% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81 | od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00
Najbardziej nietypowe sprzęty AGD i akcesoria do domu
Kto z nas nie lubi gadżetów, które w dużym stopniu ułatwiają nam życie? Co roku na rynku pojawia się mnóstwo nowoczesnych urządzeń, dzięki którym wiele domowych obowiązków możemy wykonać znacznie łatwiej i szybciej, a do tego skuteczniej. Oto lista nietypowych sprzętów AGD i akcesoriów, które mogą przydać się w domu.
Wentylator bezłopatkowy – bezpieczny i elegancki
Kiedy nadchodzą gorące dni, trudno poradzić sobie bez wentylatora. Jeśli nie mamy w domu zamontowanej klimatyzacji, ten sprzęt szybko schłodzi powietrze, przynosząc ulgę podczas upałów. O ile klasyczny wentylator ze śmigłem jest wszystkim dobrze znany, tak już nie każdy wie, że producenci wypuścili na rynek również jego bezpieczniejszą wersję, a mianowicie wentylator bezłopatkowy.
Wentylator bezśmigłowy – co to jest?
Wentylator bezłopatkowy to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego wentylatora. Zaprojektował go James Dyson, czyli dokładnie ten wynalazca, który opracował pierwsze odkurzacze bezworkowe. Wentylator bezłopatkowy z wyglądu przypomina nieco obręcz. Jest napędzany przez silnik bezszczotkowy, który wprowadza do wiatraka powietrze przez otwory znajdujące się u podstawy. Taki wentylator ma płynną regulację przepływu powietrza, a także możliwość włączenie nadmuchu i obrotu.
W sprzedaży dostępne są kompaktowe wentylatory bezłopatkowe, które można postawić na biurku oraz modele stojące. Ciekawą opcją dla osób, które pracują przed komputerem, są natomiast miniwentylatory bezłopatkowe zasilane przez USB.
Czy warto kupić wentylator bezłopatkowy?
Wentylator bezłopatkowy pełni taką samą funkcję, co klasyczny wentylator biurkowy czy stojący. Ma jednak o wiele więcej zalet. Przede wszystkim zapewnia większe bezpieczeństwo. Brak obracającego się śmigła sprawia, że wentylator z powodzeniem może być ustawiony w pokoju z dziećmi czy zwierzętami. Co więcej, nie ma metalowej osłony i wielu zakamarków, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia, dzięki czemu jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Dużym atutem takiego wentylatora jest również nowoczesny design, dzięki któremu stanie się on dodatkową ozdobą każdego pomieszczenia – salonu, sypialni, biura czy sali konferencyjnej.
Szafa parowa – do prasowania i odświeżania ubrań
Wśród nietypowych sprzętów AGD, które mogą przydać się nam w domu, jest szafa parowa. To innowacyjne urządzenie, które eliminuje konieczność ręcznego odświeżania i prasowania ubrań. Z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla wielodzietnej rodziny.
Czym jest szafa parowa?
Szafa parowa, nazywana też szafą prasującą czy odświeżającą, z wyglądu przypomina smukłą szafę lub lodówkę. W środku znajdują się ruchomy wieszak oraz półka, na której można ułożyć ubrania. Taka szafa pełni funkcję suszarki do ubrań i żelazka parowego czy generatora pary. Ubrania włożone do szafy zostają nie tylko wysuszone, ale również odpowiednio odświeżone i wygładzone, dzięki czemu po wyjęciu od razu nadają się do założenia lub schowania do garderoby.
Szafa parowa LG Styler essence S3WF, Źródło: www.lg.com
Szafa prasująca po raz pierwszy pojawiła się na polskim rynku w 2018 roku za sprawą marki LG, która zaprezentowała urządzenie pod nazwą LG Styler. Później do grona producentów, którzy mają w ofercie taką maszynę do prasowania, dołączyła marka Samsung, wypuszczając na rynek szafę odświeżającą Samsung AirDresser.
Jak działa szafa do prasowania i odświeżania ubrań?
Szafa parowa ma w środku ruchomy wieszak i półkę na ubrania oraz zbiornik ściekowy. Ubrania, które wymagają odświeżenia, należy powiesić w szafie i zamknąć drzwi. Następnie na elektronicznym panelu sterowania wybiera się odpowiedni program. Po rozpoczęciu pracy ruchomy wieszak będzie się poruszał z prędkością dochodzącą nawet do 200 obrotów na minutę. Podmuchy pary wyprostują zagniecenia, usuną ewentualne alergeny i nieprzyjemne zapachy. Na ostatnim etapie temperatura zostaje mocno obniżona, do ok. 50-60°C, a cała zawartość szafy dokładnie wysuszona. Cały proces odbywa się zatem automatycznie.
Automat do prasowania jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jego zakup. Cena takiej szafy parowej jest bowiem bardzo wysoka – zaczyna się od 7000 zł.
Steamer – ręczna parownica do ubrań
Skoro jesteśmy już w temacie prasowania i odświeżania ubrań, to przedstawimy Wam kolejny, jeszcze mało znany sprzęt AGD, jakim jest steamer. To kompaktowe urządzenie, które może stać się świetną alternatywą dla żelazka parowego.
Jak działa parownica do ubrań?
Steamer pozwala błyskawicznie usunąć zagniecenia z odzieży za pomocą gorącej pary. Świetnie sprawdza się przede wszystkim w przypadku trudnych do wyprasowania materiałów, choćby jedwabiu. Aby skorzystać z parownicy, przede wszystkim musimy wypełnić jej zbiornik wodą, a następnie podłączyć do prądu. Niektóre modele ręczne są zasilane akumulatorowo, więc wystarczy je tylko uruchomić. Następnie należy odczekać kilka minut, aż parownica się nagrzeje. Ubrania można prasować na wieszakach lub na płasko.
Parownica do ubrań – rodzaje
W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje parownic do ubrań: niewielkie modele ręczne oraz modele stojące przeznaczone do bardziej profesjonalnych zastosowań. Parownica jest bardzo łatwa w obsłudze.
-
Parownica ręczna – kształtem przypomina słuchawkę prysznicową. Ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu jej przechowywanie nie sprawia problemów. Można ją również spakować do walizki czy niedużej torby i zabrać ze sobą w podróż. Ręczny steamer pozwala wyprasować ubrania znajdujące się na wieszakach albo rozłożone na desce do prasowania. Urządzenie jest lekkie i poręczne, ale dysponuje dość niską mocą.
-
Parownica stojąca – składa się ze słuchawki z wężem połączonej ze stojakiem. Wystarczy zawiesić na stojaku ubrania i od razu można przystąpić do prasowania. Taka parownica ma większą moc niż parownica ręczna, a także większy zbiornik na wodę. Niektóre modele dostępne są w zestawie z deską do prasowania.
Ręczna parownica do ubrań |
Stacjonarna parownica do ubrań |
Steamer do ubrań - zalety
Parownica do ubrań ma sporo zalet. Do najważniejszych należą:
-
Szybkie i skuteczne usuwanie zagnieceń – cały proces prasowania zajmuje kilka minut.
-
Odświeżanie i dezynfekcja ubrań – parownica usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy, lecz także alergeny.
-
Wygoda prasowania – nie trzeba rozkładać deski do prasowania, gdyż ubrania można prasować w pozycji pionowej.
-
Ochrona delikatnych tkanin – nie trzeba się obawiać o przypalenie tkanin. Poza tym do prasowania wykorzystywana jest tylko para, a nie wysoka temperatura, dzięki czemu ubrania nie niszczą się tak szybko.
Baby mop – czyszczące ubranko dla dziecka
Baby mop to bardzo nietypowe akcesorium, które może wspomóc młodych rodziców w utrzymaniu czystości w domu. Jest to po prostu czyszczące ubranko dla dziecka. Skoro maluchy uwielbiają czołganie się i raczkowanie i wiele czasu spędzają na podłodze, to czemu by nie zatrudnić ich do sprzątania? Właśnie w taki sposób narodził się pomysł stworzenia śpiochów z mopem dla dziecka.
Jak wykonany jest baby mop?
Baby mop to zwykłe śpiochy dla dziecka, najczęściej wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku bawełny. Dodatkowo są one wyposażone w nietypowe rozwiązanie, a mianowicie w chłonne elementy wykonane z mikrofibry. Znajdują się ona na rękach, nogach i na pupie. Dzięki temu dziecko czołgające się po podłodze nie tylko będzie czuło się bardzo komfortowo, ale dodatkowo przeprowadzi polerowanie podłogi.
Według producentów taki kombinezon-mop zapewni dziecku trening mięśni pleców i szyi, a do tego zagwarantuje bezpieczną i wygodną zabawę. Niektórzy w takim ubranku doszukują się też funkcji edukacyjnej, twierdząc, że dzięki niemu nauczymy dziecko od najmłodszych lat dbania o czystość w domu. Baby mop wzbudza jednak wiele negatywnych emocji i w rzeczywistości mało kto decyduje się zamienić swoje dziecko w „raczkującego mopa”.
Źródło: www.static.boredpanda.com
Fontanna dla zwierząt – idealna dla kota lub psa
Kolejnym gadżetem, który tym razem może przydać się posiadaczom psów i kotów, jest fontanna dla zwierząt, która zapewnia stały dostęp do świeżej wody. Często zdarza się, że pupile nie są zainteresowani spożywaniem wody z miski, a taka fontanna może pomóc im odpowiednio nawodnić organizm.
Czym jest fontanna dla zwierząt?
Fontanna dla zwierząt to po prostu poidełko, które występuje w postaci typowej fontanny lub przypomina wodospad. Może być wykonana z ceramiki, tworzywa sztucznego i innych materiałów. Każda fontanna dla zwierząt wyposażona jest w pompę, która tłoczy wodę do góry. Ta z kolei wybijana jest przez pewnego rodzaju kranik, a następnie spływa do miski, z której zwierzę pije wodę. Fontanna jest tak skonstruowana, aby można było bezpiecznie podłączyć ją do prądu.
Fontanny dla zwierząt są obecnie bardzo popularne, dlatego bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie zoologicznym. Co więcej, możemy wybrać klasyczną fontannę, model z efektami świetlnym lub poidełko z czujnikiem ruchu, które uruchomi się, gdy tylko zwierzę znajdzie się w pobliżu.
Dlaczego warto kupić fontannę dla zwierząt?
Fontanna będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem dla kotów, ponieważ spożywają one naprawdę niewielkie ilości płynów. To z kolei prowadzi do bardzo poważnych chorób nerek i innych schorzeń układu moczowego. Koty często nie chcą pić wody stojącej, bardziej interesuje je woda z kranu. Fontanna zapewni zwierzakowi świeżą, bieżącą wodę, która zawsze jest w ruchu. W ten sposób zachęci kota do spożywania większej ilości wody. Fontanna będzie również dobrym wyborem dla psa, ponieważ zapewni mu dostęp do świeżej wody podczas naszej nieobecności i tak samo jak w przypadku kota, zachęci go do spożywania większej ilości płynów.
Fontanna dla zwierząt Catit Flower, Źródło: www.catit.com
Gniazdko wysuwane z blatu – sprytne rozwiązanie do każdej przestrzeni
Ciekawym akcesorium, które pomoże nam zorganizować przestrzeń w domu i jednocześnie utrzymać porządek, jest gniazdko wysuwane z blatu. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w meblach kuchennych i biurowych. Sprawdzi się zatem w każdym domu.
Jak wygląda gniazdko wysuwane z blatu?
Jest to nic innego jak przedłużacz wpuszczany w blat. W zależności od modelu może składać się z dwóch, trzech, a nawet czterech gniazd z uziemieniem umieszczonych w obudowie, którą można schować pod blat. Zazwyczaj takie urządzenie ma postać prostokątnej kolumny, ale dostępne są też okrągłe gniazdka nablatowe.
Gniazdka wysuwane z blatu doskonale sprawdzą się tam, gdzie mamy niewielką przestrzeń do dyspozycji. Pozwolą na wygodne podłączanie urządzeń bez konieczności ciągłego wypinania wtyczek czy podłączania dodatkowych przedłużaczy. Co więcej, takie gniazdko prezentuje się bardzo estetycznie i bez problemu dopasuje się do każdego stylu wnętrza.
Podgrzewacz do rąk – niezastąpiony podczas chłodnych dni
W chłodne dni podczas spacerów, wycieczek czy nawet w drodze do pracy, szybko marzną nam ręce. W takich chwilach niezbędne są ciepłe rękawiczki. Jeśli jednak okażą się one niewystarczające, warto mieć przy sobie podgrzewacz do rąk, który szybko ogrzeje zziębnięte dłonie.
Ogrzewacz do rąk – dostępne rodzaje
Podgrzewacz do rąk to niewielkie, poręczne urządzenie, które można schować w plecaku lub torebce. Niektóre modele są tak małe, że zmieszczą się nawet w kieszeni. Oferta podgrzewaczy jest bardzo bogata, a dostępne w sprzedaży modele różnią się nie tylko kształtem i ceną, ale przede wszystkim sposobem ogrzewania rąk. Z tego względu możemy wyróżnić:
-
Żelowy ogrzewacz do rąk – zazwyczaj występuje w postaci przezroczystej torebki wypełnionej specjalnym żelem, w którym pływa cienka, nieduża blaszka. Po zgięciu blaszki urządzenie zaczyna wytwarzać ciepło. Jest to urządzenie wielokrotnego użytku. Stygnie po upływie około 30 minut, a swoje właściwości grzewcze odzyskuje po zanurzeniu we wrzątku na czas około 6 minut. Taki kieszonkowy ogrzewacz przyda się osobom, które w zimie oczekują na przystankach autobusowych, gdyż pozwoli im szybko ogrzać zmarznięte dłonie.
-
Chemiczny podgrzewacz do rąk – z wyglądu przypomina nieco większą torebkę herbaty. Taki bezprzewodowy rozgrzewacz najczęściej wykonany jest z celulozowej lub flizelinowej saszetki, która wypełniona jest mieszaniną opiłków żelaza, sproszkowanego wermikulitu i soli kuchennej. Po otwarciu podgrzewacza należy nim potrząsnąć i pougniatać w dłoniach, by tlen dotarł do jego zawartości. Kontakt z powietrzem sprawi, że podgrzewacz zacznie gwałtownie generować temperaturę, dochodzącą do około 60-80°C. Tego typu urządzenie emituje ciepło maksymalnie do 8 godzin, po czym staje się bezużyteczne.
-
Elektryczny podgrzewacz do rąk – ostatnio cieszy się największą popularnością. Działa jak akumulatorowy termofor. Wystarczy zacisnąć na nim dłonie, aby szybko poczuć przyjemne ciepło. Taki podgrzewacz wykonany jest z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, a do tego wyposażony w systemy bezpieczeństwa, które chronią przed przegrzaniem. Z racji tego, że jest ona zasilany akumulatorowo, wymaga systematycznego ładowania. Nie jest to jednak problematyczne, gdyż ładowanie urządzenia trwa zaledwie kilkanaście minut, a ciepło utrzymuje przez wiele godzin. W sprzedaży można też znaleźć podgrzewacz do rąk z powerbankiem, za pomocą którego nie tylko ogrzejemy dłonie, ale również naładujemy sprzęty elektroniczne, np. smartfona, smartwatcha czy smartbanda.
Żelowy ogrzewacz do rąk![]() |
Chemiczny ogrzewacz do rąk![]() |
Elektryczny ogrzewacz do rąk![]() |
Czy podgrzewacz do rąk ma wpływ na zdrowie?
Ogrzewacz do rąk świetnie nadaje się do ogrzania zziębniętych dłoni. Można z niego korzystać dosłownie wszędzie - na przystanku autobusowym, na wycieczce w górach, na spacerze czy nawet domu. Okazuje się, że taki podgrzewacz może również wspomóc leczenie niektórych chorób, takich jak: reumatyzm, drętwienie dłoni, przykurcze czy problemy z krążeniem.