Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

3 gadżety dla osób aktywnych fizycznie

Jeśli regularnie uprawiasz jogging, ćwiczysz na siłowni albo dopiero rozpoczynasz uprawiać jakąś dyscyplinę sportową, z pewnością przydadzą Ci się gadżety sportowe. Nie tylko uprzyjemnią czas i zmotywują Cię do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim pozwolą monitorować postępy i zwiększyć jakość treningu. Przedstawiamy trzy najpopularniejsze gadżety dla sportowców.

Fitness i siłownia

Słuchawki

Podczas uprawiania sportu, należy zadbać o odpowiednią motywację, a najlepiej do wysiłku fizycznego pobudza muzyka. Z tego względu, wiele osób nie wyobraża sobie porannego joggingu lub treningu na siłowni bez swoich ulubionych piosenek. Jakie słuchawki najlepiej sprawdzą się podczas aktywności fizycznej? Najlepsze będą modele przeznaczone typowo do uprawiania sportu. Takie słuchawki charakteryzują się wygodą i lekkością, a poza tym nie wypadają z uszu podczas skakania czy wykonywania intensywnych ruchów głową. Posiadają dodatkowe zabezpieczenia, np. gumowe wypustki lub dodatkowe pałąki zakładane na małżowinę, które zapobiegają poluzowaniom. Wybierając słuchawki sportowe, warto postawić na modele bezprzewodowe, ponieważ kabel nie będzie nam przeszkadzał podczas ćwiczeń i zahaczał o urządzenia na siłowni, np. bieżnię. Słuchawki bezprzewodowe działają w oparciu o technologię Bluetooth, dzięki czemu można z nich korzystać nawet z dala od źródła dźwięku.

 

 

Smartwatch lub smartband

Jednym z najnowszych gadżetów treningowych są smartwatche, czyli inteligentne zegarki. Smartwatche są chętnie wybierane przez osoby uprawiające jogging lub ćwiczące na siłowni, ponieważ pełnią wiele użytecznych funkcji, przez co są w stanie zastąpić kilka innych urządzeń, np. pulsometr, stoper lub ciśnieniomierz. Większość takich zegarków posiada funkcję monitorowania aktywności, dzięki czemu przez cały dzień możemy kontrolować naszą aktywność – jeśli zbyt długo nie będziemy się poruszać, smartwatch powiadomi nas o tym za pomocą sygnału dźwiękowego. Dzięki zastosowaniu wielu funkcji, zegarek sportowy jest w stanie kontrolować nasz postęp i podpowiadać, kiedy należy przyspieszyć lub zwolnić podczas biegu, co jest szczególnie przydatne dla początkujących biegaczy. Dobrą alternatywą dla smartwatchysmartbandy, czyli opaski sportowe. Posiadają one wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do monitorowania aktywności fizycznej. Jeśli więc nie zależy nam na odbieraniu połączeń i wiadomości SMS, zamiast smartwatcha możemy z powodzeniem wybrać opaskę sportową.

 

 

Kamera sportowa

Każda osoba, która uprawia sporty ekstremalne, powinna posiadać w swoim wyposażeniu kamerę sportową. Pozwoli ona uwiecznić sportowe wyczyny, zarówno na lądzie, w wodzie, jak i w powietrzu. Kamery sportowe można również wykorzystywać podczas wakacyjnych wyjazdów oraz w mniej ekstremalnych sytuacjach, np. podczas jazdy na rolkach lub rowerze. Tego typu urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, małą wagą i dużą wytrzymałością na różnego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Wiele modeli jest również wodoodpornych, dzięki czemu można je wykorzystywać podczas uprawiania sportów wodnych oraz w trudnych warunkach pogodowych. Kamera sportowa powinna być przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli chcemy zamontować ją na kasku rowerowym, przy zakupie zwróćmy uwagę czy posiada odpowiednie mocowania. Natomiast jeśli zależy nam wysokiej jakości nagrywanych filmów, postawmy na model z szerokokątnym obiektywem i o rozdzielczości Full HD.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS