Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa telewizor z WiFi? Jakie są jego zalety?

Telewizor z WiFi nie jest nowością na rynku. Pierwsze modele pojawiły się w sprzedaży kilkanaście lat temu. Tego typu odbiorniki różnią się od tradycyjnych modeli przede wszystkim obecnością modułów WiFi, dzięki którym mogą bezprzewodowo łączyć się z Internetem. Poza tym zdecydowana większość takich telewizorów dysponuje systemem operacyjnym, który oferuje wiele możliwości, m.in. dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali, programów czy gier.

 

Telewizor z WiFi – jak działa?

Na rynku znajdziemy coraz więcej telewizorów wyposażonych w moduł WiFi. Jeśli chodzi o modele o dużych przekątnych, Internet jest w nich już w zasadzie standardem. Jednak producenci coraz częściej decydują się wmontować moduł Wi-Fi również w mniejszych odbiornikach. Na taki krok zdecydowała się, np. marka Manta, która wyposażyła w WiFi swój 43-calowy model 43LFA120D. Dzięki modułowi WiFi możemy połączyć telewizor bezprzewodowo z Internetem. Co zyskujemy? Przede wszystkim ogromną swobodę w wyborze oglądanych treści, programów, widowisk muzycznych czy sportowych.

 

Telewizor KIVI 50U740NB 50" LED 4K UHD Android TV
1599.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1499.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1699.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Jakie zalety ma telewizor ze Smart TV?

Wybierając telewizor z WiFi, w większości przypadków równocześnie otrzymujemy funkcjonalność Smart TV. Główną cechą takich odbiorników jest obecność systemu operacyjnego, takiego, jaki możemy znaleźć w laptopach czy smartfonach. Poszczególni producenci stosują w swoich telewizorach różne systemy operacyjne. Jednym z najpopularniejszych jest Android. Dzięki niemu telewizor zamienia się w centrum rozrywki, ponieważ umożliwia nie tylko przeglądanie stron internetowych i korzystanie z mediów społecznościowych, ale również zapewnia dostęp do wielu aplikacji. Obecnie ogromną popularnością cieszą się aplikacje typu VOD, czyli oferujące „telewizję na życzenie”. Netflix, HBO Go, Player.pl, Ipla czy Amazon Prime Video to tylko niektóre z nich. W ich ofercie znajdziemy bogatą bazę filmów, seriali i programów, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od oferty stacji telewizyjnych. Telewizor ze Smart TV pozwala również korzystać z komunikatorów głosowych, dzięki którym możemy być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Telewizory

Czy warto kupić mały telewizor z Wi-Fi?

Choć na rynku królują telewizory o dużych przekątnych powyżej 55 cali, wiele osób wciąż poszukuje mniejszych odbiorników o przekątnej 32 czy 40 cali. Takie telewizory również wyposażane są w moduły Wi-Fi, czego najlepszym przykładem jest 43-calowy telewizor Manta 43LFA120D. Oferuje on dodatkowo ekran w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), dzięki czemu będzie dobrym wyborem do sypialni czy niewielkiego pokoju. Funkcja Smart TV pozwoli nam oglądać ulubione seriale, leżąc wygodnie w łóżku. Zakup niewielkiego odbiornika ma więc sens, jeśli mamy pokój o niewielkim metrażu. W takim pomieszczeniu duży odbiornik będzie po prostu niepraktyczny. Nie dość, że zajmie wiele cennej przestrzeni, to jeszcze uniemożliwi komfortowe oglądanie telewizji.

 

Jak podłączyć telewizor z Internetem bezprzewodowym?

Wybierając telewizor z WiFi, bez problemu połączymy go bezprzewodowo z Internetem. Na początku powinniśmy się jednak upewnić, czy router sieci bezprzewodowej jest włączony. Jeśli tak, wystarczy, że wejdziemy w ustawienia telewizora do sekcji „sieć” i następnie wybierzemy połączenia WiFi. Potem wystarczy już tylko połączyć się z naszą siecią domową. Jeśli mamy sieć zabezpieczoną hasłem, podczas połączenia będziemy musieli je wpisać. Dalej należy postępować zgodnie z zaleceniami pojawiającymi się na ekranie, by dokończyć konfigurację.

 

 

Połączenie za pomocą modułu Wi-Fi jest zdecydowanie najprostszym sposobem na uzyskanie bezprzewodowego dostępu do sieci internetowej. Nieco więcej problemów pojawia się w przypadku, gdy telewizor nie dysponuje modułem Wi-Fi. Wtedy konieczne będzie dokupienie specjalnego adapteru WiFi i podłączenie go do telewizora poprzez wejście HDMI lub port USB, a następnie stworzenie sieci domowej. Adaptery zapewniają nie tylko dostęp do Internetu, ale również pozwalają na instalowanie dodatkowych aplikacji.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS