% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie nowoczesne funkcje oferują kuchnie wolnostojące?

Mimo że kuchnie wolnostojące należą do tradycyjnych sprzętów AGD, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Te nowoczesne modele nie przypominają już emaliowanych kuchenek, na których gotowało się w minionej epoce. Cechują się wysokim zmysłem estetycznym, a wzornictwo czerpią z piekarników do zabudowy. Współczesne kuchenki łączą w sobie funkcjonalność płyty grzewczej i piekarnika, a dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają wygodniej przygotowywać codzienne posiłki. 

 

Duża pojemność, kompaktowe rozmiary

Na pierwszy rzut oka kuchnie wolnostojące wydają się bardzo duże. Musimy jednak pamiętać, że w jednej obudowie zamknięte są dwa urządzenia – płyta grzewcza i piekarnik. Dzięki temu nie musimy montować płyty na blacie i piekarnika umieszczać w specjalnej szafce do zabudowy. Co więcej, komory pieczenia w takich kuchenkach oferują bardzo dużą pojemność. Producenci stosują bowiem różne metody, aby jak najbardziej zwiększyć ich pojemność, bez konieczności poszerzania gabarytów całego urządzenia. Przykładowo w kuchni Gorenje K5241WH producent zmienił kształt w górnej części piekarnika. Pozwoliło to zwiększyć jego pojemność, a jednocześnie zapewniło swobodną cyrkulację gorącego powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi w komorze pieczenia zmieszczą się większe blachy i duże porcje potraw.

Kuchenki wolnostojące

Możliwość przygotowywania potraw na wiele sposobów

Dawniej kuchnie wolnostojące pozwalały przygotowywać potrawy jedynie z wykorzystaniem grzałki górnej lub dolnej, ewentualnie obu grzałek jednocześnie. Współczesne modele potrafią o wiele więcej, co dobrze widać na przykładzie kuchenki Gorenje K5241WH. Oprócz grzania konwencjonalnego oferuje ona możliwość grillowania, grzania z wykorzystaniem termoobiegu, a także rozmrażania. Ciekawą funkcją jest również Gentleake, która umożliwia powolne i równomierne pieczenie potraw. Jak widać, nowoczesne kuchenki wcale nie odbiegają pod względem funkcjonalności od piekarników do zabudowy. Z ich pomocą również będziemy mogli eksperymentować z przepisami podczas przyrządzania potraw.

 

 

Łatwiejsze czyszczenie

Nie tylko dawniej, ale również i teraz czyszczenie sprzętów AGD często przysparza nam problemów. Nie ma co ukrywać – nie jest to lubiane przez nas zajęcie, a dodatkowo uzyskane efekty nie zawsze są zadowalające. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wykonują swoje urządzenia z materiałów trwalszych, które jest łatwiej utrzymać w czystości. Emaliowane płyty grzewcze są coraz częściej zastępowane stalowymi lub szklanymi, które nie tylko są łatwiejsze w czyszczeniu, ale również dłużej zachowują swój pierwotny wygląd. Ponadto producenci wyposażają piekarniki w nowe udogodnienia, aby przynajmniej w jakimś stopniu ułatwić nam czyszczenie. Niektórzy pokrywają wewnętrzne ścianki piekarnika specjalnymi emaliami, które nie sprzyjają osadzaniu się zabrudzeń. Natomiast inni stosują funkcje samoczyszczące. W kuchence Gorenje K5241WH jest to funkcja AquaClean. W jaki sposób działa? Wystarczy wlać do komory pół litra wody i uruchomić specjalny program. Po 30 minut zabrudzenia i resztki żywności zostaną na tyle zmiękczone, że ich usunięcie nie sprawi nam żadnych problemów. 

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Współczesne kuchnie wolnostojące są nie tylko ładniejsze z wyglądu i bardziej funkcjonalne, ale również wygodniejsze i bezpieczniejsze w obsłudze. Producenci stosują wiele udogodnień, aby codzienne gotowanie i pieczenie stało się dla nas jeszcze przyjemniejsze. Elektryczne zapalarki gazu pozwalają szybko zapalić wybrany palnik, a dzięki timerowi możemy precyzyjnie ustawić czas pieczenia i przestać co chwilę kontrolować stan potrawy. Zabezpieczenie przeciwwypływowe ma nas chronić przed ewentualnym wyciekiem gazu, a chłodny front piekarnika zapobiec przypadkowym poparzeniom. Dzięki tak wielu udogodnieniom technicznym współczesne kuchenki pozwalają przeprowadzać kulinarne eksperymenty i sprawiają, że gotowanie staje się jeszcze łatwiejsze. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS