Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Golarka, która goli do zera – czym się golić, by cieszyć się idealną gładkością?

Codzienna pielęgnacja twarzy nie jest łatwa, ponieważ wymaga umiejętności, precyzji i przede wszystkim odpowiedniego narzędzia. Mężczyźni przywiązani do brody, powinni poszukać maszynki, która umożliwi podcinanie i stylizację zarostu. Natomiast panowie, którzy preferują całkowicie ogoloną twarz, będą potrzebować narzędzia, które zgoli włosy tuż przy samej skórze. Czy istnieje golarka, która goli do zera?

 

Czym się golić na twarzy?

Mężczyźni poświęcają wiele czasu na codzienną pielęgnację twarzy. Dla niektórych broda czy zarost nie są wymarzonymi stylizacjami, dlatego szukają rozwiązań, dzięki którym uzyskają idealnie gładką skórę na twarzy i szyi. Rozwiązaniem jest golarka, która goli do zera

W sklepach znajdziemy wiele narzędzi do golenia. Wybór jednego z nich powinien być uwarunkowany umiejętnościami golenia, a także predyspozycjami i efektami, które chcemy osiągnąć. Większość mężczyzn stawia jednak na jednorazową golarkę albo na golarkę elektryczną. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. 

 

Golarki męskie

Jednorazowa maszynka do golenia

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie korzystała z jednorazowej maszynki do golenia. Jest to tanie urządzenie, które należy wyrzucić po jednym użyciu. Taka maszynka umożliwia bardzo dokładne golenie, ponieważ jej ostrza przesuwają się przy samej skórze. Jeśli zatem chcemy ogolić się na gładko, maszynka jednorazowa będzie dobrym rozwiązaniem. 

Niestety goląc się jednorazową maszynką, bardzo trudno jest uniknąć podrażnień. Nawet najbardziej doświadczona osoba w goleniu może się łatwo zaciąć. Z tego względu jednorazowa maszynka do golenia nie będzie dobrą opcją dla osób z wrażliwą skórą. Po podrażnieniu na skórze pojawiają się zaczerwieniania i nieestetyczne krostki. 

 
jednorazowa maszynka do golenia twarzy

 

Golarka elektryczna 

Drugą opcją jest męska golarka elektryczna, która oferuje szybkie golenie bez podrażnień i bez zacięć. Należy jednak pamiętać, że nie ogolimy się nią tak dokładnie, jak jednorazową maszynką, ponieważ jej ostrza nie stykają się bezpośrednio ze skórą. To z kolei pozwala uniknąć zacięć. Do wyboru są dwa rodzaje golarek elektrycznych – głowicowa i foliowa.

Golarka głowicowa, inaczej rotacyjna, zbudowana jest z kilku głowic, najczęściej z dwóch albo trzech. Każda głowica wyposażona jest specjalne blaszki, pod którymi znajdują się nożyki. Taka golarka pozwala szybko pozbyć się włosów z twarzy, ale nie przytnie zarostu przy samej skórze. Golarka głowicowa wykonuje okrężne ruchy, dlatego polecana jest dla osób, które mają niesforne włosy, rosnące w różnych kierunkach. Im więcej głowic ma golarka, tym golenie jest szybsze i dokładniejsze.

Na rynku dostępna jest jeszcze golarka foliowa. Jest ona wyposażona w specjalną folię z niewielkimi otworami, które rozmieszczone są pod różnymi kątami. Pod otworami znajdują się natomiast nożyki, które ścinają włosy. Tego typu golarki najlepiej radzą sobie z zarostem, który rośnie w jednym kierunku. Poszczególne modele różnią się wielkością i kształtem otworów, a także liczbą modułów z folią – im jest ich więcej, tym golenie jest dokładniejsze. 

 
golarka elektryczna do brody

 

Golarka hybrydowa

Stosunkową nowością na rynku jest golarka hybrydowa, która łączy w sobie cechy maszynki jednorazowej i golarki elektrycznej. Tego typu urządzenie ma pojedyncze ostrze, które jest cienkie i dwustronne. Golarka hybrydowa jest smukła i lekka, a rozmiarem przypomina maszynkę jednorazową. Należy dodać, że taka golarka ma kilka nakładek, dzięki czemu umożliwia skracanie włosów na różną długość. 

 

Czym golić zarost na zero?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, golenie na zero jest możliwe za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Z kolei golarki elektryczne, zarówno foliowe, głowicowe, jak i hybrydowe, dokładnie zgolą zarost, ale nie usuną go tuż przy samej skórze. Golarki elektryczne zazwyczaj pozwalają zgolić zarost na długość 5, 4, a nawet 2 mm – nie istnieje natomiast golarka 0 mm

Jeśli interesuje nas zatem golarka, która goli do zera, pozostaje nam zakup jednorazowej maszynki. Niektórzy stosują jeszcze jeden zabieg – usuwają zarost golarką elektryczną, a następnie golą go na gładko za pomocą maszynki. 

 

Polecane modele golarek elektrycznych

Mimo że w sprzedaży nie znajdziemy golarki na zero, możemy kupić modele, które golą zarost na 0,4 mm

 

 

Czym golić głowę na zero?

Mężczyźni szukają nie tylko narzędzi do golenia zarostu na zero, ale również urządzeń, dzięki którym ogolą głowę na łyso. W obu przypadkach najlepiej sprawdzi się jednorazowa maszynka do golenia, ponieważ usunie włosy tuż przy samej skórze. Wybierając ten przyrząd do golenia, należy jednak szczególnie zadbać o skórę, aby nie doprowadzić do powstania podrażnień. Można również wykorzystać klasyczną strzyżarkę do włosów – dla wielu mężczyzn Gamma Piu' ZERO Assoluto to najlepsza maszynka do golenia głowy na łyso.

 
maszynka do golenia głowy na łyso
 
 

 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS