Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Strzyżarka z trymerem – wielofunkcyjne urządzenie do strzyżenia włosów

Maszynka do strzyżenia to kompaktowe, poręczne urządzenie, które przyda się w każdym domu. Z jej pomocą samodzielnie przystrzyżesz włosy na głowie, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze odłożone na wizytę w salonie fryzjerskim. Wiele maszynek oferuje dodatkowe końcówki, które umożliwiają również stylizację zarostu czy przycięcie włosów w trudno dostępnych częściach ciała. Jeśli więc szukasz urządzenia wielofunkcyjnego do przycinania włosów, strzyżarka z trymerem spełni Twoje potrzeby. 

 

Golarka, strzyżarka i trymer – czym się różnią?

Na półkach sklepowych znajdziemy kilka sprzętów do męskiej stylizacji. Najpopularniejszym jest oczywiście golarka elektryczna, która pozwala usunąć zarost i odpowiednio go wystylizować. Najnowsze modele składają się z trzech albo nawet z czterech głowic, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtu twarzy, zapewniając wysoką precyzję golenia. Co więcej, w sprzedaży z powodzeniem znajdziemy golarki przeznaczone do usuwania i stylizacji konkretnego rodzaju zarostu. 

Kolejnym popularnym urządzeniem do stylizacji włosów jest strzyżarka. Jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest przycinanie włosów na głowie. Jednak takie maszynki do strzyżenia równie dobrze nadają się do przycinania zarostu, baków lub wąsów. W takich urządzeniach długość strzyżenia reguluje się poprzez nałożenie odpowiedniej nasadki.

Ostatnim sprzętem w tej kategorii jest trymer. To poręczne urządzenie, którego cechą charakterystyczną jest wąska, podłużna głowica z elementem tnącym. Taki trymer wykorzystywany jest przede wszystkim do stylizacji wąsów i brody, a także do usuwania owłosienia z problematycznych części ciała, np. z uszów i nosa. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są również trymery do brody, które z wyglądu przypominają strzyżarki. Różnią się od nich jednak ostrzem, które jest znacznie węższe, a przez to bardziej precyzyjne. Coraz popularniejsze stają się również trymery do brwi i okolic bikini, które pozwalają na wyjątkową precyzyjną i delikatną stylizację.   

Maszynki do włosów

 

Wszystko w jednym, czyli wielofunkcyjne urządzenia

Jak widać, na rynku znajdziemy sporo sprzętów do strzyżenia włosów i stylizacji brody, które wzajemnie się uzupełniają. Z racji tego, że precyzyjna końcówka trymera przydaje się po zakończonym strzyżeniu włosów, producenci postanowili połączyć ze sobą te urządzenia. Dzięki temu na rynku pojawiła się strzyżarka z trymerem, czyli urządzenie 2w1, służące do skracania i stylizowania włosów. Jest to po prostu maszynka, wyposażona w wiele wymiennych końcówek. Po skróceniu włosów na brodzie wystarczy założyć końcówkę trymera, aby móc nadać jej odpowiedniego kształtu. Dlaczego warto kupić taki zestaw? Przede wszystkim to wygoda, ponieważ wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonamy jednym urządzeniem. Mamy więc tylko jeden sprzęt, który musimy wyczyścić po zakończonej pracy i odpowiednio pielęgnować, aby służył nam przez długi czas. Poza tym, wybierając strzyżarkę z trymerem, zyskamy więcej miejsca na łazienkowej półce. 

 

strzyzarka-z-trymerem-urzadzenie-2-w-1.jpg [162.25 KB]

 

Co oferuje strzyżarka z trymerem?

Główną częścią strzyżarki z trymerem jest oczywiście baza, w której umieszczony jest silnik. To do niej dołącza się końcówki, które znajdują się w zestawie. Takie urządzenie wielofunkcyjne w zestawie ma zazwyczaj kilka nasadek do strzyżenia, za pomocą których można przystrzyc włosy na określoną długość. Dzięki nim można przystrzyc brodę na krótko, pozostawić dłuższą brodę lub uzyskać efekt kilkudniowego zarostu. Oprócz tego maszynka w zestawie posiada końcówkę z trymerem do stylizacji brody, końcówkę z trymerem do usuwania owłosienia w nosie i uszach, a także nasadkę ze szczoteczką do twarzy. Miejmy jednak na uwadze, że każde urządzenie może mieć w zestawie inne końcówki, dlatego przed zakupem powinniśmy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją maszynki. 

 
Strzyżarka z trymerem

 

Strzyżarka z trymerem – modele godne polecenia

 

 

Strzyżarka z trymerem – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dostępne w sprzedaży urządzenia różnią się nie tylko rodzajem końcówek, ale również parametrami technicznymi. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Ostrza – to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ wpływa na efektywność strzyżenia włosów. Ostrza mogą być wykonane z różnych materiałów, np. stali, aluminium, ceramiki czy tytanu. Producenci najczęściej jednak wyposażają swoje strzyżarki w ostrza stalowe, ponieważ są one wytrzymałe i odporne na korozję. W niektórych urządzeniach można spotkać się z ostrzami, które same się ostrzą podczas strzyżenia, dzięki czemu nie wymagają konserwacji

  • Liczba ustawień długości strzyżenia – kupując zestaw maszynka + trymer, warto sprawdzić, ile oferuje długości strzyżenia. Dzięki temu będziemy mogli dopasować urządzenie do swoich potrzeb i przyciąć włosy na preferowaną długość. Większość strzyżarek oferuje regulację w zakresie od 1 do 5 mm, a niektóre mają dodatkowe nasadki, pozwalające przycinać włosy nawet na długość 0,5 mm

  • Zasilanie – producenci stosują trzy rodzaje zasilania: sieciowe, akumulatorowe oraz akumulatorowo-sieciowe. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i dlatego każdy powinien wybrać to zasilanie, które będzie dla niego najwygodniejsze. Jeśli zdecydujemy się na wybór strzyżarki zasilanej akumulatorowo, sprawdźmy, jak i oferuje czas pracy bezprzewodowej. 

  • Wodoodporność – wybierając maszynkę wodoodporną, będziemy mogli łatwiej ją wyczyścić pod bieżącą wodą.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS