% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Chrupiące grzanki w kilka minut. Wybieramy toster!

Ciepłe, chrupiące pieczywo podane na słodko z dżemem lub na słono z ulubionymi dodatkami to świetna alternatywa dla tradycyjnego śniadania. Choć takie tosty są składnikami typowego angielskiego śniadania, w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Do przygotowania tostów będziemy potrzebować odpowiedniego chleba i tostera. Na pierwszy rzut oka jego wybór wydaje się dość łatwy. Jednak, żeby uniknąć nietrafionego zakupu, podpowiemy, na jakie parametry należy zwracać szczególną uwagę. 

Pojemność, czyli liczba szczelin na kromki

Na rynku zdecydowanie królują tostery, do których można włożyć dwie kromki chleba. O ile taki model będzie odpowiedni dla jednej, dwóch, a nawet trzech osób, tak już w przypadku większej rodziny kompletnie nie zda egzaminu. Jeśli chcemy zjeść wspólne śniadanie z całą rodziną, powinniśmy wybrać toster posiadający cztery albo sześć szczelin. Drugą ważną kwestią do rozważenia jest szerokość szczelin. Do standardowych tosterów bez problemu zmieści się kromka chleba zwykłego lub tostowego. Nie zmieści się natomiast bułka, dlatego jeśli zależy nam na przyrządzaniu tostów z grubszego pieczywa, powinniśmy rozejrzeć się za tosterami posiadającymi odpowiednio szerokie szczeliny. 

 
jak wybrać toster
 

Moc tostera

Tak jak w przypadku innych sprzętów AGD, ważnym parametrem tostera jest moc. Im będzie ona wyższa, tym szybciej przygotujemy chrupiące grzanki. O ile szybkość nie jest tak ważna jeśli przygotowujemy tosty tylko dla siebie, tak już w przypadku licznej rodziny staje się cechą niezwykle pożądaną. Jeśli więc chcemy, jak najszybciej przyrządzić gorące pieczywo, powinniśmy celować w modele o mocy powyżej 1000 W. W domowych warunkach często jednak wystarczający okazuje się toster o mocy 700 W – 800 W.

Tostery

Regulacja temperatury

Jedni lubią delikatnie zarumienione tosty, a inni mocno przypieczone. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać toster wyposażony w regulację temperatury. Dzięki temu, każdy z domowników będzie mógł przygotować grzanki o swoim ulubionym stopniu przypieczenia. Tostery zazwyczaj posiadają kilka stopni temperatury, które można regulować za pomocą pokrętła, a w bardziej nowoczesnych modelach za pomocą wygodnych przycisków. 

 

 

Zastosowane zabezpieczenia

Ze względu na to, że tostery nagrzewają się do wysokich temperatur, powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które ochronią nas przed ewentualnymi poparzeniami i zapewnią w pełni bezpieczne użytkowanie. Warto więc wybrać model wyposażony w czujnik temperatury, który w razie przegrzania, automatycznie odetnie dopływ prądu. Niezwykle praktyczne są również antypoślizgowe nóżki, które zapewniają stabilność tosterowi podczas pracy.  

 
jakie cechy powinien mieć dobry toster
 

Dodatkowe funkcje

W nowoczesnych tosterach znajdziemy wiele ciekawych funkcji, które poszerzą ich możliwości i ułatwią przygotowywanie tostów. Jedną z nich jest funkcja rozmrażania, dzięki której do opiekacza będziemy mogli wkładać kromki chleba wyjęte prosto z zamrażalnika. Toster najpierw rozmrozi pieczywo, a następnie przystąpi do opiekania, a my nie będziemy musieli zmieniać jego ustawień. Dodatkowym udogodnieniem jest ruszt, dzięki któremu będziemy mogli opiekać nie tylko kromki chleba, ale również bułki, bagietki czy rogale. 

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS