Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jesienne porządki. Sprzątanie liści z marką Karcher

Jesień to czas, kiedy natura przygotowuje się do zimowego spoczynku. Natomiast dla każdego ogrodnika nadchodzi moment na kluczowe działania, które wpłyną na piękno i zdrowie ogrodu w nadchodzącym roku. Przed nadejściem zimy konieczne jest posprzątanie liści i zanieczyszczeń, które zalegają na chodnikach, podjazdach czy trawnikach. Jeśli nie chcemy tracić czasu i sił na ich grabienie oraz pakowanie do worów, możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje marka Karcher.

 

O czym przeczytasz w artykule?

  • Jesień to czas, kiedy musimy przygotować ogród na zimę. Jednym z najważniejszych zadań jest uprzątnięcie z trawników, chodników i podjazdów zalegających liści.
  • W jaki sposób szybko i skutecznie usunąć liście z ogrodu? Pomogą nam w tym urządzenia od marki Karcher – dmuchawy i odkurzacze do liści oraz zamiatarki.
  • Dmuchawy do liści Karcher pomogą zebrać liście w jedno miejsce. W jaki sposób działają?
  • Odkurzacze do liści Karcher potrafią nie tylko wciągać liście, ale również je rozdrabniać na nawóz. Oferują także funkcję wydmuchu, podobnie jak dmuchawy.
  • Jak szybko i efektywnie oczyścić chodniki i podjazdy z zanieczyszczeń? Do tego zadania idealnie sprawdzą się zamiatarki Karcher.

 

Jesienne porządki – sprzątanie liści z ogrodu

Jesienne porządki w ogrodzie to nie tylko rutynowe zadania, ale również okazja do przygotowania roślin na chłodniejsze miesiące oraz do zadbania o estetykę naszego ogrodu. To okres, w którym jest dużo pracy, a jednym z najbardziej czasochłonnych zajęć jest sprzątanie opadających liści. Nawet jeśli jesteśmy zwolennikami pozostawiania liści na zimę, ponieważ użyźniają glebę, zabezpieczają rośliny przed mrozem i stanowią schronienie dla jeży, są miejsca, z których po prostu musimy się ich pozbyć. Jest to podyktowane głównie kwestiami bezpieczeństwa.

Spadające liście z czasem zaczynają gnić i robić się śliskie, co stwarza ryzyko upadku. Dlatego należy usuwać liście z chodników, ścieżek, podjazdów, ścieżek rowerowych czy ulic. Warto również grabić trawnik, ponieważ gnijące liście mogą doprowadzić do jego ruiny. Przez zbyt dużą wilgotność i odcięcie trawy od światła może rozwinąć się pleśń śniegowa lub inne choroby grzybicze. Konieczne jest również usuwanie liści z dachu, gdyż mogą one doprowadzić do zatkania rynien dachowych.

 

jak-usunac-liscie-z-ogrodu.jpg [249.60 KB]

 

Jak usunąć liście z ogrodu?

Jeśli jesienne porządki na działce czy w ogrodzie, chcemy rozpocząć od usunięcia zalegających liści, możemy do tego celu wykorzystać grabie. Ręczne grabienie jest jednak czasochłonne i męczące. Dlatego warto ułatwić sobie pracę, wybierając sprzęt ogrodniczy od marki Karcher. Producent ma w swojej ofercie wiele urządzeń, dzięki którym sprzątanie ogrodu stanie się szybkie i skuteczne. Bez wątpienia należą do nich dmuchawy i odkurzacze do liści, a także zamiatarki, które pozwolą nam szybko oczyścić chodniki i przydomowe podjazdy.

 

Dmuchawy do liści Karcher ułatwią zbieranie liści

Jednym z urządzeń, które umożliwia szybkie zbieranie liści z trawnika, jest dmuchawa do liści. W jaki sposób działa? Otóż wykorzystuje silny strumień powietrza do zdmuchiwania liści z trawników, ścieżek, podjazdów i innych powierzchni ogrodowych. Zasada działania jest prosta, ale efektywna – dmuchawa generuje powietrze o dużej prędkości, które kierowane w stronę ziemi, gromadzi liście w wybranym miejscu lub tworząc stos. Takie dmuchanie liści w jedno miejsce pozwala na ich łatwe zbieranie i kompostowanie. Dmuchawa jest więc w stanie zastąpić tradycyjną miotłę i grabie.

 

dmuchawy-do-lisci-karcher.jpg [843.25 KB]

Źródło: materiały marki Karcher

 

W ofercie marki Karcher znajdziemy dmuchawy do liści zasilane wymiennym akumulatorem. Brak kabla pozwala na wygodne i komfortowe użytkowanie we wszystkich miejscach w ogrodzie. Przykładowo dmuchawa Karcher LBL 2 Battery Set zasilana jest 18-voltową baterią i wydmuchuje powietrze z prędkością 210 km/h, co pozwoli na szybkie zgarnięcie liści i uformowanie ich w stosy. Z kolei dmuchawa do liści Karcher LBL 4 Battery Set zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym 36 V. Zapewnia prędkość wydmuchu aż do 250 km/h. Dzięki temu skutecznie zdmuchuje nie tylko liście, ale również skoszoną trawę, fragmenty przyciętych roślin czy ziemię i drobne kamyki. Dmuchawy szczególnie przydadzą się do usuwania liści ze żwirowych ścieżek czy kamieni. Dzięki temu, że będzie można je zdmuchnąć w inne miejsce, z łatwością zgarniemy je do pojemnika.

 

 

Odkurzacze do liści Karcher – usuwanie liści i innych zanieczyszczeń

Gdy chcemy zebrać nie tylko liście, ale i przycięte gałązki czy też inne pozostałości po pracach ogrodowych, możemy ułatwić sobie zadanie, wykorzystując odkurzacz do liści. W przeciwieństwie do dmuchawy odkurzacz nie zdmuchuje liści w jedno miejsce, tylko je zasysa do specjalnego worka. Na rynku dostępne są odkurzacze ogrodowe spalinowe, zasilane sieciowo albo akumulatorowo. Dużą popularnością cieszy się odkurzacz ogrodowy akumulatorowy, który świetnie sprawdzi się do domowego użytku. Taki odkurzacz do liści znajdziemy w ofercie marki Karcher.

 

odkurzacze-do-lisci-karcher.jpg [512.55 KB]

Źródło: materiały marki Karcher

 

Jednym z najbardziej polecanych odkurzaczy ogrodowych jest Karcher BLV 36-240 Battery, który zasilany jest wydajnym akumulatorem 36 V. Oferuje wysoką prędkość w trybie wydmuchu – aż do 240 km/h. Co więcej, ten odkurzacz do liści został wyposażony w dwa tryby pracy – wydmuchu i odsysania, z których można korzystać osobno lub jednocześnie. Dodatkowo oferuje funkcję rozdrabniania. Dzięki temu jest w stanie rozdrabniać liście, trawę i przycięte rośliny, tworząc z nich naturalny nawóz. Model ten bez problemu radzi sobie również z usuwaniem mokrych resztek po deszczu, co czyni z niego idealne urządzenie na jesienne porządki w ogrodzie.

 

 

Zamiatarki Karcher – sposób na szybkie i skuteczne czyszczenie powierzchni

Jesienne porządki w ogrodzie nie mogą ominąć chodników, tarasów czy podjazdów. Ich sprzątanie polega przede wszystkim na regularnym zamiataniu. Konieczne jest bowiem usuwanie nagromadzonego żwiru, piasku, kurzu, liści, drobnych kamyków i innych zanieczyszczeń. Ręczne zamiatanie miotłą jest jednak czasochłonne i męczące, a do tego mało efektywne. Dlatego warto skorzystać z zamiatarki, która zapewni szybki efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest zamiatanie liści, żwiru i innych rozmaitych zanieczyszczeń, zalegających na powierzchniach twardych.

 

zamiatarki-karcher.jpg [280.36 KB]

Źródło: materiały marki Karcher

 

Marka Karcher oferuje zamiatarki specjalnie zaprojektowane do czyszczenia kostki brukowej i innych twardych powierzchni. Te maszyny są idealne do usuwania brudu. Śmieci trafiają do dużego pojemnika, który można łatwo opróżnić, bez kontaktu z brudem. Co więcej, zamiatarka Karcher nie wymaga od nas schylania się, a podczas sprzątania nie powstają tumany pyłu i kurzu. Jeśli mamy niewielkie powierzchnie do sprzątania, dobrym wyborem może okazać się zamiatarka Karcher S4 Twin, która bez trudu zamiecie do 2400 m² na godzinę. Ma dwie szczotki boczne o długim włosiu, które skutecznie zamiatają zabrudzenia i wprowadzają je do 20-litrowego zbiornika. Z kolei do większych powierzchni odpowiednia będzie zamiatarka Karcher S6 Twin, gdyż ma większą szerokość roboczą i pojemniejszy zbiornika na zanieczyszczenia (38 l). Ten model z powodzeniem zamiecie do 3000 m² na godzinę. Obie zamiatarki Karcher pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i utrzymać porządek na terenach wokół domu.

 

 

Jesienne porządki – sprzątanie liści może być przyjemne!

Jesienne porządki w ogrodzie, choć mogą wydawać się żmudnym zadaniem, mogą stać się znacznie przyjemniejsze i efektywniejsze dzięki odpowiednim urządzeniom. Marka Karcher oferuje szeroką gamę urządzeń, które ułatwiają i przyspieszają sprzątanie liści, zamiatanie powierzchni oraz przygotowanie ogrodu na zimę. Jeśli jesteśmy właścicielami ogrodu z dużą liczbą drzew, które zrzucają liście na zimę, z pewnością przydadzą nam się dmuchawy lub odkurzacze do liści. Z kolei zamiatarki pomogą nam zadbać o czyste chodniki i podjazdy. Dzięki urządzeniom Karcher szybko i efektywnie posprzątamy ogród, przygotowując go na nadchodzące chłodne miesiące.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS