Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Ekspresy Siemens EQ700 - dlaczego warto je kupić?

Mocne espresso, kremowe cappuccino czy trójwarstwowe latte macchiato? Aby zaparzyć idealny napój kawowy, potrzebny jest sprzęt, który potrafi wydobyć z ziaren pełnię smaku i aromatu. Dzięki ekspresom Siemens EQ700 możemy zaparzyć filiżankę kawy, według własnych preferencji smakowych, i to nie wstając z łóżka. W artykule przyjrzymy się bliżej serii ekspresów EQ700, omówimy ich najważniejsze funkcje i sprawdzimy, czy warto je kupić.

 

O czym przeczytasz w tym artykule?

  • Seria EQ700 to wysoka linia ekspresów marki Siemens, obejmująca dwa modele do wyboru: ekspresy Siemens EQ700 Classic oraz ekspresy Siemens EQ700 Integral.
  • Jak wyglądają ekspresy Siemens z serii EQ700?
  • Czym się charakteryzują i jakie funkcje oferują ekspresy ciśnieniowe Siemens EQ700?
  • Czy warto kupić ekspres do kawy Siemens z serii EQ700?

 

Ekspresy do kawy Siemens EQ700 – dwa rodzaje do wyboru

Ekspresy Siemens z serii EQ700 to zaawansowane urządzenia, które imponują zarówno designem, jak i funkcjonalnością. Potrafią zaparzyć niemal każdy rodzaj kawy i są bajecznie wygodne w obsłudze. W tej serii dostępne są dwa rodzaje ekspresów: EQ700 Classic i EQ700 Integral. Oba łączą w sobie wysoką jakość wykonania, nowoczesne technologie i elegancki design, typowy dla marki Siemens. Jednak są między nimi delikatne różnice.

 

Ekspres Siemens EQ700 Classic

Ekspres EQ700 Classic od marki Siemens to model, który idealnie wpasuje się do każdej kuchni. Został wyposażony w elastyczny spieniacz do mleka, dzięki czemu oferuje możliwość przygotowania szerokiej gamy kaw, od aromatycznego espresso po mleczne latte. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by przygotować swoją ulubioną kawę.

 

Ekspres Siemens EQ700 Integral

Czym się charakteryzuje ekspres Siemens EQ700 Integral? W przeciwieństwie do modelu Classic nie ma elastycznego spieniacza, tylko zintegrowany pojemnik na mleko. Pozwala on na przygotowanie cappuccino, latte macchiato czy kawy z mlekiem za naciśnięciem jednego przycisku. Pojemnik na mleko jest łatwy w czyszczeniu i bez problemu można go przechowywać w chłodziarce, utrzymując niską temperaturę mleka.

 

ekspres-cisnieniow-siemens-eg-700-classic.webp [17.10 KB]

Ekspres Siemens EQ700 Classic

ekspres-cisnieniow-siemens-eg-700-integral.webp [19.18 KB]

Ekspres Siemens EQ700 Integral

 

Ekspres Siemens z serii EQ700 – elegancki i minimalistyczny design

Zarówno ekspresy Siemens EQ700 Classic, jak i Integral cechują się estetycznym, minimalistycznym designem. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych – piano black, silver metallic, morning haze czy w kolorze klasycznej stali szlachetnej. Na froncie dominuje duży ekran dotykowy, pozwalający na wygodny wybór kawy.

Po prawej stronie ekspresu umieszczony jest zbiornik na wodę o pojemności 2,4 l, a w środku jest miejsce na filtr wody. Zbiornik na ziarna kawy o pojemności 350 g znajduje się na górze urządzenia. W modelu EQ700 Integral pojemnik na mleko umieszczony jest po lewej stronie. Z kolei w ekspresach EQ700 Classic system cappuccinatore schowany jest w wylewce.

 

Jakie funkcje mają ekspresy Siemens EQ700?

Ekspresy Siemens EQ700 to zaawansowane urządzenia do parzenia kawy, które łączą w sobie szereg funkcji dla zwiększenia wygody i jakości przygotowywanych napojów.

 

Wyświetlacz iSelect – wygodne sterowanie

Kluczową cechą tych ekspresów jest wyświetlacz iSelect, który zapewnia wygodne i intuicyjne sterowanie. Jasny, 5-calowy ekran dotykowy ułatwia dostęp do wszystkich funkcji ekspresu, pozwalając użytkownikom na szybkie wybranie preferowanej kawy oraz dostosowanie jej parametrów do indywidualnych upodobań.

 

ekspres-siemens-eq700-z-wyswietlaczem-iselect.webp [27.86 KB]

Źródło: materiały marki Siemens

 

Funkcja coffeWorld Siemens – kawowe specjały

Ekspresy ciśnieniowe Siemens z serii EQ700 wyposażone są także w funkcję CoffeeWorld Siemens, oferującą szeroki wachlarz kawowych specjałów. Użytkownicy mają dostęp do 21 rodzajów kawy pochodzących z 10 różnych krajów, co pozwala na odkrywanie nowych smaków. Od tradycyjnego espresso po egzotyczne mieszanki – każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie.

 

System sensoFlow – idealna temperatura kawy

Kluczową technologią w ekspresach Siemens EQ700 jest system sensoFlow. Dzięki niemu każda filiżanka kawy przygotowywana jest z zachowaniem idealnej, stałej temperatury przez cały proces parzenia. Jest to kluczowe dla uzyskania idealnego smaku i aromatu. Za kontrolę temperatury odpowiadają specjalne sensory.

 

Funkcja aromaSelect – trzy profile aromatu

Kolejną użyteczną funkcją w ekspresach Siemens EQ700 jest funkcja aromaSelect, dzięki której można dostosować smak kawy do swoich preferencji. Użytkownik może wybrać jeden z trzech profili aromatu – łagodny, zbilansowany lub wyraźny. Ta funkcja zapewnia większą kontrolę nad intensywnością i głębią aromatu kawy, umożliwiając personalizację każdej filiżanki.

 

ekspres-siemens-eq700-z-systemem-aromaselect.jpg [151.88 KB]

Ekspres ciśnieniowy Siemens EQ700 TP707R06, źródło: materiały marki Siemens

 

System iAroma – dla najlepszego smaku kawy

System iAroma zapewnia optymalną jakość każdej zaparzanej kawy. To kompleksowe rozwiązanie obejmuje precyzyjne mielenie ziaren, idealne dozowanie, a także optymalną temperaturę i ciśnienie parzenia. Dzięki temu, że wszystkie komponenty płynnie ze sobą współpracują, każda filiżanka kawy charakteryzuje się doskonałym smakiem i aromatem.

 

Aplikacja Home Connect – zdalne sterowanie

Każdy ekspres ciśnieniowy do kawy Siemens EQ700 ma wbudowane Wi-Fi, dzięki czemu może być obsługiwany za pomocą aplikacji Home Connect. Pozwala ona na zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca z pomocą urządzenia mobilnego – smartfona, smartwatcha lub tabletu. Dzięki niej można uruchomić ekspres, wybrać rodzaj parzonej kawy, dostosować ustawienia, nawet nie przebywając w kuchni. Co więcej, po połączeniu z Amazon Alexa, można sterować ekspresem, wydając odpowiednie komendy głosowe.

 

ekspres-siemens-eq700-z-aplikacja-home-connect.jpg [101.90 KB]

Źródło: materiały marki Siemens

 

autoMilk Clean – parowy system czyszczenia

Na koniec warto wspomnieć o funkcji autoMilk Clean, która jest parowym systemem czyszczenia. Jest to pełni automatyczny system czyszczenia, który aktywuje się po każdym parzeniu kawy z mlekiem. Dzięki temu ekspres sam utrzymuje higienę, zwalniając użytkownika z codziennego mycia modułu spieniania mleka.

 

Czy warto kupić ekspres ciśnieniowy Siemens z serii EQ700?

Ekspresy do kawy Siemens z serii EQ700 to urządzenia wysokiej jakości, które oferują wiele funkcji i udogodnień. Doskonale sprawdzą się zarówno dla miłośników kawy, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na kupowaniu kawy w kawiarniach, jak i dla osób, które chcą eksperymentować z różnymi rodzajami kawy i tworzyć własne receptury. Ich zaawansowane funkcje, takie jak system sensoFlow, aromaSelect, iAroma oraz coffeeWorld czynią je niezwykle atrakcyjnymi dla osób ceniących wysoką jakość i smak kawy. Natomiast łatwy w obsłudze wyświetlacz, funkcja zdalnego sterowania czy automatyczny system czyszczenia podnoszą komfort użytkowania na najwyższy poziom.

Ostatecznie decyzja o zakupie ekspresu ciśnieniowego Siemens z serii EQ700 będzie zależała od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli jednak szukacie wysokiej jakości ekspresu, który oferuje wiele funkcji i udogodnień, to seria EQ700 jest zdecydowanie godna rozważenia.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS