% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Prasuj parą! Postaw na dobry generator pary

Dla niektórych to żmudne zajęcie, które pochłania wiele czasu i energii, zaś dla innych sposób na relaks i odpoczynek w domu. Mowa oczywiście o prasowaniu, dzięki któremu nasze ubrania zachowują schludny, estetyczny wygląd. Jeśli posiadasz tradycyjne żelazko, które nie radzi sobie z rozprasowywaniem opornych zagnieceń, powinieneś pomyśleć o bardziej skutecznym sprzęcie, jakim jest generator pary. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

 

Rodzaj i kształty stopy żelazka

Wybierając generator pary, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na jego stopę, a konkretnie na jej kształt i materiały, z których została wykonana. Stopa to ta część, którą przesuwasz po tkaninie, dlatego powinna ona zapewniać doskonały poślizg i bezpieczeństwo prasowanym ubraniom. Producenci na bieżąco wprowadzają udogodnienia do swoich sprzętów, przez co trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która stopa jest najlepsza. Obecnie w sklepach można spotkać generatory wyposażone w stopy stalowe, teflonowe, ceramiczne, szafirowe czy eloxalowe. Powinniśmy wybrać taką, która będzie odpowiednio śliska, wytrzymała i odporna na zarysowania. Jeśli chodzi o kształt, warto postawić na wyprofilowany model, pozwalający na łatwe prasowanie w trudno dostępnych miejscach, np. pomiędzy guzikami. 

 

 

Moc i ciśnienie pary

Ważnym elementem generatora pary jest moc, ponieważ od niej zależy szybkość nagrzewania się stopy. Dostępne modele posiadają zwykle moc od 2000 W do 2800 W. Im większą moc wybierzesz, tym dłużej posłuży Ci urządzenie. Zwróć również uwagę na ciśnienie wytwarzania pary – najsłabsze modele posiadają ciśnienie około 3,9 bara, zaś najlepsze nawet ponad 6 barów. Jeśli wybierzesz generator pary z większym ciśnieniem, łatwiej wyprasujesz grube tkaniny i oporne zagniecenia. Pamiętaj jednak, że zbyt wysokie ciśnienie może uszkodzić włókna i rozciągnąć prasowany materiał.

 

jak-wybrac-generator-pary.jpg [87.99 KB]

 

Zbiornik na wodę

Wszystkie generatory pary posiadają zbiorniki na wodę – ich pojemność może wynosić od 1 l do nawet 2,5 l. Im większy pojemnik wybierzesz, tym rzadziej podczas prasowania będziesz musiał uzupełniać go wodą. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy pojemnik jest zdejmowany, co znacznie ułatwi użytkowanie i pozwoli na dolewanie wody w dowolnym momencie. 

Generatory pary

Systemy czyszczenia

Aby ułatwić czyszczenie generatorów i przedłużyć ich żywotność, producenci stosują rozmaite systemy czyszczenia i odkamieniania. Niektóre modele posiadają wymienne filtry, dzięki czemu można napełniać je wodą z kranu, bez konieczności jej filtrowania. W innych urządzeniach znajdziemy natomiast specjalne szufladki, w których gromadzą się osady wapienne, a jeszcze inne generatory są wyposażone w samoczyszczącą się stopę. Warto zwracać uwagę na funkcje samoczyszczenia, ponieważ gromadzący się wewnątrz urządzenia kamień może łatwo pobrudzić świeżo wyprane ubrania. 

 

Funkcje zapewniające bezpieczeństwo

Na końcu warto również zwrócić uwagę na zastosowane funkcje zabezpieczające. Dobry generator pary powinien posiadać automatyczny wyłącznik, dzięki któremu samodzielnie się wyłączy po upływie określonego czasu. Ta funkcja nie tylko ochroni przed powstaniem pożaru czy przypaleniem ubrania, ale również pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS