% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Myjka do okien – szybki sposób na lśniące szyby

Mycie okien jest czynnością mało lubianą, ale niestety konieczną. Wymaga od nas wysiłku i zajmuje sporo czasu, a uzyskane efekty często i tak nie są zadowalające. Nawet po kilkugodzinnym myciu szyb najlepszymi preparatami i wycieraniu ich ręcznikami papierowymi, wciąż pozostają na nich smugi i zacieki. Na szczęście z pomocą przychodzi nam myjka do okien, dzięki której szyby w naszym domu będą lśnić czystością. 

 

Rodzaje myjek do okien

Z roku na rok myjki do okien cieszą się coraz większą popularnością i sukcesywnie podbijają serca wszystkich gospodyń domowych. To poręczne urządzenia, które są w stanie nie tylko dokładnie umyć szyby, ale również inne szklane powierzchnie. Ich oferta jest już dość szeroka, a do najpopularniejszych modeli należą:

  • Myjki ręczne – są to najprostsze i zarazem najpopularniejsze modele dostępne na rynku. Nazywane bywają odkurzaczami do szyb, ponieważ zasysają wodę z zabrudzeniami. Cechują się kompaktowym rozmiarem, mają wbudowany akumulator oraz zbiornik na brudną wodę. Wiele z nich posiada w zestawie wymienne ssawki, które nie tylko dokładnie odsysają wodę z powierzchni, ale również dokładnie ją czyszczą. 

  • Myjki parowe – tego typu urządzenia doprowadzają wodę w zbiorniku do grzania aż powstanie para wodna. Następnie uwalniają gorącą parę wodną, która skutecznie rozpuszcza zabrudzenia i usuwa nawet oporne plamy. Parownice są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne, ponieważ do czyszczenia nie potrzebują detergentów. Poza tym para wodna działa dezynfekująco i zabija drobnoustroje. Myjki parowe są bardziej zaawansowane niż modele ręczne.  

  • Myjki automatyczne – to specjalne urządzenia do mycia okien, które działają samodzielnie. Można nimi sterować, siedząc wygodnie na kanapie, za pomocą zdalnego pilota. Robot myjący okna jest cały czas przyczepiony do szyby dzięki niewielkiemu silnikowi próżniowemu. Po powierzchni okna przemieszcza się w sposób uporządkowany, który wyznacza mu specjalne oprogramowanie. Taki robot nie wymaga od nas żadnego wysiłku, ale jego koszt jest o wiele wyższy niż klasycznej myjki do okien

rodzaje-myjek-do-okien.jpg [213.15 KB]

 

Jak działa akumulatorowa myjka do okien?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najpopularniejsze są myjki ręczne, które działają dzięki wbudowanym akumulatorom. Mają wyjmowane zbiorniki na brudną wodę i gumowe ściągaczki, które zbierają wodę, detergenty i zabrudzenia z czyszczonej powierzchni. Użytkowanie myjki do okien jest bardzo łatwe i nie powinno nikomu sprawić problemów. Przed użyciem należy spryskać powierzchnię preparatem myjącym i pozostawić na kilka minut, aby zaczął działać. Potem wystarczy wziąć myjkę do ręki i przejechać nią po szybie. Ona niczym odkurzacz wciągnie zabrudzoną wodę, która trafi bezpośrednio do zbiornika. Po skończonej pracy wystarczy opróżnić pojemnik i naładować akumulator, aby myjka do okien była w pełni gotowa do kolejnego użycia. Dzięki temu, że urządzenie od razu wciąga wodę z zabrudzeniami, te nie przesuwają się w dół szyby. Nie powstają więc nieestetyczne smugi i zacieki, które trzeba dodatkowo polerować. 

 
Myjki do okien

Czym się kierować przy wyborze myjki do okien?

Obecnie oferta myjek do okien jest bardzo bogata. Aby wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby i zapewni wysoki komfort pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów technicznych:

  • Czas pracy – każda myjka do okien ma wbudowany akumulator, który zapewnia jej bezprzewodowe działanie. W zależności od pojemności akumulatory są w stanie pracować bez przerwy od 15 do nawet 35 minut. Warto wybierać modele oferujące jak najdłuższy czas pracy, co pozwoli nam na spokojnie wymyć wszystkie okna w domu. 

  • Czas ładowania akumulatora – nie powinien być dłuższy niż 4 godziny. W przeciwnym razie będziemy musieli bardzo długo czekać, aby móc ponownie skorzystać z myjki i dokończyć mycie okien. 

  • Wymienny akumulator – większość myjek ma akumulatory zamontowane na stałe. Oznacza to, że jeśli myjka od okien odmówi posłuszeństwa, będziemy musieli kupić nowe urządzenie. Na rynku dostępne są jednak myjki, które mają wymienne akumulatory, co jest praktyczniejszym rozwiązaniem. Jeśli dokupimy dodatkowy akumulator, będziemy mogli używać go zamiennie z oryginalnym

  • Wydajność powierzchniowa – określa, ile okien będziemy mogli umyć na jednym ładowaniu. 

  • Waga myjki – w przypadku myjki ręcznej bardzo ważny jest jej ciężar. W końcu myjkę trzymamy w jednej ręce, dlatego powinna być ona poręczna i stosunkowo lekka. Pamiętajmy, że na ciężar myjki wpływa nie tylko akumulator, ale również zbiornik brudnej wody. 

  • Dodatkowe wyposażenie – warto sprawdzić, jakie dodatkowe akcesoria ma w zestawie myjka do okien. Zazwyczaj są to ssawki o różnych szerokościach, nasadki z mikrofibry i kije teleskopowe (lance przedłużające), dzięki którym umyjemy wysokie okna bez potrzeby korzystania z drabiny lub stołka. 

 

 

Myjka do okien – jaką wybrać?

Zakup ręcznej myjki do szyb nie wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem. Na rynku dostępne są modele nawet za 150 zł, natomiast za bardziej zaawansowane myjki zapłacimy około 300-350 zł. Warto jednak zdecydować się na sprzęt znanego producenta, gdyż zakup taniej myjki niewiadomego pochodzenia może okazać się po prostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Dobre opinie zbierają myjki do okien marki Karcher, Vileda, Leifheit, Webber, Hobot, Electrolux czy Bosch. Oto kilka polecanych modeli:

  • Myjka do okien Karcher WV 5 Premium – jest to jedna z droższych myjek na rynku, ale może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami i wymiennym akumulatorem, co jest jej ogromną zaletą. Myjka Karcher pozwala na umycie 105 m2 powierzchni, co przekłada się na około 35 okien. W zestawie znajduje się wymienna ssawka i spryskiwacz z padem z mikrofibry.

  • Myjka do okien Leifheit Dry & Clean – została wyposażona w akumulator litowo-jonowy, który zapewnia 35 minut nieprzerwanej pracy, co pozwala umyć około 100 m2 powierzchni. Urządzenie ma system Click i zbiornik o pojemności 100 ml, a szerokość ściągaczki wynosi 28 cm

  • Myjka do okien Vileda Windomatic Power – ten model może pochwalić się bezprzewodowym działaniem nawet przez 40 minut. Ma ruchomą głowicę, która umożliwia czyszczenie szyb w różnych kierunkach, a także funkcję Power, która zwiększa moc ssącą urządzenia. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS