Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

10 nowoczesnych funkcji w żelazkach

Zastanawiasz się nad zakupem nowego żelazka? Jeśli tak, wybierz model wyposażony w nowoczesne funkcje. Dzięki nim, szybko wyprasujesz całe pranie i bez problemu pozbędziesz się nawet największych zagnieceń. Współczesne żelazka są lekkie i wygodne podczas pracy, dzięki czemu prasowanie może stać się prawdziwą przyjemnością. W dzisiejszym poradniku, przedstawimy funkcje, które stosowane są w nowoczesnych modelach żelazek.

 

e_STRONA_PROMOCJI_1350x230.webp [32.40 KB]

 

System antywapienny

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji w żelazkach jest system antywapienny. Do jego zadań należy ochrona urządzenia przed osadzającym się kamieniem oraz zapobieganie wydostawaniu się kamienia na ubrania podczas prasowania. System antywapienny pozwala wydłużyć żywotność żelazka i ułatwia jego czyszczenie. Dzięki niemu, nie musimy używać wody destylowanej, wystarczy woda z kranu.

 

funkcje-zelazek.jpg [97.45 KB]

 

Funkcja samoczyszczenia

Z czyszczeniem żelazka związana jest również funkcja samoczyszczenia, która udrażnia kanaliki parowe umieszczone w stopie urządzenia. Dzięki niej, kamień oraz inne nieczystości, zostają w łatwy sposób usunięte. Wystarczy nalać wody do zbiorniczka i nacisnąć odpowiedni przycisk, a żelazko oczyści się samoczynnie pod wpływem wysokiej temperatury.

 

Blokada kapania

Blokada kapania to bardzo użyteczna funkcja, która zapobiega wyciekaniu wody na zewnątrz przy niskich temperaturach. Dzięki niej, unikniemy poplamienia wodą ubrań w czasie prasowania. Funkcja ta przydaje się również przy wyłączonym żelazku, gdy ułożone jest ono w pozycji poziomej.

Żelazka

Funkcja ciągłego wytwarzania pary

Wiele modeli żelazek wyposażonych jest w funkcję ciągłego wytwarzania pary, dzięki której o wiele łatwiej i szybciej wyprasujemy ubrania. Funkcja ta uruchamiana jest zazwyczaj do konkretnego rodzaju tkaniny za pomocą pokrętła. Oprócz ciągłego wytwarzania pary, niektóre żelazka posiadają również możliwość regulacji ilości wytwarzanej pary.

 

Prasowanie w pionie

Prasowanie w pionie, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia prasowanie ubrań wiszących, czyli umieszczonych bezpośrednio na wieszaku. Wszystko dzięki pionowemu wyrzutowi pary. Takie prasowanie odbywa się bez dotykania tkaniny i pozwala rozprasować nawet uporczywe zagniecenia. Funkcji prasowania w pionie zazwyczaj używa się do prasowania sukienek i marynarek oraz firanek i zasłon wiszących na karniszach.

 

funkcje-w-zelazkach.jpg [155.96 KB]

 

Spryskiwacz

Jednym z ważniejszych elementów żelazek jest spryskiwacz, który umożliwia rozpylenie wody na prasowanych tkaninach. Funkcja ta przydaje się szczególnie podczas prasowania mocno zagniecionych ubrań oraz tkanin, które łatwiej się rozprostowują, gdy są wilgotne, np. len.

 

Automatyczny wyłącznik

Automatyczny wyłącznik, nazywany również funkcją „strażaka”, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W żelazkach montowany jest specjalny sensor, który wykrywa jego ruch. Dzięki niemu, żelazko wyłącza się automatycznie, gdy pozostaje nieruchome przez dłuższy czas. Zazwyczaj jest to 25 sekund w pozycji poziomej i 10 minut w pozycji pionowej.

 

 

Funkcja zimnej stopy

Nowoczesne żelazka posiadają również praktyczną funkcję zimnej stopy, która umożliwia skuteczne prasowanie materiałów mało odpornych na wysoką temperaturę. Stopa żelazka rozgrzewa się tylko do niewielkiej temperatury, a prasowanie odbywa się głównie za sprawą pary wodnej. Takie rozwiązanie sprawia, że delikatne tkaniny zostają skutecznie wyprasowane, bez ryzyka uszkodzenia.

 

Prasowanie na mokro i na sucho

Przydatną funkcją w nowoczesnych żelazkach jest możliwość prasowania zarówno na mokro, jak i na sucho. Wystarczy wyłączyć parę, aby prasować na sucho, dlatego tradycyjne żelazka są coraz rzadziej wybierane przez użytkowników.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS