% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Dlaczego warto kupić płytę indukcyjną Amica?

Płyty indukcyjne pozwalają znacznie skrócić czas przyrządzania posiłków. Są wygodne w obsłudze, atrakcyjne pod względem wizualnym, a do tego najbardziej ekonomiczne spośród dostępnych na rynku płyt grzewczych. Nic więc dziwnego, że coraz częściej goszczą w polskich domach. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zakupem płyty indukcyjnej, polecamy Ci model Amica PIT6541NSU, polskiej marki Amica. Z poniższych akapitów dowiesz się, jakie nowoczesne funkcje oferuje i dlaczego warto w nią zainwestować.

 

Sama aktywuje pola grzejne

Przyrządzanie posiłków bywa czasochłonne, a do tego pozbawia nas energii. Dlatego w kuchni każda funkcja, która ułatwia lub przyspiesza przyrządzanie posiłków, jest niezmiernie pożądana. Marka Amica doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w swojej płycie indukcyjnej PIT6541NSU zastosowała funkcję Hob&Go. Wystarczy na początku gotowania włączyć płytę, a pola grzejne będą się uruchamiać automatycznie, gdy tylko postawimy na nich garnki. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem aktywować pola grzejnego, pozostanie nam jedynie wybrać odpowiednią moc grzania.

 

Pomaga dobrać odpowiednią temperaturę

Wybór odpowiedniej mocy grzania może być kłopotliwy, szczególnie dla mało wprawionych w gotowaniu osób. Jeśli ustawimy zbyt małą moc, nasza potrawa będzie się znacznie dłużej gotować, przez co straci wiele cennych wartości odżywczych. Natomiast przy zbyt wysokiej mocy, możemy szybko doprowadzić do przypalenia bądź wykipienia naszej potrawy. Abyśmy nie musieli martwić się doborem temperatury, Amica wyposażyła płytę w trzy gotowe programy. Każdy oferuje inną temperaturę, idealną do stopienia czekolady, podgrzania sosu lub ugotowania ryżu.

 

 

Zwiększa moc

Jeśli nie chcemy długo czekać, aż zagotuje się woda na makaron, możemy skorzystać z funkcji PowerBooster. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a konkretne pole grzejne zwiększy swoją mocą o kilkadziesiąt procent, dzięki czemu znacznie skróci czas gotowania. To świetne rozwiązanie dla zabieganych osób, którym ciągle brakuje czasu na przyrządzenie domowego posiłków. Choć funkcja PowerBooster oferuje dużą moc, nie musimy się martwić o przypalenie potrawy, gdyż dno garnka jest ogrzewane równomiernie.

 

Automatycznie łączy pola grzejne

Płyta indukcyjna Amica PIT 6541 NSU pozwala na tzw. intuicyjne gotowanie. Nie dość, że sama wykrywa położenie garnka, to jeszcze jest w stanie dopasować do niego wielkość pola grzejnego. Zawdzięcza to nowoczesnej funkcji AutoBridge. Dzięki niej będziemy mogli gotować potrawy nawet w podłużnych naczyniach, gdyż płyta połączy dwa sąsiadujące ze sobą pola, tworząc jedną dużą powierzchnię grzania. W ten sposób gotując nawet w niestandardowych garnkach, zyskamy pewność, że nasza potrawa nie będzie surowa.

 

 

Testuje kompatybilność garnków

Każdy z nas wie, że płyty indykcyjne wymagają stosowania specjalnych naczyń. Jednak nie wszystkie garnki posiadają specjalne oznaczenia. Jeśli nie wiemy, czy dane naczynie może być użytkowane na indukcji, łatwo możemy to sprawdzić. Wystarczy, że postawimy garnek na płycie Amica PIT 6541 NSU i włączymy funkcję CheckPot. Ta praktyczna opcja natychmiast przetestuje kompatybilność garnka z płytą, a wyniki wyświetli na panelu sterowania.

 

Zapewnia bezpieczeństwo

Gotując na płycie indukcyjnej Amica, nie musimy obawiać się poparzeń, o które bardzo łatwo w przypadku płyty ceramicznej. Dzięki funkcji HeatControl, na wyświetlaczu pojawi się literka „H”, która poinformuje nas, że pole jest wciąż gorące. Gdy symbol zgaśnie, będziemy mogli swobodnie wyczyścić płytę, gdyż pole grzejne będzie już całkowicie zimne. Co więcej, urządzenie posiada funkcję ChildLock, która pozwala zablokować panel sterowania przed uruchomieniem przez dzieci. Te praktyczne funkcje zapewniają bezpieczeństwo zarówno nam, jak i wszystkim osobom znajdującym się w pobliżu płyty indukcyjnej.  

Płyta indukcyjna Amica PIT 6541 NSU spełni potrzeby każdego miłośnika gotowania. Jest wygodna i łatwa w obsłudze, a jej nowoczesne funkcje pozwolą nam otworzyć się na nowe doznania smakowe i poszerzyć umiejętności kulinarne. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS