Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Co to jest repack?

W naszym sklepie internetowym często oferujemy laptopy oznaczone symbolem „repack”. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród konsumentów, ponieważ dostępne są w niższych cenach. Jednak zanim zdecydujecie się na zakup takiego laptopa, często pytacie nas, co to jest repack i skąd pochodzi danych produkt. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśnimy dokładnie, czym jest „repack”.

 

Repack - co to znaczy?

Szukając laptopa, wiele osób zastanawia się, co to jest „repack”. Taki symbol bowiem często pojawia się przy tego typu sprzętach, ale nie tylko - dotyczy również telefonów, smartfonów czy tabletów. Samo słowo „repack” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „przepakowany”. W takim przypadku laptop nie jest sprzedawany w oryginalnym pudełku producenta, ale w pudełku, tzw. redystrybucyjnym. Takie towary pochodzą zazwyczaj z nadwyżek magazynowych i posiadają oryginalne folie oraz zabezpieczenia producenta. 

Laptopy

Na czym polega repack?

W sieci krąży opinia, że laptopy typu repack pochodzą ze zwrotów lub wystaw sklepowych. Nie jest to jednak prawdą. Urządzenia ze zwrotów od konsumentów mogą mieć ryski, które powstały w czasie transportu, a towary powystawowe mogą nosić niewielkie ślady użytkowania. Z tego względu takie sprzęty AGD, RTV i multimedialne trafiają do outletu i sprzedawane są w niższej cenie. 

Laptop typu repack to towar pełnowartościowy, który pochodzi z nadwyżek magazynowych z zagranicy, głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale też z innych krajów europejskich. Taki zalegający w amerykańskim markecie laptop, musi zostać dopasowany do obowiązujących przepisów i regulacji prawnych w danym kraju. Tylko wtedy zostanie dopuszczony do dalszej odsprzedaży.  

Repacking zazwyczaj polega na zmianie ładowarki na tę z polską wtyczką czy adapteru, aby laptop spełniał normy krajowe i unijne. Do tego sprzedający musi odpowiednio oznakować towar etykietami, dodać oprogramowanie i instrukcję obsługi w języku polskim. Po wprowadzonych zmianach laptop często nie mieści się w oryginalnym pudełku producenta, dlatego musi zostać przepakowany do większego pudełka i odpowiednio oznakowany. Stąd właśnie pochodzą laptopy repack. 

 

 

Czy warto kupić laptopa typu repack?

Wiemy już, co to jest repack. Teraz zastanówmy się, dlaczego warto kupić laptopa przepakowanego. Przede wszystkim jest to pełnowartościowy towar, który nigdy nie był używany, tylko przez jakiś czas leżał na półce w magazynie. Nie posiada więc żadnych śladów użytkowania, jest w pełni sprawny i gotowy do pracy. Zakup laptopa typu repack jest więc pewniejszy niż zakup sprzętu używanego czy poleasingowego. Poza tym laptopy przepakowane objęte są 24- miesięczną gwarancją. W razie awarii laptop trafia do nas, a my przekazujemy go do serwisu naszego dostawcy. Warto również pamiętać o tym, że takie laptopy zazwyczaj dostępne są w niższych cenach. Oznacza to, że za mniejsze pieniądze możemy cieszyć się w pełni sprawnym, gotowym do pracy laptopem. 

 

Laptop gamingowy RAZER Blade 16 16" IPS Core i9-13950HX 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX 4060 Win11
13249.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

13034.17 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

13249.00 zł

Zobacz szczegóły
Laptop gamingowy RAZER Blade 14 14" Ryzen 9 7940HS 16GB RAM 1TB SSD GeForce RTX 4060 Win11
14399.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

11549.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

14399.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Laptopy repack w sklepie Max Elektro

W naszej ofercie często pojawiają się laptopy oznaczone symbolem „repack”. O tym, że są to produkty pochodzące z importu lub nadwyżek magazynowych, informujemy w kartach produktów. Możecie więc spotkać się z następującymi grafikami:

 
laptop repack
 
laptop przepakowany
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS