% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Pralka stworzona z myślą o dzieciach

Pranie dziecięcych ubrań należy do zadań specjalnych. Nie tylko ze względu na to, że trudno jest doprać plamy z trawy czy świeżych owoców, ale również dlatego, że ubranka powinny być prane w specjalnych proszkach i odpowiedniej temperaturze. Należy również pamiętać, że dzieci uwielbiają wciskać przyciski, dlatego ważne jest, by urządzenie posiadało specjalne zabezpieczenia. Na jakie więc parametry powinni zwracać uwagę rodzice wybierając pralkę?

 

Pranie wstępne

Gdy dzieci świetnie się bawią, nie zwracają uwagi na zabrudzenia. Dopiero po powrocie do domu okazuje się, że ich ubrania mają pełno plam z trawy i błota. Z takimi zabrudzeniami może nie poradzić sobie każda pralka. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiada program pranie wstępne, tak jak ma to miejsce chociażby w przypadku pralki Kernau KFWM 754123 I. Ten program uruchamia się jeszcze przed właściwym cyklem prania, ponieważ jest bardzo skuteczny przy trudnych do usunięcia zabrudzeniach.

 

 

Program Baby Care

Wiele dzieci już od najmłodszych lat zmaga się z alergiami i uczuleniami. Aby świeżo uprane ubranka nie wywoływały podrażnień i zaczerwień na skórze dzieci, producenci stosują w pralkach specjalnego programy, przeznaczone wyłącznie do prania ubrań dziecięcych. W przypadku pralki Kernau jest to program Baby Care, który przeprowadza cykl prania w temperaturze 60˚. Przy tak wysokiej temperaturze, ginie większość bakterii i roztoczy, a dzięki zintensyfikowanemu płukaniu, z ubranek usuwane są resztki zastosowanych detergentów. Nie zaleca się natomiast prania ubrań dziecięcych z ubraniami dorosłych, ponieważ w ten sposób łatwo mogą przenosić się bakterie.

Pralki

Opóźniony start

Przy dzieciach, czy to całkiem malutkich, czy trochę starszych, zawsze jest wiele obowiązków do wykonania, ale często brakuje czasu, nawet na wstawienie prania. Dla osób zabieganych dobrym rozwiązaniem jest funkcja opóźnionego startu, dzięki której pranie można uruchomić nawet późnym wieczorem. Pozwala ona zaprogramować start pracy pralki tak, aby rozpoczęła cykl prania w najbardziej dogodnym momencie, czyli np. jak dzieci pójdą spać.

 

 

Blokada rodzicielska

Ze względu na to, że dzieci poprzez dotyk odkrywają świat i uczą się nowych rzeczy, pralka powinna posiada specjalny system zabezpieczeń, który uniemożliwi jej włączenie. Właśnie dlatego, w pralce Kernau KFWM 754123 I zastosowano blokadę rodzicielską, dzięki której można całkowicie dezaktywować panel sterowania. Wystarczy wcisnąć kombinację odpowiednich przycisków, by uruchomić blokadę. Dzięki niej, dziecko nie będzie mogło przypadkowo uruchomić pralki, ani zmienić ustawień prania.

Wybierając pralkę do domu, rodzice powinni mieć na uwadze wymienione wyżej parametry. Ważne jest bowiem, aby pralka skutecznie usuwała zabrudzenia i alergeny, a do tego zapewniała bezpieczeństwo bawiącym się w pobliżu maluchom.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS