Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki dron z kamerą 4K wybrać?

Marzysz o oszałamiających zdjęciach i filmach z lotu ptaka? Szukasz drona, który zapewni Ci nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również łatwą obsługę i mnóstwo frajdy? Dron z kamerą 4K może otworzyć przed Tobą zupełnie nowe możliwości w świecie filmowania i fotografii z powietrza. Z naszego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego drona.

 

O czym przeczytasz w tym poradniku?

 • Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które mogą odbywać loty autonomiczne lub zdalne sterowane. Jak działa dron z kamerą 4K?
 • Jakie jest zastosowanie dronów? Modele wyposażone w kamery 4K świetnie sprawdzą się do filmowania i robienia zdjęć z lotu ptaka.
 • Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając dron z kamerą 4K?
 • Jaki dron na początek będzie najlepszy? Podpowiadamy, jaki dron z 4K sprawdzi się dla początkującego użytkownika.
 • Jaki dron z kamerą 4K będzie odpowiedni dla profesjonalisty lub zaawansowanego użytkownika?
 • Dron – przepisy 2024. Na koniec podpowiemy, jakie są najważniejsze przepisy dronowe.

 

Jak działa dron z kamerą 4K?

Dron z kamerą 4K to zaawansowane urządzenie latające, które umożliwia rejestrowanie wysokiej jakości obrazów i filmów z powietrza. Taki dron bez problemu wznosi się w powietrze, ale musimy mu pomóc wzbić się, poprzez specjalny joystick. Może to być joystick fizyczny albo aplikacja zainstalowana w smartfonie czy tablecie.

Dron wyposażony jest w systemy nawigacyjne, które umożliwiają precyzyjne sterowanie i utrzymanie stabilności w powietrzu. GPS i GLONASS pozwalają dronowi na dokładne określenie swojej pozycji, a czujniki, takie jak żyroskopy i akcelerometry, pomagają w stabilizacji lotu. Sercem takiego drona jest jednak kamera 4K, która umożliwia rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K, czyli (3840 × 2160 pikseli). Tak wysoka rozdzielczość pozwala uchwycić bardzo szczegółowy obraz, co jest ważne w profesjonalnym filmowaniu i fotografii. Kamery te często wyposażone są w stabilizację obrazu, która minimalizuje drgania i zapewnia płynne nagrania. Poza tym drony mają liczne inteligentne tryby lotu jak śledzenie obiektów czy lot w wybrane miejsce po dotknięciu ekranu. Natomiast, aby zapewnić bezpieczne loty, producenci montują w dronach liczne czujniki, które wykrywają przeszkody i pozwalają unikać kolizji.

Dzięki kombinacji tych zaawansowanych technologii drony z kamerą 4K są w stanie dostarczać niezwykle szczegółowe i stabilne nagrania wideo. Nic zatem dziwnego, że są nieocenionymi urządzeniami w wielu branżach – od filmowania i fotografii, przez inspekcje przemysłowe, po badania naukowe i mapowanie terenu.

Drony

Zastosowanie dronów – do czego możne wykorzystać bezzałogowy statek powietrzny?

Dzięki temu, że drony umożliwiają rejestrowanie obrazów z powietrza, są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Oto kilka przykładów:

 • Fotografia i wideo z powietrza – drony coraz częściej wyposażone są w kamery, które umożliwiają wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z lotu ptaka. Dzięki temu pozwalają tworzyć niesamowite ujęcia krajobrazów, przyrody, budynków i innych obiektów. Jeśli urządzenie będzie głównie wykorzystywane do tego celu, to najlepszym wyborem będzie dron z kamerą 4K lub nawet 8K.
 • Inspekcje przemysłowe – drony są coraz częściej używane do inspekcji infrastruktury, takiej jak linie energetyczne, rurociągi, mosty i budynki.
 • Rolnictwo – drony rolnicze są w stanie monitorować stan upraw, identyfikować choroby roślin, a także optymalizować nawadnianie. Najlepsze modele są także wykorzystywane do opryskiwania pól.
 • Ratownictwo i działania kryzysowedrony z kamerami termowizyjnymi są często wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych, np. w poszukiwaniach i ratownictwie.
 • Mapowanie i geodezja – drony z kamerami są również wykorzystywane w geodezji i kartografii do tworzenia szczegółowych map terenowych i modeli 3D.
 • Dostawa paczek – w niektórych krajach, np. w USA, drony są wykorzystywane do dostarczania paczek, szczególnie na krótkie dystanse oraz w trudno dostępne miejsca.
 • Wojsko i bezpieczeństwo – drony specjalistyczne są wykorzystywane w celach militarnych i przez służby bezpieczeństwa, np. do przeprowadzania misji wywiadowczych.
 • Turystyka i rekreacja – w branży turystycznej drony z kamerami 4K służą do tworzenia materiałów promocyjnych, które pokazują piękno miejsc turystycznych z lotu ptaka. Amatorzy również korzystają z tych dronów do rejestrowania swoich podróży, przygód i sportów ekstremalnych.

 

jakie-jest-zastosowanie-dronow.jpg [156.93 KB]

 

Dron z kamerą 4K – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli zdecydujemy się na zakup drona z kamerą 4K, przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Dzięki temu uda nam się dobrać urządzenie dopasowane do naszych potrzeb.

 

Czas lotu

Drony różnią się między sobą pod względem maksymalnego czasu, jaki mogą spędzić w powietrzu na jednym ładowaniu baterii. W przypadku dronów z kamerą 4K czas lotu wynosi zazwyczaj od 20 do 40 minut.

 

Zasięg

Określa maksymalną odległość, na jaką może od operatora oddalić się dron. Jaki ma zasięg takie urządzenie? Zwykle od kilku do nawet 15 kilometrów. Większy zasięg pozwala na bardziej swobodne eksplorowanie dużych obszarów i rejestrowanie ujęć z większej odległości.

 

Prędkość

Ten parametr określa, jak szybko dron może się poruszać. Prędkość jest szczególnie istotna w przypadku dronów sportowych, które wykorzystywane są do wykonywania różnych akcji i akrobacji. Jednak dron z kamerą 4K również powinien rozwijać dość duże prędkości, aby fotograf mógł szybko wykonać ujęcie.

 

Pamięć

Wybierając drona do fotografowania, warto postawić na jak największy nośnik pamięci. Zaleca się używanie karty microSD o pojemności co najmniej 64 GB, a najlepiej 128 GB lub więcej.

 

Stabilizacja kamery

To jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa na jakość rejestrowanego materiału wideo. Dron z kamerą 4K powinien mieć zaawansowane systemy stabilizacji obrazu, np. gimbal trzyosiowy czy stabilizację cyfrową, co umożliwi wykonywanie płynnych i wyraźnych obrazów.

 

Odporność na warunki pogodowe

Drony z kamerą 4K zwykle są przystosowane do radzenia sobie w różnych warunkach pogodowych. Mają specjalne odbudowy i uszczelnienia, które chronią elektronikę przed deszczem, a także stabilizatory lotu, dzięki którym utrzymują się w powietrzu nawet w czasie wiatru.

Wybierając drona, należy też określić dostępny budżet. Bezzałogowe statki powietrzne są bowiem dostępne w różnych przedziałach cenowych – im bardziej zaawansowany technicznie model, tym wyższa cena. Jeśli chodzi o koszty, to pod uwagę należy również wziąć dodatkowe akcesoria, np. baterie czy ochronne etui do przechowywania drona.

 

na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-drona-z-kamera-4k.jpg [119.00 KB]

 

Jaki dron na początek?

Wybór odpowiedniego drona z kamerą 4K dla początkujących może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy rynek oferuje wiele modeli o różnych funkcjach i specyfikacjach. Idealny dron z kamerą dla początkujących powinien być łatwy w obsłudze, wyposażony w podstawowe funkcje bezpieczeństwa i oferować wysoką jakość obrazu. Ważne, aby dron był wyposażony w funkcje automatycznego startu i lądowania, tryby stabilizacji oraz systemy unikania przeszkód. To właśnie te cechy ułatwiają naukę latania i minimalizują ryzyko uszkodzeń.

Jaki dron dla początkujących wybrać? Na start dobrą opcją będą drony DJI z serii Mini. Cechują się bowiem składaną konstrukcją, a do tego są łatwe w obsłudze. Zostały tak zaprojektowane, aby każdy użytkownik poradził sobie z ich pilotażem. Co więcej, seria Mini to drony poniżej 250 g, co oznacza, że nie trzeba robić żadnych kursów, aby móc nimi latać. Jako mini dron z kamerą 4K na start dobrze sprawdzi się DJI Mini 3. Ma on zaawansowaną stabilizację obrazu i pozwala na długi lot – nawet przez 38 minut. Co więcej, kamera 4K rejestruje wyjątkowo wyraźne i płynne nagrania, a tryby inteligentnego lotu, takie jak śledzenie obiektów i planowanie trasy, ułatwiają tworzenie profesjonalnych ujęć.

 

Dron DJI Mini 3 (RC-N1)
2299.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1799.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2299.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Dron – jaki kupić dla profesjonalistów?

Profesjonalny dron z kamerą 4K pozwala na rejestrowanie szczegółowych i wysokiej jakości materiałów wideo. Powinien oferować nie tylko wysoką jakość obrazu, ale także długi czas lotu i dużą stabilność w powietrzu.

Jako profesjonalny dron do filmowania dobrze sprawdzi się dron DJI Mavic 3 Pro, który oferuje przełomowy system trzech kamer, dzięki czemu pozwala na nagrywanie filmów w bardzo wysokiej jakości i tworzenie niesamowitych ujęć z lotu ptaka. Poza tym zapewnia długi czas lotu – do 43 minut.

Kolejną propozycją drona z kamerą 4K jest DJI Mini 4 Pro, który pozwala tworzyć filmy 4K/60FPS HDR i uzyskać fantastyczny efekt slow motion. Ma też wiele dodatkowych funkcji, które wpływają na jakość obrazów i filmów. Należą do nich m.in. funkcja Night Shots, która pozwala na nagrywanie w nocy czy funkcja SmartPhoto, która łączy obrazowanie HDR, rozpoznawanie scen i więcej opcji. Co więcej, ten dron z kamerą profesjonalny może latać na odległość do 10 km przez 34 minuty.

 

 

Na jakie drony trzeba mieć pozwolenie?

Ze względu na rosnącą liczbę dronów i pilotujących je użytkowników oraz potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego i prywatności, wiele krajów wprowadziło przepisy regulujące używanie tych urządzeń. W Polsce obowiązują konkretne zasady dotyczące tego, na jakie drony trzeba mieć pozwolenie. Warto o tym wiedzieć, decydując się na zakup drona – niezależnie od tego, czy jest to dron z kamerą 4K, dron sportowy czy specjalistyczny.

Od stycznia 2021 roku w całej Unii Europejskiej (Rozporządzenie Wykonawcze Komisji EU 2019/947) obowiązują ujednolicone zasady latania dronem. Zgodnie z tym rozporządzeniem drony dzieli się na trzy kategorie operacyjne:

 • Otwarta A – są to drony o masie mniejszej niż 25 kg. Mogą latać w zasięgu wzroku na wysokości maksymalnie 120 m. Nie mogą przenosić towarów.
 • Szczególna B – to drony, które działają poza zasięgiem wzroku albo mają masę większą niż 25 kg.
 • Certyfikowana C – są to duże i ciężkie drony, które przeznaczone są do przewozu towarów lub osób.

 

na-jakie-drony-trzeba-miec-pozwolenie.jpg [144.43 KB]

Drony z kategorii szczególnej B oraz certyfikowanej C wymagają certyfikacji bezzałogowych statków powietrznych. Istnieje również obowiązek rejestracji operatora drona – jest ona bezpłatna i należy jej dokonać na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ten krok nie jest obowiązkowy jedynie dla dronów o masie mniejszej niż 250 g, które nie mają kamer ani innego czujnika do wykrywania danych osobowych. Nie trzeba też rejestrować dronów, które oznaczone są jako zabawki. Poza tym każdy lot dronem mus być zgłoszony na platformie Check-in PANSA.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS