% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

10 przydatnych przyborów kuchennych

Garnki i patelnie należą do podstawowego wyposażenia każdej kuchni, ponieważ bez nich nie jesteśmy w stanie przygotować żadnej potrawy. Niezbędnym elementem okazują się również niewielkie narzędzia kuchenne, które znacznie ułatwiają gotowanie, pieczenie, a nawet codzienne przygotowywanie kanapek.

 

Deska do krojenia

Do niezbędnego wyposażenia kuchni należy deska do krojenia – bez niej, nie bylibyśmy w stanie pokroić chleba, warzyw czy owoców, nie uszkadzając przy tym blatu kuchennego. Deskę wykorzystujemy również do siekania i miażdżenia produktów oraz serwowania potraw, często stanowi ona również podstawkę dla gorących garnków. Oferta desek do krojenia jest bardzo bogata. Dostępne są modele wykonane z drewna, plastiku, silikonu, bambusu, granitu, ceramiki, a także ze szkła hartowanego, dlatego bez problemu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb i stylu kuchni.

 

 

Sitko kuchenne

W każdym pomieszczeniu kuchennym powinno się znaleźć sitko. Dzięki niemu możemy opłukać świeże warzywa i owoce, a także odlać wodę z ugotowanego ryżu, makaronu lub warzyw. Sitko przydaje się również podczas prac cukierniczych, ponieważ używamy go do przesiewania mąki, kakao czy cukru pudru. Wszystkie sitka kuchenne wyposażone są w wygodne uchwyty, które znacznie poprawiają komfort pracy.

 

Obieraczka do warzyw i owoców

Przydatne, choć niekoniecznie niezbędne, przybory kuchenne to obieraczki do warzyw i owoców. Wiele osób nie widzi potrzeby używania obieraczki, skoro posiada w kuchni noże. Jednak, takie akcesorium znacznie ułatwia i przyspiesza obieranie produktów. Obieraczkę można również wykorzystać do innych celów, np. do uzyskania cienkich plastrów z marchewki bądź cukinii.

 

 

Praska do czosnku

Praska do czosnku, nazywana również wyciskaczem, to bardzo użyteczne akcesorium kuchenne. Pozwala szybko i bezproblemowo zgnieść nawet duże ząbki czosnku, dzięki czemu nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na siekanie. Najpopularniejsze są modele wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Tarka

Niektóre przybory kuchenne można bez problemu zastąpić innymi, jednak tarka nie należy do takich akcesoriów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tarek, ale największą popularnością cieszą się tarki czterostronne, które są wyposażone w różne rodzaje ostrzy i szatkownik. Takie tarki są najbardziej uniwersalne, ponieważ pozwalają zetrzeć produkty na wybraną przez nas grubość.

 

 

Tłuczek do mięsa

Tłuczki to podstawowe przybory kuchenne. Najczęściej wybierane są tłuczki do mięsa, które umożliwiają przygotowanie różnych mięsnych potraw, np. kotletów. Wiele osób posiada drewniane tłuczki z metalowymi końcówkami, ale zdecydowanie najlepsze są modele całkowicie wykonane z metalu.

 

Trzepaczka do ubijania

Trzepaczki są uniwersalnym akcesorium kuchennym. Wykorzystywane są m.in. do ubijania piany z białek, rozprowadzania mąki w sosach albo śmietany w zupach. Zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej lub metalu, ale coraz częściej producenci zasypują nas praktycznymi modelami silikonowymi.

Przybory kuchenne

Miarka kuchenna

Do niezbędnych przyrządów kuchennych możemy również zaliczyć miarki, które występują w postaci misek, kubków i łyżek. Przydają się one szczególnie wtedy, gdy przepis wymaga dokładnego odmierzenia składników. Miarki umożliwiają odmierzenie zarówno sypkich, jak i płynnych składników.

 

Szpatułka lub łyżka

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni są szpatułki i łyżki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są drewniane przybory kuchenne, ponieważ są one odporne na wysokie temperatury i bezpieczne dla naczyń, dlatego bez obaw można ich używać na teflonowych powierzchniach. Coraz częściej wybierane są przyrządy silikonowe, które nie przewodzą ciepła, nie rysują powierzchni i są łatwe do utrzymania w czystości.

 

 

Otwieracz do puszek

Mimo że większość konserw wyposażona jest w specjalne zawleczki umożliwiające łatwe otworzenie, warto w swojej kuchni posiadać otwieracz do puszek. Taki przyrząd jest łatwy w użyciu, niewielki i niedrogi - z pewnością przyda się, gdy zawleczka urwie się podczas otwierania.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS