Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Laptop dla studenta - czym kierować się podczas wyboru?

Laptop jest doskonałym narzędziem pracy i źródłem rozrywki, a dzięki swojej mobilności znacznie lepiej sprawdzi się na studiach niż komputer stacjonarny. Można go zabrać ze sobą na uczelnię, by robić notatki na wykładach, a później do parku, aby spokojnie przygotować się do testu. Jakie cechy powinien zatem posiadać laptop dla studenta

 

Laptopa dla studenta – jaki wybrać?

Na wstępie warto zaznaczyć, że laptop powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika i rodzaju zajęć na studiach. Tak więc innego laptopa będzie potrzebował student grafiki komputerowej, innego student architektury, a po jeszcze innego sięgnie student dziennikarstwa. Jednak niezależnie od kierunku kształcenia, każdy laptop dla studenta powinien być wyposażony w wydajną baterię. Studenci nieustannie przemieszczają się między zajęciami, spędzają długie godziny w bibliotece czy w parku, gdzie nie zawsze mają możliwość podłączenia laptopa do gniazdka elektrycznego. Dlatego tak ważne jest, aby laptop dysponował baterią o dużej pojemności, która pozwoli na swobodne użytkowanie nawet przez 8 godzin bez konieczności podłączania do prądu. 

 

Laptopy

Laptop dla studenta architektury 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, każdy student powinien mieć laptopa dostosowanego do swojego kierunku studiów. Czym zatem powinien charakteryzować się laptop dla studenta architektury? Przede wszystkim powinien oferować ekran o wysokiej jakości i rozdzielczości matrycy. Optymalnym wyborem będą tu matryce z rozdzielczością Full HD. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po wyświetlacz WQHD czy 4K – takie modele zapewnią wysoką ostrość i wierne odwzorowanie kolorów. Jeśli chodzi o matrycę, w takim przypadku najlepiej sprawdzi się matowa, gdyż zapewni komfortowe warunki pracy nawet w jasnych i mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Oprócz tego laptop dla studenta architektury powinien cechować się dobrą kartą graficzną, która zapewni wysoką wydajność, stabilność i wielowątkową architekturę. 

 

jaki-laptop-dla-studenta.jpg [156.56 KB]

 

Laptop dla studenta informatyki

Wybierając laptop dla studenta informatyki, powinniśmy kierować się przede wszystkim wydajnością. Laptop powinien więc posiadać mocne podzespoły, które pozwolą na korzystanie z zaawansowanych programów, a także zapewnią płynną i wygodną obsługę. Obowiązkowo w laptopie powinien znaleźć się 4-rdzeniowy procesor nowej generacji i przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Poza tym laptop dla studenta informatyki powinien dysponować dobrą kartą graficzną. Ze względu na to, że najlepsze karty graficzne mają laptopy gamingowe, taki też model będzie dobrym wyborem dla studenta informatyki.

 

 

Laptop dla studenta budownictwa

Na kierunku budownictwa studenci uczą się m.in. obsługi specjalistycznych programów. Jednym z nich jest AutoCad, który umożliwia projektowanie pomieszczeń i rysowanie planów budynków. Duże znacznie będzie mieć tu zatem procesor, pamięć RAM, karta graficzna, a także rozdzielczość wyświetlacza. Laptop dla studenta budownictwa powinien zatem posiadać wydajny procesor, minimum 4-rdzeniowy, np. Intel Core i5 czy Intel Core i7. Zalecana pamięć RAM to przynajmniej 8 GB, jednak przy bardziej skomplikowanych projektach może okazać się niewystarczająca. Warto zatem wybrać laptopa z pamięcią 16 GB lub większą. Jeśli chodzi o kartę graficzną, najlepiej sprawdzą się profesjonalne układy graficzne klasy Quadro lub karty GeForce GTX. Natomiast rozdzielczość powinna wynosić przynajmniej 1920 x 1080 pikseli.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS