 1000 zł?

Wiele osób zastanawia się, jakiej firmy kupić kuchenkę. Godne polecenia są urządzenie oferowane przez polską markę Amica. Ich oferta jest na tyle zróżnicowana, że bez problemu znajdziemy model, który spełni nasze wymagania. Jeśli jednak interesuje nas kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 zł, warto zwrócić uwagę na wspomnianą wcześniej kuchenkę Amica 57GEH2.33HZpTa(W). Jest to model z piekarnikiem elektrycznym o pojemności 62 litrów. Dzięki tak dużej pojemności komory, z powodzeniem będziemy mogli upiec potrawy nawet na dużych blachach. Warto dodać, że piekarnik wyposażono w chłodny front, dzięki któremu unikniemy ewentualnych poparzeń. Na uwagę zasługuje również funkcja czyszczenia parowego, która sprawi, że czyszczenie komory nie będzie tak uciążliwe. Dzięki temu, że para wodna dobrze zmiękczy zabrudzenia, łatwo będziemy mogli usunąć je ze ścian piekarnika.  

 

 

Pomimo rosnącej popularności płyt do zabudowy, kuchenki gazowo-elektryczne wciąż mają szerokie grono zwolenników. Cechują się łatwą obsługą i solidną konstrukcją, a poza tym dostępne są w przystępnej cenie. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS